Editörler : F16 Gökçen
30 Eylül 2022 14:00

atansamkeske
Aday Memur
Bende de kendimi bildim bileli b12 ve demir eksikliği var ve saçlarım aşırı ince ve her zaman çok dökülür. Son zamanlarda artık öyle çok döküldü ki saçıma baktığım zaman saçlı derim ve üç bel teli görüyorum ve bir kadın olarak beni çok üzüyor bu durum. Kan tahlili yaptırdım b12 hayatımın en yüksek noktasında 310 geldi ilk kez bu seviyede gördüm ferritin 6 demir 26. Doktor demirin biraz azalmış deyip demir ilacı verdi ve saçıma da içerisinde evigen bepanthen prednol çam tebenti ve badem yağı olan bir karışım kullanmamı önerdi ve iki tane de şampuan söyled fakat şampuanları almadım çünkü içeriği market şampuanından hallice ne ararsan var fiyatı da 300 lira civarında onun yerine araştırıp sawpoo kullanmaya başladım içeriğinde gördüğüm kadarıyla alkol var ve saçımda aşırı yağlı kaldırır herhalde en kötü bitince bi daha almam diye düşündüm. Şampuanı ilk iki kullanımda bırakmayı düşündüm çünkü saçımı aşırı hacimsizleştirdi ve az saçlılarda hacimsizleşince iyiden inek yalamış gibi bi görüntü oluşuyor ama sonra şunu fark ettim saçım banyodan sonra hep anormal çok dökülür ve hayatım boyunca böyleydi ben de bu durumu normal sanıyordum açıkcası şu an dökülmem minimuma indi banyodan sonea dökülen saçlar neredeyse üçte biri oranında eskiye nazaran yani şampuana devam kararı aldım. Burayı okuyunca belki d vitamini takviyesi de almalıyım bilemiyorum ama belki deneyimim senin işine de yarayabilir umarım saçlı ve sağlıklı olmayı başarırız :) şu an aynaya baktıkça bunalıma giriyorum
denizyolcusu, 2 ay önce - Alıntıya git

merhaba. tavsiyeler için teşekkür ederim. bende badem yağı ve hint yağı karışımını 2 3 günde bir saçıma uygulamama rağmen dökülmeyi durduramadım. daha öncesinde sadece badem yağı bile kullansam çok fayda ederdi ve çok az tel dökülürdü. dediğiniz ampulleri deneyeceğim ve şampuanı araştıracağım. sağolun.

30 Eylül 2022 22:10

Borjan
Aday Memur

psikiyatrın verdiği ilaç dökülen saçlarımı yerinden geri mi çıkartacak hayırdır? antidepresan mı fayda edecek buna? hiçbir ruhsal problemim yok, olsaydı da gitmekten gocunmazdım zaten. ayrıca burada neyden yakınacağımı size soracak değilim. düzgün okursanız farklı değerlerin normal aralıklarda olduğu belirtilmiş. zaten sadece bunun üzerinden sormadım sorumu. ne yapabilirim tarzında öneri istemiştim. öneriniz yoksa asıl siz bulunmayın bu konu başlığının altında. zira gereksiz meşgul ediyorsunuz. iyi günler.

atansamkeske, 2 ay önce - Alıntıya git
Erkeklerin saç dökülmesi sebebi %99 erkek tipi saç dökülmesidir, sorunu b12 de arama, cildiye polikiliğine gidersen, doktorun saç dökülme sebebini söyleyecektir.
02 Ekim 2022 10:39

Mr.BillGates
Memur
Merhabalar, doktorum size yazmak istedim, 200 civarları normal sınırlarda olabilir ama birçok kişide eksiklik belittileri görülür bu seviyelerde. Normal denen şey toplumda %90ın seviyeleridir bilimsel olarak. Oysa çalışmalar bu alt sınır değerlerin sağlık için optimal değer olmadığı ortada. Bemiks alın birkaç ay kullanın. Hatta senede iki kez ara falan birkaç ay kullanmanızda sakınca yok, b vitamini toksikasyonu olmaz vücutta birikmez. Depresyon için psikiyatriste görünün ama, b12 tetikleyebilir ama ciddiye almak gerekir.
02 Ekim 2022 10:47

Mr.BillGates
Memur
Merhabalar, doktorum size yazmak istedim, 200 civarları normal sınırlarda olabilir ama birçok kişide eksiklik belittileri görülür bu seviyelerde. Normal denen şey toplumda %90ın seviyeleridir bilimsel olarak. Oysa çalışmalar bu alt sınır değerlerin sağlık için optimal değer olmadığı ortada. Bemiks alın birkaç ay kullanın. Hatta senede iki kez ara falan birkaç ay kullanmanızda sakınca yok, b vitamini toksikasyonu olmaz vücutta birikmez. Depresyon için psikiyatriste görünün ama, b12 tetikleyebilir ama ciddiye almak gerekir.
Mr.BillGates, 2 ay önce - Alıntıya git
Hızlı yazmışım, birçok yazım yanlışı var :)) neyse anlamılsınızdır beni :)
Toplam 24 mesaj