Editörler : gubaz
18 Eylül 2022 11:38   

Müdür yardımcısının ?rica olunur? diye sözü bitirmesi.
Arkadaşlar müdür yardımcılarının bazıları rica olunur diye sözü bitiriyor. Bildiğim kadarıyla okulda tek amir müdürdür. Müdür dışında rica olunur yazma yetkisi mevzuata göre var mıdır? Müdür yardımcısı müdürden velevki bu emri almış olsun yine de rica olunur yazabilir mi? Yani yetki devri mi var ki okul içinde müdür yardımcısı müdür yerine öğretmenlere rica ediyor? Böyle bir şey mevzuatta ne şekilde var. Bilen varsa aydınlatırsa sevinirim.
18 Eylül 2022 11:48

ahmetalisivas
Aday Memur
Size karşı büyük saygısızlık yapılmış, müdür yardımcısı haddini bilmeli.
18 Eylül 2022 11:53

pisuanzi
Aday Memur

Allah şifa versin...

18 Eylül 2022 11:57

pisuanzi
Aday Memur

Allah şifa versin...

pisuanzi, 1 hafta önce - Alıntıya git

Müdür yardımcınız öğretmenine saygı duyduğu için belli ki o ifadeyi kullanıyor, emir veren bir dille de konuşmaya hakkı var, şükredin rica ederek konuştuğu için.

18 Eylül 2022 12:08

Varbuiştebiriş
Memur

Müdür yardımcınız öğretmenine saygı duyduğu için belli ki o ifadeyi kullanıyor, emir veren bir dille de konuşmaya hakkı var, şükredin rica ederek konuştuğu için.

pisuanzi, 1 hafta önce - Alıntıya git

Müdür yardımcısı olduğunu bu kadar belli etmeseydin

Derlerki bi gün biride karşılığını verir

18 Eylül 2022 12:12

rodiva
Genel Müdür

bu rica ve arz kelimeleri sanıyorum arapça kökenli sözcükler olmasına rağmen aradaki etimolojik farkları şahsen henüz bilmiyorum ne yazıkki .

fakat anladığım kadarı ile yönetim içerisindeki paradigmaya göre rica üstten gelir ,arz ise alttan gelir.

şu halde muhtemelen müdür yardımcısı ' nın bu üstte bahsi geçen paradigmaya göre böyle bir yetkisi yok ama özellikle ilk defa yapmış olduğu bir hata ise lütfen anlayış ile karşılayınız. zira herkes hata yapar.

18 Eylül 2022 12:35

spock
Memur

bu rica ve arz kelimeleri sanıyorum arapça kökenli sözcükler olmasına rağmen aradaki etimolojik farkları şahsen henüz bilmiyorum ne yazıkki .

fakat anladığım kadarı ile yönetim içerisindeki paradigmaya göre rica üstten gelir ,arz ise alttan gelir.

şu halde muhtemelen müdür yardımcısı ' nın bu üstte bahsi geçen paradigmaya göre böyle bir yetkisi yok ama özellikle ilk defa yapmış olduğu bir hata ise lütfen anlayış ile karşılayınız. zira herkes hata yapar.

rodiva, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sözlü dil ile yazılı dil başkadır. Devletin yazı dilinde amir memura rica eder evet. Ama hiç mi duymadın "rica ederim bu konuyu kapatalım" falan dendiğini? Sözlü dilde rica etmek demek istirham etmek demektir. Yani yapmanı dilemektir.

Zaten müdür yardımcısı da sana yazı yazamaz. Onu sadece müdür yapabilir.

Öğretmenin cahili de başa bela. Müdür yardımcın da ayrı bir değişikmiş "rica olunur" çok saçma ve dil kuralına uygun olmayan bir yapı.

18 Eylül 2022 13:00

Braweheart01
Şef

müdür yardımcısı kurum içi / kurum dışı resmi yazı yazamaz arz/rica fark etmez yazıyı yazar müdür adına yazar müdür rica eder resmi yazıda kendi adını kullanamaz.

18 Eylül 2022 13:19

Rollo07
Memur
Eğitim öğretim ile ilgilenelim. Öğrencilerimize faydalı olmaya çalışalım. Bu tür kelimelere takılırsak işimiz çok zor
18 Eylül 2022 13:27

muallim_34
Genel Müdür

Mudurun temsilcisi olarak rica ediyoruz..

Resmî yazıda zaten mudur var..

Whatsapp yazışmalarında ise mudur adına rica ile bitiriyoruz..

Ne sakıncası var..

18 Eylül 2022 13:28

yusuf1453
Memur
Her türlü sorun bitti bir bu mu kaldı ego böyle tehlikeli birşey işte arz mı etmesini bekliyorsun
18 Eylül 2022 14:11

M Y T H
Şube Müdürü

Döner koltuğun yükseklik ayarında sorun var. Havalı amortisör koltuklar moda olunca, uçma hissi veriyor.

Hep uçmak ve yukarı uçmak.

18 Eylül 2022 14:19

Memleketinogretmeni
Aday Memur

Siz de müdür yardımcısından bişey istediğinizde rica edin olay kapansın.

18 Eylül 2022 14:40

HakanMatt
Şef
Derdiniz yok sizin kardeşim derdiniz hep bu yüzden oluyor bunlar
18 Eylül 2022 14:47

blogger21
Memur

Tamam müdür yardımcısı amir değilde ne yazsın

18 Eylül 2022 15:32

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Rica edilse ne olur, edilmese ne olur kardeşimm!! Takılmayın bu kadar bu işlere!? Daha önemli sorunlarımız var! Her sıkıntı da "mevzuat da var mı, yönetmeliği var mı?" gibi saplantılara kapılmayın!! Statükoculuğu bırakın bir kenara, iletişiminizi güçlendirin!

Eğitim, öğretime bakınn! Okul idaresiyle de mesafenizi iyi ayarladınız mı tamam!

18 Eylül 2022 15:44

muratangry
Aday Memur
Saayın hocam sadece amir rica etmez.Mevzuatı okursanız basit bir dilekçe kuralıdır bu alt ve eşit konumdakilere rica edilir üst konumundakilere arz olunur.yani sadece alt makama değil eşit makama da rica edilir.Ayrıca affınıza sığınarak çok gereksiz bir ayrıntı olduğunu da belirtmek isterim.iyi günler dilerim
18 Eylül 2022 15:55

kilimciarif
Aday Memur

Gerçekten insanlar neye takılıyorlar. Hayret

18 Eylül 2022 16:27

spock
Memur
Saayın hocam sadece amir rica etmez.Mevzuatı okursanız basit bir dilekçe kuralıdır bu alt ve eşit konumdakilere rica edilir üst konumundakilere arz olunur.yani sadece alt makama değil eşit makama da rica edilir.Ayrıca affınıza sığınarak çok gereksiz bir ayrıntı olduğunu da belirtmek isterim.iyi günler dilerim
muratangry, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bilgin yanlış. Seninle denk makama arz edersin.

18 Eylül 2022 17:16

Nurullah4335
Daire Başkanı
Harbiden buna mı takıldınız ? Müdür yardımcısı müdür adına bazı iş ve işlemleri yürütmekle sorumludur. Düzeni sağlamakta müdüre karşı sorumludur. Tabii ki onun sözü müdürün sözüdür denilemez ama müdürün onayladığı bir şeyi veya bir kararı size söylerken rica ederim diyebilir. Eğer müdür pasifse ve müdür yardımcısı da ondan rol çalar gibi ona sormadan konuşmadan rica edip duruyorsa bilemem. Ama bu çok nadir bir durum. Çok rahatsızsanız söyleyin müdüre o da müdür adına rica ederim yazsın olsun bitsin..
18 Eylül 2022 20:07

Prof Dr DROGBA
Daire Başkanı

Ego kokuyor buralar. Buram Buram Ego kokusu alıyorum. :):)

Toplam 41 mesaj