Editörler : E.Kayı Han
18 Ağustos 2022 10:42

Sözleşmeli Rapor Alma

Merhabalar herkese kolay gelsin iyi günler diliyorum. 7 aydır Zabıt katibi olarak görev yapıyorum. örgün okulumu yarı da bırakmıştım, özel bir üniversiteye geçeceğim, ordaki öğrencilerle konuştum bazı hocaların devamsızlığa çok önem vermediğini, bazılarının da önem verdiğini söylediler. Bende okulu bitirmek için çabalayacağım. Fakat iznim yok. Hocalarla konuşacağım ve ara sıra işten izin alıp derslere katılmaya çalışacağım. Bu yüzden rapor ve mazeret kullanmam lazım. Sözleşmeli çalışırken rapor almak sıkıntı yaratır mı? Rapor alabilir miyim. Rapor alarak bazen derslere katılmak istiyorum. Mazeret izni ile de sınavlara katılmayı düşünüyorum. Rapor almak sıkıntı yaratır mı acaba ?

E.Kayı Han
Editor
18 Ağustos 2022 10:45

Hastalığınız yokken rapor alabilir misiniz? Doktorlar rapor verir mi?

Amiriniz rapor bilime ve fenne uygun değil diye hakem hastaneye sevk edebilir. Rapor gerçeğe aykırı çıkarsa ki (siz hastalık olmadan rapor alacaksınız) o zaman çok büyük sıkıntı çekersiniz.

kejman29
Memur
18 Ağustos 2022 11:02

Hadi bir kere rapor aldın iki kere aldın üç kere aldın. Her hafta belli bir derse girmek için rapor alamazsın bu şekilde çalışamazsın, çalıştırmazlar da. Rapor da alamazsın hiçbir doktor kendini riske atıp sana haftada 1-2 defa rapor yazmaz. Belki vardiyalı şekilde çalışsan infaz ve koruma memuru gibi vardiyanın denk gelmediği günlerde okula gidebilirsin. Zabıt katibisin o iş de olmaz. Oluru yok dediğin işin.

En olabiliri üniversite bitireceğim diyorsan açık öğretim fakültesinden devam edersin okulu bitirirsin.

34poseidon
Memur
18 Ağustos 2022 11:30

napıcan okuyum örgünde ya git açıköğretimden devam et..

Zabıt Katibiiiii
Aday Memur
18 Ağustos 2022 13:39

haftada bir iki defa değil zaten üniversite ile konuştum ben. 10 15 gün civarında rapor almam gerekiyor

kejman29, 2 yıl önce

Hadi bir kere rapor aldın iki kere aldın üç kere aldın. Her hafta belli bir derse girmek için rapor alamazsın bu şekilde çalışamazsın, çalıştırmazlar da. Rapor da alamazsın hiçbir doktor kendini riske atıp sana haftada 1-2 defa rapor yazmaz. Belki vardiyalı şekilde çalışsan infaz ve koruma memuru gibi vardiyanın denk gelmediği günlerde okula gidebilirsin. Zabıt katibisin o iş de olmaz. Oluru yok dediğin işin.

En olabiliri üniversite bitireceğim diyorsan açık öğretim fakültesinden devam edersin okulu bitirirsin.

Zabıt Katibiiiii
Aday Memur
18 Ağustos 2022 13:44

Ağır hastalıklardan değil raporum, küçük ufak tefek şeylerden 3-4 günlüğüne alacağım 3 defa civarında bana yetiyor.

E.Kayı Han, 2 yıl önce

Hastalığınız yokken rapor alabilir misiniz? Doktorlar rapor verir mi?

Amiriniz rapor bilime ve fenne uygun değil diye hakem hastaneye sevk edebilir. Rapor gerçeğe aykırı çıkarsa ki (siz hastalık olmadan rapor alacaksınız) o zaman çok büyük sıkıntı çekersiniz.

özgürlükisteyen
Aday Memur
18 Ağustos 2022 14:20

Rapor alma değil de rahat bir yerde çalışıyorsan, idari işler, emanet memurluğu vs. gibi bir yerde idare edilebilir lakin amirinle ve birimindeki meslektaşlarınla konuşup mesai saatini bir şekilde doldurmalısın yani ne bileyim gece gelip çalışmak sana bırakılan işleri yapmak gibi, mahkemede savcılıkta birebir vatandaşla muhatap olduğu yerde isen imkansız.

Zabıt Katibiiiii
Aday Memur
18 Ağustos 2022 15:05

onu sormadım ben. 10-15 günlük bir rapor alsam toplamda sıkıntı olur mu onu sordum. Savcılıkta çalışıyorum.

özgürlükisteyen
Aday Memur
18 Ağustos 2022 16:40

Bende onu anlatmaya çalışıyorum da sen anlamıyosun sanırım, adliye personeli iş arkadaşına kendi işini yıkmaya bayılır, bu yüzden de senin rapor alman sıkıntı yaratır, sen sahte rapor alacaksın, senin işini kim yapacak ? müzekkerini kim yazacak, ifadeyi kim alacak, kararları kim yazacak vs. yerine bakan arkadaşın. Savcın ne diyecek seni idare ederim diyecek mi ? Hiç samıyorum kaldı ki dese bile senin işini başkasına yaptıracak o adamla konuşacaksın ikna edeceksin o adam senin yapman gereken işi yapmak zorunda mı sence ? Yani kısaca önce gideceksin refikin olan kişiyi ikna edeceksin, sonra gideceksin müdürüne diyeceksin böyle böyle, savcına gideceksin durum bu arkadaşım eksikliğimi yaşatmayacak işleri aksatmayacak vs. sonra git al raporunu kimse bişey demez, mesela şu durum bu şekilde benim başıma gelse yani adam bana demeden keyfiyeten rapor alacak ve onun yapması gerek işi ben yapacam, savcınını tribini ben çekecem, dosya tarafıyla avukatıyla ben uğraşacam vs. anında başsavcının yanında alırım soluğu açık net.

Zabıt Katibiiiii
Aday Memur
18 Ağustos 2022 17:49

Şuan bulunduğum yerde müzekkere yazmıyorum, ifade almıyorum, karar yazmıyorum. Muhabere ve gelen giden ekranına bakıyorum. Bazen yakalama bürosuna bakıyorum. Sahte rapor olmayacak tabiki bir sebebi olacak 3-4 günlük bir rapor olacak zaten. Ayda 1 defalığına 3-4 günlük bir rapor alsam toplamda 10-15 gün rapor benim için yeterli olacak.. Rapor alma hakkım var mı yani onu soruyorum. Teşekkür ederim ilginiz için kusura bakmayın anlamaya çalışıyorum. Siz daha tecrübelisiniz belli ki ben o kadar tecrübeli değilim..

özgürlükisteyen
Aday Memur
18 Ağustos 2022 18:16

devlet memurluğunda resmiyette sağlık nedeniyle rapor alınabilir sadece bu şekilde bir hak var, bunda da tek hekimden 40 günlük rapor alabilirsin, yani 5 er günden diyelim 8 kere 5 günlük toplam 40 gün kadar rapor alabilirsin fakat dikkat et sağlık nedeniyle veriliyor, muhabere ve gelen giden ekranı da günlük işler düşüyor yani yerine mutlaka birisinin bi fiil çalışması gereken yer, yerine bakacak kişiyi ve müdürünü ikna etmen gerekiyor senin durumunda, herhangi bir sıkıntı yaşamamak için ben olsam bu şekilde yaparım, yerime bakan arkadaşa da 1-2 jest yaparım.

sefakirmit
Şef
18 Ağustos 2022 19:57

arkadaşlar genel olarak rapor alabilirsin ancak sıkıntı yaşayabilirsin diyor yani öncelikle çalışma arkadaşlarını ve amirini razı etmen lazım, zaten onları razı edersen 1-2 saatlik izinlerine de bir şey diyeceklerini düşünmüyorum

ÇOTANAK
Başbakan Müsteşarı
21 Ağustos 2022 15:42

Ya okulu seçeceksin ya işi seçeceksin, okulu seçeceksen işi bırakacaksın, işi seçeceksen okulu bırakacaksın. Sen usul ve fenne aykırı rapor aldığında, senin mesai arkadaşların senin işini yapmak zorunda değil. Böyle bir işi de hiçbir personelin idare edeceğini sanmıyorum.

Usule aykırı rapor alındığında başın ağrır. Sorun yaşarsın. Ne ayranım ekşisin, ne gö.. s.. işi olmuyor.

Kriminal27
Şef
22 Ağustos 2022 03:13

Konuşmaya bak bir de burda eski editör olacaksın. Nokta nokta koyunca anlaşılmıyor mu ne demek istediğin! Şimdi ki editör kaldiracak mı bakalim bu mesajını. Hem insanlar sana mi soracak neyi seçeceğini de emir kipli ya onu birakcan ya bunu vs. Sen kim oluyorsun?
ÇOTANAK, 2 yıl önce

Ya okulu seçeceksin ya işi seçeceksin, okulu seçeceksen işi bırakacaksın, işi seçeceksen okulu bırakacaksın. Sen usul ve fenne aykırı rapor aldığında, senin mesai arkadaşların senin işini yapmak zorunda değil. Böyle bir işi de hiçbir personelin idare edeceğini sanmıyorum.

Usule aykırı rapor alındığında başın ağrır. Sorun yaşarsın. Ne ayranım ekşisin, ne gö.. s.. işi olmuyor.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi