Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Ağustos 2022 14:13

kim diyo yhs ile öğretmen maaşı diye külliyen yalan..okulda hizmetli ve memurla kıyaslamayın kendinizi....Allahtan korkun ek ders ve net maaşınız yazın .bide memur maaşıyla karşılaştıralım.aradaki farkı görün....utanmadan yalan konuşuyorsunuz......

şenol sevindik, 2 yıl önce
Hocam ben de sınavdan muafım. Bizim asıl sorunumuz geçim sıkıntısı aslında. Sınav olsun ya da olmasın değil. Okuldaki yardımcı hizmetli halimize güler oldu. Sizin maaş ile benim maaş aynı diyor adam. Yeni göreve başlayan arkadaşların maaşı ise daha beter durumda. Aile hekimleri ve pratisyen hekimler(tek yaptıkları reçete yazmak) 25 bin maaş almaya başlayacaklar. İki yıllık mezunu hemşire bizden fazla alıyor. Ek dersiniz var diye atlayacak şimdi birkaç öğretmen düşmanı şu an ama o bile artık bu enflasyonda yalan oldu.

TomrisKatun
Memur
18 Ağustos 2022 00:13

Hocam bence sınav bir kriter değil, sınavına çalışır geçer. Yüksek lisans gibi şartlar getirilmelidir. Gerçi tezli yüksek lisans şartı olsa bu defa da köyde çalışan ogretmenlere haksızlık

ibrahim98, 2 yıl önce

Uzman ve başöğretmen diye ayrım yapılmasına başta karşı olduğumu belirteyim. Ancak madem bu unvanlar verilecek bunun sınavsız ya da bir eliminasyon yapılmadan verilmesine karşıyım. Okullarda hiç bir şeye elini sürmeyen salla başı al maaşı yapan, ders yerine film izleten, zil çaldığında öğrenci daha bahçeye çıkmadan arabasına atlamış giden, sürekli telefon ile oynayan, lak lak yapmaktan derse geç giren, çocuklara hiç bir katkısı olmayan vs. daha çok örneklendirebileceğim bir öğretmen kesimi var. 20 yıllık öğretmenim ve bu insanları gördükçe ülkemizin gelecek nesillerinin nasıl heba edildiğini gördükçe üzülüyorum. Evet kabul ediyorum bu sınav içeriği mesleki uzmanlık alanımızın oldukça dışında konuları kapsıyor. Yıl şartına göre yapılsa bu öğretmenler çaba göstermeden aynen devam edecek. Bu iş insan eline bırakılsa torpil ve liyakatsiz değerlendirmeler olacağı kesin. Sınavı olması seçenekler arasında en adil yöntem hatta 70 puan alan değil, her yıl %10 a girenlerin kazanacağı bir sistem olmalı. Bu sayede bu çalışmayan tayfa kazanmak için hiç olmasa biraz emek verecek. Bahsettiğim insanları bu düşüncem rahatsız edecek bunun için çok memnunum. Okullarda deve kuşu gibi kafanızı toprağa gömdüğünüzde sanmayın sizleri kimse görmüyor.

TomrisKatun
Memur
18 Ağustos 2022 00:16

Katılıyorum koca sene tenefus bile yapmadım 1.sinif okutuyorum diye ama başarı belgesi tyt de en çok net çıkartan branş öğretmenine verildi. Haksızlık tamamen

durun14, 2 yıl önce

Hocam geçen yıl proje yürüttüm.okulda da çok şükür elimden gelen tüm çabayı gösterdim. Başarı belgesi alacaksınız deyip vermediler. Okulda idarenin istediği kişiler ödül aldı. Sorsak niye diye kötü olacağız. %10luk kısım idarenin seçtiği olacaksa sınav en iyi yöntem şu an

istnbl-34
Aday Memur
19 Ağustos 2022 01:26

daha önceki hizmetiçi eğitimlerdeki gibi online bir değerlendirme olması yeterli.

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi