Editörler : crops35
11 Ağustos 2022 13:17

Özel sektörde çalışırken atanmak

Merhaba arkadaşlar,

şu anda özel sektörde otomotiv sektöründe bir firmada işe başladım.

Özel sektörde çalışırken atamam yapıldıktan sonra iş yerinden çıkışımı verdiğimde ihbar süresini işletmek isterlerse ne tür bir yol izleyebilirim?

Devlet kurumu tarafından ihbar süremi doldurmam için süre tanınıyor mu?

Başından bu tür olay geçen varsa bilgilendirme yaparsa çok sevinirim.

ÖZGÜR ÖZERR
Aday Memur
11 Ağustos 2022 14:44

Ben istifa etmiştim

dogrusoyle
Memur
12 Ağustos 2022 10:03

**Bulundukları yer ile atandıkları görevin bulunduğu yerin ?ayrı (başka) yerler? olması halinde, atama emrinin kendilerine tebliğ edildiği günü izleyen 15 gün içinde o yere hareket ederek belli yol süresini izleyen iş günü mesai saatleri içinde işe başlamak zorundadırlar.İlk defa memuriyete atananların, belge ile ispatlanabilecek zorlayıcı sebepleri olmaksızın bu süreler içinde göreve başlamamaları durumunda, atamaları iptal edilir.Ayrıca, ilk defa atandığı memuriyet görevine belge ile ispatlanabilecek zorlayıcı sebepleri olmasından dolayı süresi içinde başlayamayanların, göreve başlayamama hali 2 ayı aştığı takdirde atamaları iptal edilir.

Burak Eker67
Daire Başkanı
29 Ağustos 2022 07:50

Bunu ben de merak ediyorum. Ben de tekstil fabrikasında çalışıyorum 2 buçuk yıldır. Atamam gerçekleşirse 2 ay ihbar sürem var. MEB'e atanmak istiyorum. MEB bu konuda inisiyatif gösterir mi acaba?

tnsrkn
Genel Müdür
31 Ağustos 2022 00:52

Ne ihbarı ne kidemi arkadaşlar neyin kafasındasiniz? Eğer ki kurumsal bir firmada üst düzey yönetici/ yönetim kurulu üyesi değilseniz kimse sizden ihbar süren su kadar kidem yılın su vs vs bisey istemicek merak etmeyin. Atandığınız zaman ilgili belgeyi koyun ekine yazin şu sebepten dolayı istifa ediyorum işimden ayrılmak istiyorum diye size anlayış gostericeklerdir merak etmeyin. Hepimiz bu sekilde ayrıldık iş yerinden.İş yerinin işi gücü yok seni mahkemeye mi vericek kanuni süreden erken ayrıldın diye. Benim 12 yil oldu memuriyet yıllardır da bu forundayim daha 1 kişi duymadım mahkemeye verilen bahsettiğiniz sebepten. Bos şeyleri kafaya takmayın bunlar basit işler

mbaltacı77
Memur
31 Ağustos 2022 09:19

burda yazan boş şeyler diyen arkadaşlara sakın inanmayın atamanız olduğu zaman işveren ile görüşün ılımlı bir şekilde halletmeye çalışın yok eğer işveren aksi biri ise yasal mevzuatınızı ihbar ve kıdem sürenizi net olarak öğrenin ona göre davranın yada hiç söylemeyin kendinizi işten attırmaya bakın iş kanunları kesin ve nettir siz nasıl ki işten atıldığınızda ihbar ve kıdem tazminatı alıyorsunuz aynı şekilde siz de işverene ödemek zorundasınız bunu bütün muhasebeciler bilir 12 yıllık devlet memurları bilmez

tnsrkn
Genel Müdür
31 Ağustos 2022 18:20

Siz muhasebecinizi dinleyin kideminize bagli calisma sürenizi doldurun sonuna kadar, tebliğ tarihinden sonraki yasal süreyi gecirince cook beklersiniz tekrar atanmayı. Ben memur oldum 15 gün sonra baslamam gerek dediginizde size zorluk yapacak vicdansız isveren yoktur merak etmeyin.burda bı araştırın kime zorluk çıkarmışlar bu konuda. Rahat olun kimse sizi mahkemeye vermez ihbar surenizden once isi birakip memur oldunuz diye
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi