Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Ağustos 2022 10:10

Unvan değişikliği hakkında bilgi talebi

selamlar, ben bi̇r bakanlikta doktora mezunu olarak mezun olduğum bölümden farkli bi̇r kadroda görev yapmaktayim. bi̇li̇ndi̇ği̇ üzere görevde yükselme ve unvan deği̇şi̇kli̇ği̇ yönetmeli̇ği̇ni̇n 19. maddesi̇nde "bu yönetmelik kapsamında bulunan ve doktora öğrenimini bitiren personelin, unvan değişikliği sınavına katılmaksızın öğrenimle ihraz edilen görevlere ataması yapılabilir." deni̇lmektedi̇r. bu maddeye i̇sti̇naden mezun olduğum bölüme ai̇t kadronun yönetmeli̇ği̇n 5. maddesi̇nde unvan değişikliğine tabi kadrolar arasinda sayilmamasi atanmaya engelmi̇di̇r. cevaplarsaniz çok sevi̇ni̇ri̇m teşekkür ederi̇m.

atwa
Aday Memur
18 Ağustos 2022 10:32

CEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU YAZIYLA İLGİLİ BİLGİ SAHİBİYİM FAKAT BENİM SORUMA MALESEF CEVAP VERMİYOR. BENİM SORUNUM, MEZUN OLDUĞUM BÖLÜM UNVANIN YÖNETMELİKTE YER ALMIYOR OLMASI.

İKİNCİ BÖLÜM

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine Tabi Kadrolar

Görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadrolar ve hizmet grupları

MADDE 5

(2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine tabi kadrolar aşağıda belirtilmiştir:

a) Avukat, antrenör, biyolog, çocuk eğiticisi, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, tabip, daire tabibi, diş tabibi, kimyager, laborant, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mütercim, mühendis, öğretmen, psikolog, programcı, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, teknik ressam, tekniker, teknisyen, matematikçi, şehir plancısı.

İŞTE BURADA BENİM MEZUN OLDUĞUM BÖLÜME AİT UNVAN YOK. BURDA YER ALMAMASI ATANMAYA ENGEL OLURMU. TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.

MrMazY, 2 yıl önce

https://www.memurlar.net/haber/936058/sinavsiz-unvan-degisikligi-icin-doktoranin-meslekle-ilgili-olmasi-sart-mi.html

MrMazY
Şef
18 Ağustos 2022 11:54

engel olur diye düşünüyorum. çünkü sana ünvan değişikliği ile verebilecekleri bir kadro yok.

atwa, 2 yıl önce

CEVAP İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. BU YAZIYLA İLGİLİ BİLGİ SAHİBİYİM FAKAT BENİM SORUMA MALESEF CEVAP VERMİYOR. BENİM SORUNUM, MEZUN OLDUĞUM BÖLÜM UNVANIN YÖNETMELİKTE YER ALMIYOR OLMASI.

İKİNCİ BÖLÜM

Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğine Tabi Kadrolar

Görevde yükselme ve unvan değişikliğine tabi kadrolar ve hizmet grupları

MADDE 5

(2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine tabi kadrolar aşağıda belirtilmiştir:

a) Avukat, antrenör, biyolog, çocuk eğiticisi, diyetisyen, fizyoterapist, hemşire, tabip, daire tabibi, diş tabibi, kimyager, laborant, grafiker, istatistikçi, kütüphaneci, mimar, mütercim, mühendis, öğretmen, psikolog, programcı, sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sosyal çalışmacı, sosyolog, teknik ressam, tekniker, teknisyen, matematikçi, şehir plancısı.

İŞTE BURADA BENİM MEZUN OLDUĞUM BÖLÜME AİT UNVAN YOK. BURDA YER ALMAMASI ATANMAYA ENGEL OLURMU. TEKRAR TEŞEKKÜR EDERİM.

atwa
Aday Memur
18 Ağustos 2022 11:59

ama bu kadro 657 sayılı kanununun 36 .maddesi II - TEKNİK HİZMETLER SINIFI:(1)

Bu Kanunun kapsamına giren kurumlarda meslekleriyle ilgili görevleri fiilen ifa eden ve meri hükümlere göre yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, jeolog, hidrojeolog, hidrolog, jeofizikçi, fizikçi, kimyager, matematikçi, istatistikçi, yöneylemci (Hareket araştırmacısı), matematiksel iktisatcı, ekonomici ve benzeri ile teknik öğretmen okullarından mezun olup da, öğretmenlik mesleği dışında teknik hizmetlerde çalışanlar, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi veya bölümlerinden mezun şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek Bölge Plancısı, 3437 ve 9/5/1969 tarih 1177 sayılı Kanunlara göre tütün eksperi yetiştirilenler ile müskirat ve çay eksperleri, fen memuru, yüksek tekniker, tekniker teknisyen ve emsali teknik unvanlara sahip olup, en az orta derecede mesleki tahsil görmüş bulunanlar, Teknik Hizmetler sınıfını teşkil eder.(1)(2)

yer almaktadır.

MrMazY, 2 yıl önce

engel olur diye düşünüyorum. çünkü sana ünvan değişikliği ile verebilecekleri bir kadro yok.

MrMazY
Şef
18 Ağustos 2022 14:27

iyi hoşta yukarıda söylediğin mesleklerin kadroları zaten orada yazılmış sen neyin yüksek lisansını yaptın önce onu yazsan da tartışsak ben sen yok dedin diye yazdım.

atwa, 2 yıl önce

ama bu kadro 657 sayılı kanununun 36 .maddesi II - TEKNİK HİZMETLER SINIFI:(1)

Bu Kanunun kapsamına giren kurumlarda meslekleriyle ilgili görevleri fiilen ifa eden ve meri hükümlere göre yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, jeolog, hidrojeolog, hidrolog, jeofizikçi, fizikçi, kimyager, matematikçi, istatistikçi, yöneylemci (Hareket araştırmacısı), matematiksel iktisatcı, ekonomici ve benzeri ile teknik öğretmen okullarından mezun olup da, öğretmenlik mesleği dışında teknik hizmetlerde çalışanlar, Mimarlık ve Mühendislik Fakültesi veya bölümlerinden mezun şehir plancısı, yüksek şehir plancısı, yüksek Bölge Plancısı, 3437 ve 9/5/1969 tarih 1177 sayılı Kanunlara göre tütün eksperi yetiştirilenler ile müskirat ve çay eksperleri, fen memuru, yüksek tekniker, tekniker teknisyen ve emsali teknik unvanlara sahip olup, en az orta derecede mesleki tahsil görmüş bulunanlar, Teknik Hizmetler sınıfını teşkil eder.(1)(2)

yer almaktadır.

atwa
Aday Memur
18 Ağustos 2022 23:05

Fizik doktorası
MrMazY, 2 yıl önce

iyi hoşta yukarıda söylediğin mesleklerin kadroları zaten orada yazılmış sen neyin yüksek lisansını yaptın önce onu yazsan da tartışsak ben sen yok dedin diye yazdım.

MrMazY
Şef
19 Ağustos 2022 11:06

hocam doktora yaptığınız kadronun teknik hizmetlere tanımlanmasıyla unvan sınavına tabi olunabilecek kadrolar birbirinden farklı şeyler. devlette bir çok mesleğin kadrosu var ama belirli bir kesime unvan değişikliği hakkı tanımış. yani demem o ki madde 5 te teknik hizmetler sınıfı deseydi fizik kadrosu da dahil edilebilirdi. ama sınava tabi olabilecek kadroları tek tek yazmışlar.

atwa, 2 yıl önce
Fizik doktorası

atwa
Aday Memur
19 Ağustos 2022 11:11

çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için hakkımızda hayırlı olsun diyelim artık.

MrMazY, 2 yıl önce

hocam doktora yaptığınız kadronun teknik hizmetlere tanımlanmasıyla unvan sınavına tabi olunabilecek kadrolar birbirinden farklı şeyler. devlette bir çok mesleğin kadrosu var ama belirli bir kesime unvan değişikliği hakkı tanımış. yani demem o ki madde 5 te teknik hizmetler sınıfı deseydi fizik kadrosu da dahil edilebilirdi. ama sınava tabi olabilecek kadroları tek tek yazmışlar.

atwa
Aday Memur
19 Ağustos 2022 11:14

dediğiniz gibi sınava tabi kadro olarak sayılan unvanlar arasında fizikçi yok. ben yönetmelik hükmüne göre sınavsız alabileceğim için acaba lehime yorumlanabilirmi diye düşünmüştüm

MrMazY, 2 yıl önce

atwa
Aday Memur
22 Ağustos 2022 10:53

Guncel

atwa
Aday Memur
24 Ağustos 2022 11:03

Guncel

recepsoyalp
Kapalı
24 Ağustos 2022 11:25

Arkadaşım slmlar ben tarım orman bakanlığında 18 yıldır çalışan bir elektrik-elektronik müh. yim. 2004 yılında teknisyen olarak memuriyet hayatına başladım. başladığımda fizik bölümünde okuyordum. 2006 da fizik lisansını bitirdim. 2008 , 2012 , 2015 , 2018 , 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavlarında bakanlık fizikçi kadrosunu birtürlü açmadı. yetkili sendika olsun , kadro dairesi olsun çok uğraştık. Bakanlıkta boşta olduğu halde açmadılar. Bende ne yaptım. 2016 yılında açıktan 2 yıllık elektrik enerjisi bölümünü bitirdim. 2018 yılındada dgs ile TR 250. olarak elektrik elektronik müh. liğini kazandım. 21 derse yakın muafiyetle 2021 yılında da mezun oldum. 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavında elektrik elektronik müh. kadrosunu hakkımla aldım.

Bunları niye yazdım. Hangi bakanlıkta olduğunu bilmiyorum ama fizikçi kadrosunu açan çevre şehircilik bakanlığı hariç ben hiç duymadım. Eğer okuma azmin varsa müh kadrosu almak için uğraş . doktora seviyesinde olduğun için elektrik elektronik sana çok kolay gelir.

Allah herkese almak istediği kadroları memura nasip etsin.

recepsoyalp
Kapalı
24 Ağustos 2022 11:27

hatta bizim yönetmelikte fizikçi kadrosu yazdığı halde kadro açılmamıştı

atwa
Aday Memur
24 Ağustos 2022 13:37

Amin hocam inşeAllah, bilgiler için çok teşekkür ederim. İyi Çalışmalar diliyorum.

recepsoyalp, 2 yıl önce

Arkadaşım slmlar ben tarım orman bakanlığında 18 yıldır çalışan bir elektrik-elektronik müh. yim. 2004 yılında teknisyen olarak memuriyet hayatına başladım. başladığımda fizik bölümünde okuyordum. 2006 da fizik lisansını bitirdim. 2008 , 2012 , 2015 , 2018 , 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavlarında bakanlık fizikçi kadrosunu birtürlü açmadı. yetkili sendika olsun , kadro dairesi olsun çok uğraştık. Bakanlıkta boşta olduğu halde açmadılar. Bende ne yaptım. 2016 yılında açıktan 2 yıllık elektrik enerjisi bölümünü bitirdim. 2018 yılındada dgs ile TR 250. olarak elektrik elektronik müh. liğini kazandım. 21 derse yakın muafiyetle 2021 yılında da mezun oldum. 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavında elektrik elektronik müh. kadrosunu hakkımla aldım.

Bunları niye yazdım. Hangi bakanlıkta olduğunu bilmiyorum ama fizikçi kadrosunu açan çevre şehircilik bakanlığı hariç ben hiç duymadım. Eğer okuma azmin varsa müh kadrosu almak için uğraş . doktora seviyesinde olduğun için elektrik elektronik sana çok kolay gelir.

Allah herkese almak istediği kadroları memura nasip etsin.

atwa
Aday Memur
25 Ağustos 2022 15:27

Guncel

atwa
Aday Memur
29 Ağustos 2022 11:35

Guncel

fakir.adam
Şube Müdürü
29 Ağustos 2022 12:12

evet sınavsız unvan alabilirsin yazılana kadar ?güncel? yazacaksın sanırım. fizikçi nedir be. sanki bana aynştayn. yok sana unvan falan.

30 Ağustos 2022 12:19

Kurumunuz ve Doktora alanınız nedir

atwa
Aday Memur
30 Ağustos 2022 22:06

Gençlik ve spor bakanlığı, fizik
Tıbbi-Sekreter16, 2 yıl önce
Kurumunuz ve Doktora alanınız nedir
31 Ağustos 2022 06:55

Gençlik ve Spor Bakanlığında Fizik ile ilgili kadro yok. Fizik ile ilgili kadro olan Bakanlıklara geçiş başvurusu yap. Sağlık Bakanlığı için yazacam. Radyoterapi Fiziği, Diagnostik Radyoloji Fiziği, Nükleer Tıp Fiziği alanlarında Yüksek Lisans yapanlar Sağlık Fizikçisi olma hakkına sahip. Doktoran bunlardan herhangi birinin alanındaysa Sağlık Bakanlığına dilekçe verebilirsin. Kabul edilir mi prosedürü nedir vs bilmiyorum
atwa, 2 yıl önce
Gençlik ve spor bakanlığı, fizik
Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi