Editörler : E.Kayı Han
11 Ağustos 2022 20:18

Memuriyet öncesi askerlik ile yıllık izin hakkı

memuriyet öncesi kısa dönem askerlik (6ay ) yaptım.Daha sonra sözleşmeli İkm oldum.goreve başlayalı 6 ayı geçti ikisinin toplam süreci 1 yıl olduktan sonra yıllık izin hak edilir mi?

Kirilmazcam
Daire Başkanı
11 Ağustos 2022 20:57

Evet hak edilir.

kml3838
Aday Memur
11 Ağustos 2022 21:36

Hocam bununla alakalı bir yazı yayınlanan bişey var mi?

Kirilmazcam, 2 yıl önce

Evet hak edilir.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
11 Ağustos 2022 21:54

Daha önceki kamu hizmeti 1 yılı geçerse direkt izinlisin. Kamu hizmeti 6 ay olduğu için 6 ay sonra iznin oluyor. Askrrlik kamu hizmeti sayılıyor. İlgili kanun maddesi açıkça belirtiyor. Memurlar netin bu konu da yazısı da vardı. Arastirip bulabilirsiniz.

cybernetic
Şef
11 Ağustos 2022 22:55

Bahsettiğin izin mevzusu için komisyona başvurduk. 15 ay yapmıştm askerliği. Komisyon izni verdi ve bil bakalım ne oldu? Farklı komisyonlar özelde geçen süreleri dahi yıllık izne hakediş yazdığından bakanlık olaya el attı. Allahtan izin için bilet almamıştım. Yıllık izni geri aldılar. Bir arkadaşım 5 gününü kullanmıştı. Sonraki izninden bakiye düştüler.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
12 Ağustos 2022 11:15

15 ay yaptim bende. Komisyon vs olayları olmadı direkt 20 gün izin açıldı.

cybernetic, 2 yıl önce
Bahsettiğin izin mevzusu için komisyona başvurduk. 15 ay yapmıştm askerliği. Komisyon izni verdi ve bil bakalım ne oldu? Farklı komisyonlar özelde geçen süreleri dahi yıllık izne hakediş yazdığından bakanlık olaya el attı. Allahtan izin için bilet almamıştım. Yıllık izni geri aldılar. Bir arkadaşım 5 gününü kullanmıştı. Sonraki izninden bakiye düştüler.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi