Editörler : cihan27E.Kayı Han
23 Eylül 2022 00:42   

Memurun izin haklarının 2 senede yanması
Bununla ilgili bir çalışma var mı ? Bunun sebebi nedir ? Mantıklı bir açıklaması var mı ?
23 Eylül 2022 07:59

Umut0621
Genel Müdür
Mantıklı bir açıklaması yok. Sendikalar yüzünden
23 Eylül 2022 08:40

Fatih869
Şube Müdürü

saçma sapan bir şey, memurun özlük hakları gasp ediliyor, böyle saçma iş olmaz, işçiler emekli olana kadar kullanmasa birikiyor izinleri

23 Eylül 2022 08:41

tolgperperek
Şef

tabii ki sendika, sendika zaten bir rekor kırarak arara ara taban maaşı bile asgari ücrete denkledi

23 Eylül 2022 08:46

r.diyojen
Daire Başkanı

Eğer memur iznini hiç kullanmayıp 4/5 yıl sonra 100 gün kullanmak istiyorum derse kamu hizmetleri aksayabilir. Amir "iznin birikiyor, kullanmasan da olur" deyip peş peşe 2/3 yıl izne göndermezse memur tatil yapamaz, dinlenemez varsa ailesiyle zaman geçiremez..

Memur dinlenme hakkı olan yıllık iznini kullansın, hem dinlenebilmiş olsun hem de kurum amirleri izne göndermemek gibi bir eylemi devamlı surette yapamasınlar diye getirilmiştir ve bence de mantıklıdır.

Hem kamu hizmetleri açısından hem de memur açısından faydalıdır ve de ölçülüdür.

23 Eylül 2022 09:12

hsnd
Müsteşar

Eğer memur iznini hiç kullanmayıp 4/5 yıl sonra 100 gün kullanmak istiyorum derse kamu hizmetleri aksayabilir. Amir "iznin birikiyor, kullanmasan da olur" deyip peş peşe 2/3 yıl izne göndermezse memur tatil yapamaz, dinlenemez varsa ailesiyle zaman geçiremez..

Memur dinlenme hakkı olan yıllık iznini kullansın, hem dinlenebilmiş olsun hem de kurum amirleri izne göndermemek gibi bir eylemi devamlı surette yapamasınlar diye getirilmiştir ve bence de mantıklıdır.

Hem kamu hizmetleri açısından hem de memur açısından faydalıdır ve de ölçülüdür.

r.diyojen, 2 ay önce - Alıntıya git

En mantıklı yorum. Bazı birimler var ki 1 hafta izni zor alıyor oradaki çalışanlar. Bazıları memurluk ya ne olacak izin alma sıkıntısı mı çekilir dese de böyle durumlar yaşanabiliyor. Bazı birimlerde tek çalışan personeller oluyor. Eski çalıştığım kurumda çok önemli bir olay yaşamadıktan sonra yazları belli bir dönem haricinde uzun süreli izin kullandırılmazdı. 60 gün izni birikenler oluyor. Yine de bazı düzenlemeler yapılabilir. Örneğin konusu da açılmış forumda ama burada da belirteyim. Cumartesi-pazar günlerinin izin hesabına dahil edilmemesi gibi bir uygulama ihtiyaç var bence artık.

23 Eylül 2022 14:19

Umut0621
Genel Müdür

tabii ki sendika, sendika zaten bir rekor kırarak arara ara taban maaşı bile asgari ücrete denkledi

tolgperperek, 2 ay önce - Alıntıya git
Asgari ücret memur taban maaşından daha yüksek. 5.500 > 5.221
27 Eylül 2022 09:26

tolgperperek
Şef
Asgari ücret memur taban maaşından daha yüksek. 5.500 > 5.221
Umut0621, 2 ay önce - Alıntıya git

ben yazınca troller genelde yardırıyorda o yüzden yazmıyorum, yoksa asgari ücret ile çalışana yol, yemek vb.veriliyor günümüzde 1 öğün 51tl , çayı, kahvesi,sodası,...memur servisle antlaşsa aylık Türkiyedeki koşullara göre ek 1600-3600tl öder. yemek zaten devlet 51tl belirlmş memura verilmeyen bir ücreti onada 1500tl desek, ben kantinden çay soda, vb alıyorum günlük zaten içilmesi gereken su litresi belii kısaca o bile bazı günler 30tl yi geçiyor....bazen çocuklu aileler geliyor yada yaşlı mecbur su, içecek ikramı oluyor...keza binamız meskül mahal etrafında hiçbirşey yok,tarlalar ve üzel okul binaları..........uztamaya gerek yok yol,su,yiyecek vb ücret maaşıma - 3000tl yazıyor...taşrada ucuza yada istediğimiz an istediğimiz ulaşım aracı imkanıda yok....olmıyacakta.... 5510 dan atanan doktor,mühendis,araştırmacı veya iyi bir kadrosu olmayan memurlara üzülüyorum başlangıç maaşları 6100TL ile lojmansız kira ....Alla sonlarını hayır etsin.

27 Eylül 2022 09:35

tolgperperek
Şef

En mantıklı yorum. Bazı birimler var ki 1 hafta izni zor alıyor oradaki çalışanlar. Bazıları memurluk ya ne olacak izin alma sıkıntısı mı çekilir dese de böyle durumlar yaşanabiliyor. Bazı birimlerde tek çalışan personeller oluyor. Eski çalıştığım kurumda çok önemli bir olay yaşamadıktan sonra yazları belli bir dönem haricinde uzun süreli izin kullandırılmazdı. 60 gün izni birikenler oluyor. Yine de bazı düzenlemeler yapılabilir. Örneğin konusu da açılmış forumda ama burada da belirteyim. Cumartesi-pazar günlerinin izin hesabına dahil edilmemesi gibi bir uygulama ihtiyaç var bence artık.

hsnd, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok basit kurumdaki amire yazacaksın cezasını eğer biriken yıllık cezası bir gün bile yanan memur olursa hatta siciline ekliyeceksin....memuru zaten insanlıktan çıkaracak gibi iş yükü, iş zamanlamasına gitti.....yıllık izne istediği ay, gün çıkamaz ama üsteki istediği an çıkar....gerçekten çirkinleşti artık kamu hayatı......birde niye izinlerimiz yanıyor diye hala tartışıyorsak gram insani hak veya çalışma hayatında haklara kavuşamıış memurlar.

Toplam 8 mesaj