Editörler : Pangaea
27 Ağustos 2022 14:44

Kuanşi İm Pusar
Aday Memur

Bu konuya bir de şöyle bakalım.

2014 ya da 2015 yılında üniversite sınavına girdiniz ve muhtemelen 100 bin üstü bir sözel sıralama ile bölümü kazandınız ve mezun oldunuz.

Kendinize artı olarak ne kattıınız bilemem ama sözelden böyle bir sıralama ile bölüme girmeniz size sadece üniversite mezunu olma şansı verir, iş garantisi vermez. Sizin de bu bölüme girerken geleceği iyi kötü görmeniz gerekirdi. Kaldı ki edebiyattan yine her yıl öğretmen ataması yapılıyor. Sayı az ya da çok, atanma şansın var.

Ben 2012'de mezun olup 2014-15 sezonunda özel sektörde işe başlayıp 2018 sınavı ile 19'da atandım ve hiçbir zaman senin girdiğin gibi bir psikolojiye girmedim. Özelde çalışırken de atanırken de aynı kafadaydım ve iyi bir öğretmen olacağımın farkında idim. Şu an bulunduğum konundan da gayet memnunum. Saygılar.

Calimaestro, 1 ay önce - Alıntıya git
Öncelikle evet 2015 YGS LYS ile ts 27 binle edebiyat okudum yani dediğiniz gibi kötü bir sıralama değildi. Şimdi daha da kötü olmuş 500 bin 700 bin bile okuyor neyse... Ben zaten yanlış tercih sonucu gittim bunu farkedince de güçlü bir karakter olmadığım içindir ya da başka şeyler bölümü bırakamadım devam ettim. Devam ettikçe de tükendim. İstemiyorum istemediğim için atanmıyorum çünkü çalışmıyorum. Başlarda az da olsa inanmıştım. Siz hep istemiş ve inanmışsınız ne güzel zaten mesele de bu. Siz hiç böyle düşünmediniz diye başkası düşünemez mi. bu sizin sağlam bir dünyevi görüşünüz olmasıyla da ilgili olabilir. Ayrıca insan sevmediği bir şeyi yaparken kendini geliştiremez. Siz benim ne demek istediğimi ya iyi anlamadınız ya da ben anlatamadım. Kısaca zaten yanlış,istemeyerek kazandım ve istemeyerek korkak olduğum için devam ettim bitirdim. Ama ne okurken ne de bitirince hiç bir zaman sevemedim istemedim. İlk sene mezun olduğum ilk sene az buçuk inandım olur gibi atanırım dedim ama atanmak için çalışmak lazım hem de sert sıkı bir çalışmak. İyi de istemediğim için çalışmayı da hiç İçim almadı. Edebiyatla yanıp tutuşan edebiyata aşık biri olsam şunu derdim bir kişi atanacaksa o bir kişi ben olacam. İyi ama zaten bu kadar tutkulu bir insan yok. Zaten rastgele okumuş bunu gittiği ilk hafta anlamış ama bırakıp yeniden başka bölüm için çalışmamış biri var. Ailevi nedenler kendi korkaklığım aptallığım... Kısaca şimdi durum bu olanlar bunlar diye içimi açtım buraya.
27 Ağustos 2022 15:39

ogretmennbey
Aday Memur

Zorla mı tutuyorlar sizi öğretmenlikte. İstifa edin ?

Calimaestro, 1 ay önce - Alıntıya git

Günümüz şartlarını bilmeden istifa et demek kolay tabi

Toplam 22 mesaj