Editörler : Renjiro
19 Ağustos 2022 21:46   

Kişiye özel ilan

Merhabalar bir kamu kurumunda hemşire olarak çalışmaktayım, yüksek lisans mezunuyum. Bir devlet üniversitesinde anestezi bölümü için açılan öğretim görevlisi kadrosu ilanına başvurmak istiyorum ancak, ilan kişiye özel açılmıştır. Anestezi bölümünde hemşirelik yüksek lisans mezunu da görev yapabilmesine rağmen ilan şartları şu şekildedir;

(iki ilan açılmıştır)

-eczacılık lisans mezunu olmak ve eczacılık alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak

-eczacılık, hemşirelik ve sağlık memurluğu lisans mezunu olmak ve farmakoloji alanında tezli yüksek lisans yapmış olmak, alanda 5 yıl deneyime sahip olmak

bu şekilde başvuru yapmam imkansız, nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olursanız sevinirim

19 Ağustos 2022 21:59

hidalgo54
Şef
Bunlar çok da doğrudan kişiye özel ilanlar gibi durmuyor. Kişiye özel ilanlarda daha spesifik çalışma alanları ve tez konuları vs. yazılıyor. Düşündüğümüzde eczacılık lisans mezunu olup aynı alanda YL yapan çokça kişi vardır. Ha bu arada akıllarında alacaklarj kişi belirlidir belki ona bir şey diyrmeyeceğim ama ilanlar gayet olması gerektiği gibi; yalnızca sizin alanınıza uymuyor.
20 Ağustos 2022 20:31

Mıstaabe
Memur

Zamanında bir üniversitede açılan öğr. gör. ilanına çok yüksek puanlarla başvurmuştum (ALES:91.75; AGNO:3.57) ve listeye alınsam 1. sırada olacaktım. Fakat ilandaki iki yıl tecrübe şartı için ibraz ettiğim 2,5 yıllık tecrübeyi gösteren belgemin eksik olduğunu belirtip listeye almadılar. Ha şu anda başka bir üniversitede daha iyi bir pozisyonda çalışıyorum fakat öğretim görevlisi ilanlarının önemli bir kısmı maalesef böyle çok da birşey yapamazsınız diye düşünüyorum. Çok çaba gösterip medyada yer almasını sağlarsanız belki YÖK inceler ama çok düşük bir ihtimal

20 Ağustos 2022 21:34

donurh
Şef

Sadece öğ. gör. ilanlarında mı? Aşağıdaki linke bir bakın; yakın zamana ait bir ilan ve ilanların hemen hepsi böyle.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/1030798/kamu-akademik-personel-akademik-personel-alimlari-marmara-universitesi-132-ogretim-uyesi-alacak

21 Ağustos 2022 00:08

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
Sen kişiye özel ilan görmemişsin.
05 Ekim 2022 16:39

Ersoyt
Aday Memur

Maalesef akademik kadro ilanlarından kişiyi tarif eden özel şart koymak sıradan bir olay hâline geldi. Yazık, çok yazık!...

05 Ekim 2022 16:42

Ersoyt
Aday Memur

Çok üzücü..!

05 Ekim 2022 21:48

akademisyenadayı40
Aday Memur
Sen kişiye özel ilan görmemişsin.
Mahmutt Kaya, 3 ay önce - Alıntıya git

ayakkabı numarasına kadar yazılıyor neredeyse

Toplam 7 mesaj