Editörler : E.Kayı Han
12 Ağustos 2022 19:21   

Kapalı
Bamdan Adli Yargıya

Merhabalar. Ben 3,5 yıl Bölge Adliye Mahkemesinde görev yaptım. İlk atama yerimde bamdı eş durumundan tayin istemek durumunda kaldım ilk dereceye geçtim. Şuan benim bulunduğum ilde Bam açılacak. Komisyonun tecrübeden dolayı Bam'a verme ihtimali var mıdır? Ya da böyle bir durum yaşayan varsa bilgilendirebilir mi?

12 Ağustos 2022 20:42

cevherdudayev1
Şube Müdürü

bu işlerin nasıl olduğunu bilmiyorum deme şimdi

12 Ağustos 2022 20:53

easlan44
Kapalı

Bahsettiğiniz torpilse o durumdan herkesin olduğu gibi ben de haberdarım. Benim Bam için araya koyacağım bir referans yok. Olsa burda fikir almam zaten giderim. Tecrübeden dolayı talep durumunda göz önüne alınır mı acaba diye merak ettim. Çok mu tuhaf

12 Ağustos 2022 22:35

Ökkeş KÖSTERE
Kapalı

Böyle adliye mahkemesi adlî yargı değil mi?

13 Ağustos 2022 01:44

kemanizt9
Aday Memur

Böyle adliye mahkemesi adlî yargı değil mi?

Ökkeş KÖSTERE, 2 ay önce - Alıntıya git

Yok. Orası TorpilYargı.

13 Ağustos 2022 01:47

kemanizt9
Aday Memur

Tecrübe, BAM için bir kriter değildir. Önceki görev yerin BAM olduğu için kadron eğer BAM?sasen söylemeden onlar alır. Fakat ilan açılınca nakil başvurunu yaparsın. Ya da PGM?ye bir bilgi edinme talebi yazabilirsin.

13 Ağustos 2022 09:25

farik mümeyyiz
Aday Memur
Benim çalıştığım şehirde de bam kurulacak. Bize söylenen personel talebi toplanacağı ve sonrasında karar verileceği şeklindeydi. Ancak neredeyse her gün geçici görevlendirme ile bir yerlerden personel görevlendirildiğine dair yazı düşüyor. Biz de haberimiz yokmuş gibi uzaktan izliyoruz :)
13 Ağustos 2022 14:33

System20
Şube Müdürü
İlk derece durup dururken sır orada tecrüben var diye seni BAM'a vermez. Öyle düşünceli bir ilk derecemiz malesef. Her iki komisyonın toplanıp protokol yapması lazım. Yada direk bakanlığa mazeret bildirip talepte bulunman lazım. Bunlar zor iş. Bence sen ilk dereceye adapte olmaya çalış En kötü ihtimal süreni doldurup havuzdan BAM'ı talep edersin..
Toplam 7 mesaj