Editörler : Pangaea
11 Ağustos 2022 00:18   

ÖSYM Soru Hazırlama Komisyonu

Ösym'de meşhur kozmik odada telefon bilgisayar yasak vs deniyor. Hadi diyelim ki her şey kuralına göre işliyor, soru hazırlayanlar sınava kadar kimseyle görüşmüyor.. (Bizde yedik)

İnsan faktörü olduğu sürece kopya skandallarının biteceğini düşünmüyorum. Adamlar cemaat, dindar ama hırsızlıktan geri durmuyorlar.

Soru yazan adam hazırlayacağı soruları önceden birileriyle paylaşsa sonra osym tarafında aynı soruları hazırlasa bunun önüne nasıl geçilecek?

Ösym'de çalışıp da soru hazırlama sistemini gören, sistemi bilen var mı?

11 Ağustos 2022 01:12

Winchester77
Memur

En iyisi robot. Hazırlat meb deki hocalara 3er soru, yine mebdeki hocalar rastgele kontrol ettirt sistemden, sonra bas robota rastgele seçsin. Ayin yapar gibi odaya falan kapanmaya ne gerek var anlamıyorum. Sanki 1985 yılındayız. Saçma sapan işler

11 Ağustos 2022 01:13

Winchester77
Memur

Ösym soru hazırlamasını düşünürken aklıma hep kurtlar vadisi ihtiyar heyeti geliyor. Maskeleri takmış türkçe paragraf hazırlıyolar falan. Amenoo

15 Ağustos 2022 16:24

ridvanucar
Aday Memur

En iyisi robot. Hazırlat meb deki hocalara 3er soru, yine mebdeki hocalar rastgele kontrol ettirt sistemden, sonra bas robota rastgele seçsin. Ayin yapar gibi odaya falan kapanmaya ne gerek var anlamıyorum. Sanki 1985 yılındayız. Saçma sapan işler

Winchester77, 2 ay önce - Alıntıya git

Zaten ona yakin şekilde oluyor. Herhangi bir hocanın kapandigi yok. Matbaa aşamasinda çalişanlar kapaniyor

15 Ağustos 2022 16:48

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
Bu teknoloji dünyasında neden hala soruları insanlar hazırlıyor bu bile şüpheli, güvenilmez. Neyse zaten bizim rakibimiz bu ülkede soruları çalamayanlar, çalanlar hep var olmaya devam edecek
Toplam 4 mesaj