Editörler : cihan27E.Kayı Han

10 Ağustos 2022 17:30

Maaş promosyon Haczi

Merhaba arkadaşlar, banka borcumdan dolayı maaşıma 4/1 oranında haciz uygulanmaktadır. Sorum ise şu;

Bankanın yatıracağı maaş promosyonu hacziledilebilir mi? Haczedilebilirse tamamı mı yoksa belli bir kısmı mı?

Teşekkürler.

muratkacar01
Aday Memur
10 Ağustos 2022 22:42

Net bir şekilde açıklayayım.Size ve okula gelen icra kesintisi tutanağında maaş ve promosyon diye açık açık yazması lazım.Maas ve diğer ücretlerinin 4/1 diye yazar diye promosyon,ekders haciz koyamazlar.Haciz tezkeresine kendince yorum yapan idareciler var.Yargitay içtihatları var.

muratkacar01
Aday Memur
10 Ağustos 2022 22:44

Bazı idareci arkadaşlar kafalarına göre işlem yapabilirler kesinlikle icra tutanağına yorum yapılamaz.

muratkacar01
Aday Memur
10 Ağustos 2022 22:47

Ama avukatlar açık açık yazıp göndermişlerse sende 7 gün içinde itiraz etmemişsen kesilir.Ama %99 böyle bir şey yazmaz zaten icra daireleri kopyala yapıştır yapıp icra tezkeresi gönderiyor

muratkacar01
Aday Memur
10 Ağustos 2022 22:48

7 yıldır uğraşıyorum başıma gelmeyen kalmadı.Ama hepsinden bir tecrübe edindim.

Türkülerimiz
Yasaklı
10 Ağustos 2022 22:57

Promosyon yazmıyor hocam diğer ücretler diyor dediginiz gibi.. gayet açık anlattınız teşekkürler.. peki tüm bunlara rağmen promosyonu hacize keserlerse yapabilecek bir şey var mı?

muratkacar01, 2 yıl önce

7 yıldır uğraşıyorum başıma gelmeyen kalmadı.Ama hepsinden bir tecrübe edindim.

Bellinay
Memur
10 Ağustos 2022 23:35

Ilden ile degisiuor. Kayseride ek ders ve maastan kesiliyodu. Istemedigim halde.. Vana geldim ek dersten de kesin dedim yok sadece maas yeter diuor mutemet. Promosyona haciz koymadilar

alikuşcu
Aday Memur
11 Ağustos 2022 10:06

yattığı gün çek, hesabında para tutmazsan bir şey olmaz.

muratkacar01
Aday Memur
11 Ağustos 2022 21:52

İcra tutanağında ne yazıyorsa o promosyon yazmamışsa nasıl kesecek hocam.Hukuk dışı iş yapmış olurlar.Söylersin önce ne dayanarak kestiniz diye baktınız anlamıyorlar dilekçe yazıp haciz hangi icra dairesinde ise oraya şikayet edersiniz.Endişelenmeyin kimse risk alıp başına iş almaz.

BirAkıllıBenimm
Aday Memur
11 Ağustos 2022 22:53

İcra dairesinin gönderdiği maaş haczi müzekkeresinde maaş promosyon hediye ve diğer ücretler yazıyorsa kesilir. Ben daha promosyonu kesip gönderen kurum görmedim. Uğraşmıyorlar

aktasonlıne
Şube Müdürü
13 Ağustos 2022 11:58

Öncelikle bir an önce borcunuzdan kurtulmanız dileğiyle.

Promosyonu doğrudan banka hesabınıza yatırdığı için eğer hesabınızda genel haciz yoksa kesilmez.

Promosyonun idare ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Sadece ilk sözleşmeyi yapar banka hangi tarihlerde ödeyecekse öder.

Avukatların önce çok sevdiği borçlu türü maaşlı borçlulardır. Örneğin 200.000-TL borcunuz bir şekilde icraya düştü. Aylık faiz 1.5. diyelim. Sizde 10.000TL maaş aldığınız varsayımıyla sizden 2.500 TL kesinti yapılır. Fakat borca aylık 3000 tl faiz işler siz bir ömür borcu kapatamazsınız.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi