Editörler : E.Kayı Han

vatanist123
Aday Memur
18 Ağustos 2022 00:50

bu kurum avukatları gerçekten enteresan ve ilginç. Göreve iade edilidğinde aldığın çalıştığın süredeki parayı senden alma hakkı yok.
immosmi, 2 yıl önce

Vatanist cabukmu çıkar gecmi çıkar bilmem ama biran evvel çıkarsa çok iyi olur çünkü danistayi kazandığım gün kararın açıklandığı gün kurum avukatı bu davayla ilgili bişi yapanicani anladı sanırım sulh ceza mahkemesinde bana alicak davası açtı daha önce iade edilip bana verilen toplu parayı geri almak için hatta Eylül ayında bunla ilgili durusmm var

vatanist123
Aday Memur
18 Ağustos 2022 00:52

Ayrıca danıştay kararın var.
immosmi, 2 yıl önce

Vatanist cabukmu çıkar gecmi çıkar bilmem ama biran evvel çıkarsa çok iyi olur çünkü danistayi kazandığım gün kararın açıklandığı gün kurum avukatı bu davayla ilgili bişi yapanicani anladı sanırım sulh ceza mahkemesinde bana alicak davası açtı daha önce iade edilip bana verilen toplu parayı geri almak için hatta Eylül ayında bunla ilgili durusmm var

scrp88
Aday Memur
18 Ağustos 2022 08:58

Bu nasıl bir mantıktır ya. Kurum avukatlarının canı sıkılıyor galiba, kendilerine iş arıyorlar. O davadan bişey çıkmaz bence. sizin duruma benzer bi emsal falan var mı? araştırdınız mı hiç. ben hiç duymadım.

immosmi, 2 yıl önce

immosmi
Aday Memur
19 Ağustos 2022 19:32

Valla bende hiç duymadim öyle bir emsal birde çalıştığım değil ilk açıkta kaldığım süredeki para yani calismadigim zamanın parasını çalıştığım zamanın parasını istiyemez zaten ama onuda istediler sonra hatalarından vazgeçtiler şimdi sadece calismadigim surelerin parasını istiyorlar

immosmi
Aday Memur
19 Ağustos 2022 19:33

Artık ne yapicaklarsa anlamadım benden alıp banami vericekler bilmem ama eylüle duruma günü koymuşlar gitsemmi gitmesemmi die düşünüyorum

scrp88
Aday Memur
22 Ağustos 2022 08:08

Hakkında hayırlısı olsun. en kısa sürede lehine sonuçlanır inşallah. geçmiş olsun.

immosmi, 2 yıl önce

Artık ne yapicaklarsa anlamadım benden alıp banami vericekler bilmem ama eylüle duruma günü koymuşlar gitsemmi gitmesemmi die düşünüyorum

scrp88
Aday Memur
27 Ağustos 2022 11:18

Jandarma Gn.K.na yazdığım dilekçenin cevabıgeldi. Dilekçe cevabında iade işlemlerinin devam ettiği ve sonucunun en son görev yaptığınız birlikten ayrıca bilgi verileceği yazıyor.

İade kararı alalı 6 ay oldu nerdeyse ve hala devam ediyor işlemler. En son görev yaptığım birliği arıyorum ve henüz bize ulaşan bi evrak yok diyorlar. Dilekçe yazacağım cevap alamzsam suç duyurusunda bulunup tazminat davası açacağım.

vatanist123
Aday Memur
29 Ağustos 2022 00:57

Bana da aynı cevap geldi. Bende gereken hukuki işlemleri yapacağım.
scrp88, 2 yıl önce

Jandarma Gn.K.na yazdığım dilekçenin cevabıgeldi. Dilekçe cevabında iade işlemlerinin devam ettiği ve sonucunun en son görev yaptığınız birlikten ayrıca bilgi verileceği yazıyor.

İade kararı alalı 6 ay oldu nerdeyse ve hala devam ediyor işlemler. En son görev yaptığım birliği arıyorum ve henüz bize ulaşan bi evrak yok diyorlar. Dilekçe yazacağım cevap alamzsam suç duyurusunda bulunup tazminat davası açacağım.

Bilgekagan12345
Aday Memur
30 Ağustos 2022 23:26

Avukat delil tespitli dava açmamış dilekçeyle delil tespiti amaçlı başvuru yapılabilir mi

ESREF13
Memur
05 Eylül 2022 00:13

Yargı kararı olmaksızın meslekten çıkarıldım. İdareye itiraz ettim. Kararda davalı nın savunmasında "ep ten faydalandığı" ibaresi olmadığı halde mahkeme bunuda ekleyerek itirazıma red kararı verdi. Katibe ulaştık yanlışlık olmuş evrakı çekemiyoruz bölgeye yazacağınız dilekçede belirtin denildi. Erzurum bölge dilekçemizi okumadan ep gerekçesiyle itirazı reddetti. Ortada ep yok ama onu gösterip karar veriyorlar. YD davalarında danıştaya gidilmiyor diye öğrendim bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ? Bu durumu Cimer e yazdım. HSK ya sevk etmişler şikayetimi. Başka önerisi olan varsa memnun olurum.

Öyle işt
Aday Memur
06 Eylül 2022 22:20

2019 yılında güvenlik soruşturmasından Uzman erbaşlıktan ilişiğim kesildi ilk mahkeme 3 yıl sürdü şu anda Dosya Ankara 2 idari dava dairesinde idarenin savunmasının alınması ardından YD kararının görüşülmesi kararı çıkmıştı en son YD kararı çıkmazsa mahkeme ne kadar sürer bu nasıl bir süreçtir insan perişan oluyor Allah tüm haksızlığa uğrayanlara bekleyenlere sabır versin

Balali0634
Aday Memur
21 Eylül 2022 17:22

Merhaba bende jandarmaydim.yd kararı aldım .kurum itiraz etti bölge idare mahkemesi itirazi reddetti ve karar kesin dedi ,ilgili yerlere dilekçe yazdım arayan soran cevap veren yok.kimi diyor danistay beklenecek kimi komisyon kuruluyor .ne olacak bole var mi bilgisi olan.bolge idare karar kesin dedi itiraz yolu açık demedi.yinde de danistaya gidecek mi dosya .diğer kurumlar yd alanları 15 gün içinde baslatti.benim durumumda olanlar cevap yazabilir mi

Muhttn06
Aday Memur
21 Eylül 2022 17:55

Bende yd alalı 2 gün oldu boşa başlatmalarını beklemeyelim desenize

Hukukkk3663633
Kapalı
21 Eylül 2022 19:11

Yd farklı bir şey ihraçın esastan iptali farklı şey. İkisinde de idare başlatmak zorunda ama İç işleri danıştay ihracı iptal edene kadar başlatmıyor. Yd ve ihraç iptal alanlar savcılığa suç duyurusunda bulunuyorlar görevi ihmal eden memur hakkında suç duyurusunda bulunuyorlar

Balali0634, 2 yıl önce

Merhaba bende jandarmaydim.yd kararı aldım .kurum itiraz etti bölge idare mahkemesi itirazi reddetti ve karar kesin dedi ,ilgili yerlere dilekçe yazdım arayan soran cevap veren yok.kimi diyor danistay beklenecek kimi komisyon kuruluyor .ne olacak bole var mi bilgisi olan.bolge idare karar kesin dedi itiraz yolu açık demedi.yinde de danistaya gidecek mi dosya .diğer kurumlar yd alanları 15 gün içinde baslatti.benim durumumda olanlar cevap yazabilir mi

Balali0634
Aday Memur
21 Eylül 2022 23:49

2 3 sene bekleriz kafadan ,daha benim ceza dosyasida istinafta o da yargıtaya gider ölme eşeğim ölme ,Allah verede danistay yargitaydan sonra da başka bi şey çıkmasa

scrp88
Aday Memur
08 Kasım 2022 09:26

Merhabalar.

Tazminat ödemsi bana da geldi. Evrakta yazantoplam 4.368TL (Jandarma 2013 lüyüm)

Bunu ödemek istemiyorum itiraz edeceğim.

8 ay önce BİM sen YD kabul aldım. Yani göreve iade edildim ancak kurum itiraz ederek dosya Danıştay a taşındı. Şaka gibi. Artık ne yaptıklarını bilmiyorlar. Mahkeme kararlarını hiçe sayıyorlar. Ben iade olurum diye beklerken şimdi borç geldi. Ne olursa olsun ben bu parayı ödemeyeceğim.

Elinde itiraz dilekçesi örneği olan var mı arkadaşlar? Yardımcı olabilir misiniz? Nasıl bir yol izlemeli?

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi