Editörler : crops35
20 Eylül 2022 18:16   

Meslek Lisesi Mezunu, KPSS Ortaöğretim'de daha kolay mı atanır?

Merhaba, meslek lisesi bilişim bölümü mezunuyum. Bu yıl KPSS Ortaöğretim sınavına gireceğim. Şuan 77-78 net yapabilecek kapasitedeyim. Memur olmam mümkün mü?

20 Eylül 2022 18:44

WinterSoldier
Kapalı

Tabi ki meslek liseliler daha kolay atanır hatta sadece meslek liselilere atama var sınavda da bu netlerde yaparsan çok rahat atanırsın teknisyen olursun

21 Eylül 2022 13:50

Teknisyen6006
Aday Memur

Hangi teknisyenlik olduğuna bağlı birazda ben 79 netle 6.başvurduğum yere atanabildim kurumdaki diğer teknisyenlerin puanları benden 8-10 puan düşük.

Bu arada bende bilişim mezunuyum merkezi atama 91.5 ile kapattı (dhmi)

21 Eylül 2022 17:36

Turgineer
Aday Memur

Bilgisayar teknisyenliği ya da düz memurluk hedefliyorum.

23 Eylül 2022 20:50

Turgineer
Aday Memur

Tabi ki meslek liseliler daha kolay atanır hatta sadece meslek liselilere atama var sınavda da bu netlerde yaparsan çok rahat atanırsın teknisyen olursun

WinterSoldier, 3 ay önce - Alıntıya git

Bilgisayar Teknisyenliği istiyorum fakat atama puanları daha önce 90 puan ile yapılmış sanırsam...

30 Eylül 2022 11:41

xvatandaşşx
Şube Müdürü
Meslek lisesinden başka birseye iş yok ki zaten gerisi boşuna çabalasın kimin umrunda
30 Eylül 2022 16:49

Turgineer
Aday Memur

Hangi teknisyenlik olduğuna bağlı birazda ben 79 netle 6.başvurduğum yere atanabildim kurumdaki diğer teknisyenlerin puanları benden 8-10 puan düşük.

Bu arada bende bilişim mezunuyum merkezi atama 91.5 ile kapattı (dhmi)

Teknisyen6006, 3 ay önce - Alıntıya git

Bilgisayar teknisyenliği istiyordum. Bilişim mezunu başka teknisyenliklere başvurabiliyor mu?

05 Ekim 2022 12:15

Turgineer
Aday Memur

Up

14 Ekim 2022 09:43

surkal
Aday Memur

Ben ziraat teknisyeniyim kendi bölümümde 12 ortak alanda 48 sıradayım olmadımı olmuyor :(

16 Ekim 2022 10:31

maviyedair
Memur

Ben ziraat teknisyeniyim kendi bölümümde 12 ortak alanda 48 sıradayım olmadımı olmuyor :(

surkal, 2 ay önce - Alıntıya git
Üniv destek Pers bahçıvan düşük kapatır
17 Ekim 2022 15:31

Teknisyen6006
Aday Memur

Bilgisayar teknisyenliği istiyordum. Bilişim mezunu başka teknisyenliklere başvurabiliyor mu?

Turgineer, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben açıktan sözleşmeli olarak atandım puanım 85.5di açıktan atamalarda merkezi atamaya göre puan düşüyor

17 Ekim 2022 15:33

Teknisyen6006
Aday Memur

Turgineer, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu arada bilişim dışında başka teknisyenliğe başvurulamıyorzaten başvurduğunuz ilanda istediği şartlar yazar

19 Ekim 2022 17:06

Turgineer
Aday Memur

Ben açıktan sözleşmeli olarak atandım puanım 85.5di açıktan atamalarda merkezi atamaya göre puan düşüyor

Teknisyen6006, 2 ay önce - Alıntıya git

Şuan çıkmış sorulardan 79 alıyorum. Sınava kadar 80 almak hedefim.

Sözleşmeli alımları inceledim fakat Bilgisayar Teknisyeni arayan kurum bulamadım, mülakatlar zor mu?

21 Ekim 2022 22:27

Teknisyen6006
Aday Memur

Adalet B.

Yatgıtay

Danıştay

Sayıştay

Kültür ve Turizm B.

Milli Savunma B.

Üniversiteler

Ve bazı kit kurumları alımlar yaptı

Mülakat soruları mülakatı yapan kurum veya komisyona bağlı her soruyu bilecekseniz diye bir kaide yok ama en azından özgüvenli olmak ve kendinizi güzel bir şekilde ifade edebilmek çok büyük bir avantaj

27 Ekim 2022 15:21

Turgineer
Aday Memur

Adalet B.

Yatgıtay

Danıştay

Sayıştay

Kültür ve Turizm B.

Milli Savunma B.

Üniversiteler

Ve bazı kit kurumları alımlar yaptı

Mülakat soruları mülakatı yapan kurum veya komisyona bağlı her soruyu bilecekseniz diye bir kaide yok ama en azından özgüvenli olmak ve kendinizi güzel bir şekilde ifade edebilmek çok büyük bir avantaj

Teknisyen6006, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler.

Toplam 14 mesaj