Editörler : Renjiro
22 Eylül 2022 08:50   

Merhaba aday memurken istifa halinde yeni puanla baska kuruma atamam olur mu ? 6 ay suresini bekleme

Merhaba aday memurken istifa halinde yeni puanla baska kuruma atamam olur mu ? 6 ay suresini bekleme

Merhaba aday memurken istifa halinde yeni puanla baska kuruma atamam olur mu ? 6 ay suresini beklemem şartıyla. Eski personele daire başkanlığı görüşü değişti mi. Yakın zamanda bi şekilde ataması yapılan oldu mu ? Ekpss Sinavı ile atamasi icin. Alt ya da üst kadro önemli mi . Aday memur ıstifası halindeen sadece kendi kurumuna dönebilir görüşü sinavla atamayi kast etmiyor sanırım.

24 Eylül 2022 13:13

emissario
Genel Müdür

Üst kadro olmadan hiçbir şey olmaz.

26 Eylül 2022 16:32

Meleksen123
Aday Memur

Anlayamadım

27 Eylül 2022 15:14

adaletvehak
Daire Başkanı

Atandığın puanla bir daha yerleşemezsin

birdahaki ekpss girdikten sonra ancak ataman olur

30 Eylül 2022 09:02

bidunyamutluluk
Aday Memur

merhaba ben de 2020 ekpss puanıyla son alımda lisans memur olarak atandım. 2022 ekpssye de girdim. ben de kurum değişikliği yapmak için sınava girmiştim. ama şöyle bir şey var, aynı kadroya istifa etmeden geçemiyoruz. istifa süreci de 6 ay beklemek zorunluluğu var istifadan sonra. mesela 1 ekimde istifa etsek, 1 nisanda 6 ay dolmuş oluyor.ama burada dikkat edilmesi gereken başka hususlar var,atama tebliği edildikten itibaren falan diye ayrımlar söz konusu.tam araraştıramadım. şuan ben de istifa etme ve etmeme arasındayım. yine de özelden birbirimizi bilgilendirelim.sevgiler

Toplam 4 mesaj