Editörler : E.Kayı Han

10 Eylül 2022 16:45

Forum kuralları

Adalet Bakanlığı bölümünü daha paylaşılabilir bir ortam haline getirmek adına uyulması gereken kurallar:

1-Forumun amacı hali hazırda Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilatında yada taşra teşkilatında çalışan personellerin istek, talep, öneri,şikayet ve sorunlarını dile getirme, iş ve işleyiş ile ilgili bilgi paylaşımı yapmasıdır.

Üyeler tarafından sınava girdim ne zaman açıklanır, yeni cezaevi açılacak mı, yeni alımlar olacak mı, kaç kişi alınacak, mülakatlar nasıl devam ediyor, evrakları teslim ettim ne zaman aranırım, işe yeni başlayacağım maaşım ne kadar olur, yemek servis var mı ve benzeri yeni personel alımına ilişkin her türlü paylaşımların yapılması yasak olup bu türden paylaşımlar KPSS forumuna taşınacak veya yazışmaya kapatılacaktır.

Yine üyeler tarafından dava açtım davanın sonu ne olur, uyuşturucu kullandım cezası nedir, davamın sonucu ne olur ve benzeri hukuki desteğe ilişkin paylaşım yapılması yasaktır. Bu tür hukuki destek yada bilgi istemek amaçlı Adalet Bakanlığı forumunda yapılan paylaşımlar yazışmaya kapatılacaktır.

2- Üyeler, bilinen kısaltmalar haricinde büyük harfle başlayan başlık açmamalıdır. Başlık açarken, vurgu amacıyla birden fazla noktalama işareti veya simge konulmamalıdır. Görüntü kirliliğini önlemek amacıyla, editör bu türden başlıkları silebileceği gibi, düzenleme yoluna da gidebilir. Kategoriye uygun olmayan bir başlığın açılması halinde, bölüm editörü başlığı ilgili kategoriye taşıyabilir. Bu sebeple başlık açmadan önce uygun kategori seçilerek başlık açılması önerilir.

3- Forum alanındaki başlıkların kişiselleştirilmemesi ve paylaşımda bulunan üyelere saygısızlık yapılmaması adına, bölüm editörüne konu başlıklarının silinmesi hakkında talepte bulunmayınız. Konu başlıklarında yapılan yorumlar içinde aynı durum söz konusudur. Değerlendirmeye alınmayacaktır.

4- Üyeler tarafından kabul görmediği için forumun alt sayfalarına düşen başlıklar "güncel" "++" vb ifade ile güncellenmemelidir. Kendi açtığı başlığı güncelleyerek veya bir mesaj, aynı forum başlığına ya da birden çok forum başlığına tekrarlı olarak gönderilmemelidir

5- Herhangi bir alanda gerçek ve tüzel kişileri, kurum ve kuruluşları, kamu kuruluşlarını ve personelini küçük düşürecek resim, fotoğraf, illüstrasyon, çizim, yazı, alıntı, ses dosyası, video, bağlantı, makale, tablo, mesaj vb içerikler kesinlikle yasaktır. Başka bir site katılımcısını, üçüncü bir şahsı, kurum ve kuruluşları küçültücü veya hakaret edici yazılar yazılamaz. İletilerin yazım ve paylaşım dili Türkçedir. Türkçe haricinde bir dil kullanmak yasaktır.

6- Herhangi bir kullanıcıyı rahatsız, tehdit ya da taciz etmemelisiniz. Üyeleri hedef alan başlık açmamalısınız. Bir başkasının kimlik bilgilerini, telefon numarasını paylaşmamalısınız. Çoklu nick alarak istenmeyen mesajlar göndermek, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler yazmak, tehdit etmek, küfretmek ve nefret söyleminde bulunmak, alkol ve sigara kullanımına özendirmek, pornografik nitelikli ya da şiddeti teşvik eden, çıplaklık ya da görsel, tahrik edici, küçük düşürücü yazılar içeren herhangi bir içerik ile reklam türünde paylaşımlarda bulunmamalısınız.

7- Sitenin herhangi bir alanında yaşadığınız sorunları başka bir bölüme taşımayınız. Yaşanılan sorunları ilgili bölüm editörüyle görüşmelisiniz.

8-Whatsapp, telegram linkleri ve benzeri yönlendirmesi yapılan yada farklı sitelere yönlendirme amaçlı yazılan mesajlar silinecektir. Üyelerin kendisinin yada başkalarının telefon numaralarını paylaşmaları da yasaktır. Bu tarz paylaşımlarda telefon numaraları silinecektir.

9-Benzer nitelikli konuların açılması konu kirliliğine sebep olmaktadır. Üyelerin aradıkları başlıkları bulmalarını zorlaştırmaktadır. Özellikle becayiş ile ilgili talepler sürekli yeni konu açılarak yapılmaktadır. Bu hususta sabitlenmiş becayiş başlığı bulunmaktadır. Becayiş talebinde bulunanlar burada paylaşım yapabilirler. Bunun gibi aynı nitelikli konuların içeriğine önceki konunun linki verilerek önceki konu altında paylaşımda bulunulması amacıyla yeni açılan konu kapatılacaktır.

10- Forum yöneticilerini veya editörlerini küçümser davranışlar sergilemek ve editörler ile gereksiz tartışmalara girmek yasaktır. Forum bölümünde editörlere dolaylı yoldan sataşmak, üyelik iptalinize neden olabilir. Sorunlarınızı editörlerin veya yöneticilerin özeline mesaj atarak çözebilirsiniz. Editörler her yazılan paylaşımları göremeyebilirler, uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda yada forum kurallarına aykırı bir davranış gördüğünüzde bölüm editörüyle iletişime geçebilirsiniz

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi