Editörler : M00NB0W
19 Eylül 2022 09:56   

Muvafakat Davası Süreci

Merhaba. Kurumuma muvafakat davası açmıştım. Ekim ayının ortasında duruşma günü verdiler. Karar olumlu olursa sonraki süreç nasıl işliyor,ne kadar sürüyor? Bilen arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.

20 Eylül 2022 08:27

cevherdudayev1
Şube Müdürü

bir senede davanın kararı çıkar sonrada karar göre ya sen yada karşı taraf istinaf eder bi senede o

20 Eylül 2022 19:54

techie officer
Genel Müdür

hangi mazaret ile açtınız davayı?

eş durumu, eğitim durumu vesair

21 Eylül 2022 11:59

Cesur33345
Aday Memur

bir senede davanın kararı çıkar sonrada karar göre ya sen yada karşı taraf istinaf eder bi senede o

cevherdudayev1, 1 hafta önce - Alıntıya git
1 sene sürmüyor diye biliyorum
21 Eylül 2022 12:14

cevherdudayev1
Şube Müdürü
1 sene sürmüyor diye biliyorum
Cesur33345, 6 gün önce - Alıntıya git

mahkemeden mahkemeye değişir istinaftı falandı filandı gene uzar 2 sene olmasında 1.5 sene olsun hadi

22 Eylül 2022 01:02

Melez35
Aday Memur

hangi mazaret ile açtınız davayı?

eş durumu, eğitim durumu vesair

techie officer, 1 hafta önce - Alıntıya git

Eş durumundan açtık. İnşallah arkadaşın yazdığı gibi sürmez. Yoksa istifa edeceğim,dayanamıyorum artık.

22 Eylül 2022 01:04

Melez35
Aday Memur

mahkemeden mahkemeye değişir istinaftı falandı filandı gene uzar 2 sene olmasında 1.5 sene olsun hadi

cevherdudayev1, 6 gün önce - Alıntıya git

Kurumdan bi arkadaşım eş durumundan ekim ayında açtı davayı,mart ayında gitti. Bi yanlışınız olmasın? Evet bazı davalar uzayabiliyor da ancak 1,5-2 sene gerçekten uzun.

22 Eylül 2022 08:59

hsnd
Müsteşar

Kurumdan bi arkadaşım eş durumundan ekim ayında açtı davayı,mart ayında gitti. Bi yanlışınız olmasın? Evet bazı davalar uzayabiliyor da ancak 1,5-2 sene gerçekten uzun.

Melez35, 5 gün önce - Alıntıya git

Yürütmeyi durdurma şeklinde dava açılır böyle durumlarda hak kaybı olmaması için. Mahkeme olumlu görürse önce yd kararı verilir ki kişi hak kaybına uğramasın. O yüzden davanın yd talepli açılıp açılmadığı önemli.

22 Eylül 2022 10:26

cevherdudayev1
Şube Müdürü

eş durumun tayin farklı kurumlar arası geçiş farklı ikisini tamamen farklı konular

22 Eylül 2022 13:32

Melez35
Aday Memur

Yürütmeyi durdurma şeklinde dava açılır böyle durumlarda hak kaybı olmaması için. Mahkeme olumlu görürse önce yd kararı verilir ki kişi hak kaybına uğramasın. O yüzden davanın yd talepli açılıp açılmadığı önemli.

hsnd, 5 gün önce - Alıntıya git

Yd li açtık ancak yd alamadık.

22 Eylül 2022 13:34

Melez35
Aday Memur

eş durumun tayin farklı kurumlar arası geçiş farklı ikisini tamamen farklı konular

cevherdudayev1, 5 gün önce - Alıntıya git

Arkadaşım eş durumundan a şehrindeki üniversiteden b şehrindeki üniversiteye nakil oldu. Durumumuztamamen aynı.

22 Eylül 2022 13:38

cevherdudayev1
Şube Müdürü

Arkadaşım eş durumundan a şehrindeki üniversiteden b şehrindeki üniversiteye nakil oldu. Durumumuztamamen aynı.

tam açıklamadığın için öyle yazdım bunlara zaten yd verilmezki akıl mantık işimi sence

22 Eylül 2022 14:56

techie officer
Genel Müdür

Eş durumundan açtık. İnşallah arkadaşın yazdığı gibi sürmez. Yoksa istifa edeceğim,dayanamıyorum artık.

en kısa süren idari davalar eş durumu mazereti ile açılan davalardır. istifa etmeyin bekleyin bence. davayı YD ile açtık ama YD alamadık demişsiniz. bölge idare mahkemesine yani bir üst mahkemeye itiraz ettiniz mi peki. dava şu an hangi aşamada ?

22 Eylül 2022 15:12

matemat344
Memur

ben de dayanamıyorum ama benim sorunum bulunduğum kurum (belediye) göndermeye razı, karşı taraf kabul etmiyor. Kafayı yemek üzereyim. Buna dava açmak mantıksız gibi dursa son çare olarak bunu bile düşünmeye başladım artık

22 Eylül 2022 18:09

Melez35
Aday Memur

Ekim ayının ortasına duruşma tarihi verildi. O gün karar çıkar diye umuyorum. Zira mart sonunda açmıştık davayı? Kararın olumlu olması durumunda sonraki süreç nasıl işler? Ne zaman işe başlarım? Aklımda bu sorular var.

22 Eylül 2022 18:12

Melez35
Aday Memur

ben de dayanamıyorum ama benim sorunum bulunduğum kurum (belediye) göndermeye razı, karşı taraf kabul etmiyor. Kafayı yemek üzereyim. Buna dava açmak mantıksız gibi dursa son çare olarak bunu bile düşünmeye başladım artık

matemat344, 5 gün önce - Alıntıya git

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki? Üstüne mobbing,üstüne leş bir kurum? Akıl sağlığımla oynadılar resmen. Davayı kaybedersem 1 dk bile durmayacağım.

23 Eylül 2022 09:06

Melez35
Aday Memur

en kısa süren idari davalar eş durumu mazereti ile açılan davalardır. istifa etmeyin bekleyin bence. davayı YD ile açtık ama YD alamadık demişsiniz. bölge idare mahkemesine yani bir üst mahkemeye itiraz ettiniz mi peki. dava şu an hangi aşamada ?

techie officer, 5 gün önce - Alıntıya git

Ekim ayının ortasına duruşma tarihi verildi. O gün karar çıkar diye umuyorum. Zira mart sonunda açmıştık davayı? Kararın olumlu olması durumunda sonraki süreç nasıl işler? Ne zaman işe başlarım? Aklımda bu sorular var.

23 Eylül 2022 12:33

r.diyojen
Daire Başkanı

Melez35, 4 gün önce - Alıntıya git

İdare iyuk mad. 28 gereği mahkeme kararı doğrultusunda gecikmeksizin işlem yapmalıdır, bu süre en geç otuz gündür.

25 Eylül 2022 12:58

cevherdudayev1
Şube Müdürü

İdare iyuk mad. 28 gereği mahkeme kararı doğrultusunda gecikmeksizin işlem yapmalıdır, bu süre en geç otuz gündür.

r.diyojen, 4 gün önce - Alıntıya git

onlar kağıt üzerindeki süreler hiç işlediğini gördünmü

27 Eylül 2022 15:25

r.diyojen
Daire Başkanı

onlar kağıt üzerindeki süreler hiç işlediğini gördünmü

cevherdudayev1, 2 gün önce - Alıntıya git

Evet gördüm, görüyorum.

İnsanları karamsarlığa sevk ederek hak aramasına engel oluyorsunuz.

Davacı mahk. kararını en geç otuz gün içinde uygulamayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunur. Hem de idarenin hizmet kusuru doğduğu için çatır çatır tazminatını alır.

Anayasa 138: Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.

Genel tavsiye, forum sitelerinde her yazılana inanmayın, hakkınız söz konusuysa alanında uzman bir avukattan hukuki yardım almanız da fayda var.

27 Eylül 2022 18:17

cevherdudayev1
Şube Müdürü

Evet gördüm, görüyorum.

İnsanları karamsarlığa sevk ederek hak aramasına engel oluyorsunuz.

Davacı mahk. kararını en geç otuz gün içinde uygulamayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunur. Hem de idarenin hizmet kusuru doğduğu için çatır çatır tazminatını alır.

Anayasa 138: Yasama ve yürütme organları ile idare, mahkeme kararlarına uymak zorundadır; bu organlar ve idare, mahkeme kararlarını hiçbir suretle değiştiremez ve bunların yerine getirilmesini geciktiremez.

Genel tavsiye, forum sitelerinde her yazılana inanmayın, hakkınız söz konusuysa alanında uzman bir avukattan hukuki yardım almanız da fayda var.

r.diyojen, 5 saat önce - Alıntıya git

ben milleti karamsarlığa sevk etmiyorum olanı söylüyorum işim gereği adliyelere çok giderim

Toplam 20 mesaj