Editörler : E.Kayı Han
«5678910111213141516»

policeman2004
Aday Memur
09 Aralık 2022 10:32

Hep destek tam destek... 2004 yılından 2014 yılına kadar kötü sicil notu ve cezalar... Daha sonra sicil notu düzeldi ama cezalar duruyor. Hoş onlar bana madalya ancak önümüzde duvar gibi duruyor. Geçemiyoruz yeter artık

serpin baran
Aday Memur
09 Aralık 2022 10:34

Twitterden destek verseniz ses duyurulur

has immemorial
Aday Memur
09 Aralık 2022 14:46

disiplin affı en son 2005 yılında çıkmış. disiplin affı çıkarsa 2005 yılından itibaren mi başlar? idari ceza süreden dolayı verilememiş ancak savcılık veya mahkemede olan dosyalar düşer? rücu davaları düşer mi?

serpin baran
Aday Memur
09 Aralık 2022 18:12

Twitterdeki Desteginize bagli

Memur Disiplin Affi konu basligini aratin begenin yorum yapin

Serkan0581
Şef
10 Aralık 2022 03:55

2023 ' te disiplin affı çıkacak

bozkurt.hoca
Aday Memur
10 Aralık 2022 15:33

Arkadaşlar lütfen üye olduğunuz sendikaya bu taleplerinizi bildirin ben İstanbul il başkanımıza ilettim haberinin olmadığını söyledi ve açıkçası şaşırdım sizlerde bir şekilde il başkanlarına bu talebinizi bildirin birde herkes editöre ulaşsın bu konuyu ana sayfada haber yaptırmasını rica edelim.

#memurdisiplinaffı terör suçları haric elzem bir konudur

bozkurt.hoca
Aday Memur
10 Aralık 2022 15:41

KIYMETLİ DOSTLAR EDİTÖRE SİZLERDE ULASİNİZ BEN KONUYU DULE GETİREN BİR MESAJ ATTİM ANA SAYFADA HABER YAPILMASINI TALEP ETTİK

policeman2004
Aday Memur
10 Aralık 2022 22:29

Arkadaşlar bu böyle olmayacak başlığı açan arkadaş bir platform kursun sosyal medyadan sesimizi duyuralım
11 Aralık 2022 04:03

Herkez afda güveniyor suç işliyor.

Ne bu yaş. Mahkumundan tut terörüne kadar af. Karşıyım affa. Af çıkacaksa devlet af cikaracaksa

Devlete karşı işlenen suçlara af çıkarsın

Bana sen gelip bana karşı suç isleyeceksin

Sonra af bekliyeceksin. Afda karsiyim diye bir platform kuracağım bende.

EMİRRKAAN
Yasaklı
11 Aralık 2022 09:32

Bizde memur disiplin affından bahsediyoruz mahkum affından değil yani kişilere karşı suç işleme diye bir durum yok

Şehitler.Ölmez, 1 yıl önce

Herkez afda güveniyor suç işliyor.

Ne bu yaş. Mahkumundan tut terörüne kadar af. Karşıyım affa. Af çıkacaksa devlet af cikaracaksa

Devlete karşı işlenen suçlara af çıkarsın

Bana sen gelip bana karşı suç isleyeceksin

Sonra af bekliyeceksin. Afda karsiyim diye bir platform kuracağım bende.

EMİRRKAAN
Yasaklı
11 Aralık 2022 09:39

Arkadaşlar sayımız çok ama birlikte hareket edemiyoruz eğer birlikte hareket edersek seçime kadar memur sicil affını rahatlıkla çıkarırız bence

1-) Twitterda memur sicil affı diye arama kısmına yazıp sicil affı bekleyen arkadaşlarımızı takip edelim

2-)Telefonumuza telegram yükleyelim Telegram da arama kısmına memur sicil affı diye yazalım çıkan gruba üye olalım

3-) Ve memurlar.net forum sitesinden birlikte hareket edelim

Çok zor değil günde 1-2 saatimizi ayırırsak yetkililere sesimizi duyururuz.

serpin baran
Aday Memur
11 Aralık 2022 10:46

Twitter de arama kismina Memur Disiplin Affi yazin .zAten yazanlarin yazilari belli oluyor...

Evet twitter de 10 dkika.ayirin gunde...sesimiz duyulsun

Sendika.Baskani Levet Kuruoglu bu konuda yazisi var....Mhp Avk Halil ozturk

İyi parti

İsmail Koncuk bey yazin arkadaslar

Calisma Bakani Vedat Bilgine yasin

Kamu3491
Aday Memur
11 Aralık 2022 16:41

Memurlar için disiplin affı çıkacaktır

Serkan0581, 1 yıl önce

2023 ' te disiplin affı çıkacak

EMİRRKAAN
Yasaklı
11 Aralık 2022 18:10

Memur Sicil Affı diye telegram grubu kurdum hala kimse katılmadı gruba arkadaşlar ortak ve birlikte daha güçlü oluruz lütfen gruba üye olalım eğer telegramınız yoksa telefona yükleyin çok zor değil

serpin baran
Aday Memur
11 Aralık 2022 19:02

Telegrami bilmem de

Twitter de grup kur

Twitter daha etkili

MEKFON
Şube Müdürü
12 Aralık 2022 00:00

Levent Kuıruoğlu'nun yazısının linkini paylaşsana.

serpin baran, 1 yıl önce

Twitter de arama kismina Memur Disiplin Affi yazin .zAten yazanlarin yazilari belli oluyor...

Evet twitter de 10 dkika.ayirin gunde...sesimiz duyulsun

Sendika.Baskani Levet Kuruoglu bu konuda yazisi var....Mhp Avk Halil ozturk

İyi parti

İsmail Koncuk bey yazin arkadaslar

Calisma Bakani Vedat Bilgine yasin

MEKFON
Şube Müdürü
12 Aralık 2022 00:02

https://www.hurriyetciegitimsen.org/tr/kadro/levent-kuruoglu22

Bu adreste Levent Kuruoğlu'nun sıfır yazısı var.

MEKFON
Şube Müdürü
12 Aralık 2022 00:12

https://www.hurriyetciegitimsen.org/tr/kadro/levent-kuruoglu22 Burada imza kampanyası açmışlar. İmza Kampanyasına katılın bence.

MEKFON
Şube Müdürü
12 Aralık 2022 00:20

Levent Kuruoğlu'nun https://www.hurriyetciegitimsen.org/tr/kadro/levent-kuruoglu22 adresindeki displin affı ile ilgili yazısı da şöyle :

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlar zaman zaman tüzük ve yönetmeliklere aykırı tutum ve davranışlar içerisinde bulundukları gerekçesiyle disiplin cezası ile cezalandırılmaktadırlar.

Zaman zaman kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurların disiplin cezaları Türkiye Büyük millet meclisi tarafından çıkarılan af kanunları ile affedilmektedir.

23/4/1999 tarihinden 14/2/2005 tarihine kadar işlenmiş fiillerden dolayı verilmiş disiplin cezaları bütün sonuçları ile affedilmiştir.

12/7/2013 tarih ve 6494 sayılı Kanunun 43 . Maddesiyle eklenen ek 1 ?inci madde ile 28 Şubat 1997 tarihinden sonra verilen disiplin cezaları nedeniyle memuriyetten çıkarılanların, kanunda öngörülen şartlar doğrultusunda kurumlarda daha önceki kadrolarına veya benzer unvanlı kadrolara atanması düzenlenmiştir.

Ancak Disiplin Affının ?eşitlik? ilkesi gözetilmek suretiyle getirilmesi ve uygulanması gerekir. Af konusunda, sırf tarihten veya bazı keyfi ölçütlerden hareketle farklı uygulamalara gidilmesi, adaleti, vicdan ve hakkaniyeti zedelemektedir. Af, eşitlik ilkeleri gözetilerek eşit uygulanmalıdır. Aksi halde, toplumda algısı yanlış olacak, birilerinin korunduğu ve diğerlerinin bu korumadan yararlandırılmadığı sonucu ortaya çıkacaktır.

Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı ve şeref ve haysiyet kırıcı suçlar sebebiyle kurumla sürekli olarak ilişik kesilmesi sonucunu doğuran disiplin cezaları hariç olmak üzere kanun, tüzük ve yönetmelikler gereğince memurlar ve diğer kamu görevlileri ile bu görevlerde bulunmuş olanlar hakkında verilmiş disiplin cezalarının affı çalışma barışının yeniden tesis edilmesi açısından zorunluluk haline gelmiştir.

Bu konuda TBMM'nin 657'ye tabi memur ve çalışanların mesleki ve özlük haklarının yeniden revize edilerek çalışma huzurunu tesis edecek şekilde geçmiş dönemleri de kapsayacak disiplin cezalarının affı konusunda yasal çalışma başlatmasını talep ediyoruz.

MEKFON
Şube Müdürü
12 Aralık 2022 00:21

Ak parti İletişim Merkezi kısa adı AKİM vatandaşların dilek ve şikayetlerini alıyor. Burayada yazabilirsiniz disiplin affı istediğinizi.

https://akim.akparti.org.tr

Toplam 1469 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi