Editörler : cihan27E.Kayı Han
31 Ağustos 2022 11:43

atwa
Aday Memur
Gençlik ve Spor Bakanlığında Fizik ile ilgili kadro yok. Fizik ile ilgili kadro olan Bakanlıklara geçiş başvurusu yap. Sağlık Bakanlığı için yazacam. Radyoterapi Fiziği, Diagnostik Radyoloji Fiziği, Nükleer Tıp Fiziği alanlarında Yüksek Lisans yapanlar Sağlık Fizikçisi olma hakkına sahip. Doktoran bunlardan herhangi birinin alanındaysa Sağlık Bakanlığına dilekçe verebilirsin. Kabul edilir mi prosedürü nedir vs bilmiyorum
Tıbbi-Sekreter16, 3 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim ilgi ve bilginiz için

31 Ağustos 2022 12:19

Tıbbi-Sekreter16
Memur

teşekkür ederim ilgi ve bilginiz için

atwa, 3 ay önce - Alıntıya git
Önemli değil. Bazı Yüksek Lisans programlarında ortak bölümlerden öğrenci alımı oluyor. Sağlıkta var. Lisans bölümünü bilmiyorum. O yüzden yönetmeliğe göre yazacam. Fizik veya Fizik Mühendisliği mezunu olup yazdığım alanlarda Yüksek Lisans şartı var. Kurumlararası geçişle Fizik kadrosu mümkün. Eski bir iş arkadaşım Doktora yapıp alanında Üniversite kadrosuna gitti
31 Ağustos 2022 13:26

atwa
Aday Memur
Önemli değil. Bazı Yüksek Lisans programlarında ortak bölümlerden öğrenci alımı oluyor. Sağlıkta var. Lisans bölümünü bilmiyorum. O yüzden yönetmeliğe göre yazacam. Fizik veya Fizik Mühendisliği mezunu olup yazdığım alanlarda Yüksek Lisans şartı var. Kurumlararası geçişle Fizik kadrosu mümkün. Eski bir iş arkadaşım Doktora yapıp alanında Üniversite kadrosuna gitti
Tıbbi-Sekreter16, 3 ay önce - Alıntıya git

bakalım artık eğer kendi kurumumda fizkçi kadrosunu alamazsam veren başka bir kurumu değerlendirmek zorunda kalacağım. hayırlısı olsun

01 Eylül 2022 10:16

titoo1907
Aday Memur

Arkadaşım slmlar ben tarım orman bakanlığında 18 yıldır çalışan bir elektrik-elektronik müh. yim. 2004 yılında teknisyen olarak memuriyet hayatına başladım. başladığımda fizik bölümünde okuyordum. 2006 da fizik lisansını bitirdim. 2008 , 2012 , 2015 , 2018 , 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavlarında bakanlık fizikçi kadrosunu birtürlü açmadı. yetkili sendika olsun , kadro dairesi olsun çok uğraştık. Bakanlıkta boşta olduğu halde açmadılar. Bende ne yaptım. 2016 yılında açıktan 2 yıllık elektrik enerjisi bölümünü bitirdim. 2018 yılındada dgs ile TR 250. olarak elektrik elektronik müh. liğini kazandım. 21 derse yakın muafiyetle 2021 yılında da mezun oldum. 2021 yılında yapılan ünvan değişikliği sınavında elektrik elektronik müh. kadrosunu hakkımla aldım.

Bunları niye yazdım. Hangi bakanlıkta olduğunu bilmiyorum ama fizikçi kadrosunu açan çevre şehircilik bakanlığı hariç ben hiç duymadım. Eğer okuma azmin varsa müh kadrosu almak için uğraş . doktora seviyesinde olduğun için elektrik elektronik sana çok kolay gelir.

Allah herkese almak istediği kadroları memura nasip etsin.

recepsoyalp, 4 ay önce - Alıntıya git

recep bey size mesaj yazdım bana dönüş yapmanız mümkün mü ?

Toplam 24 mesaj