Editörler : E.Kayı Han
23 Eylül 2022 00:45   

Derece -Kademe

Arkadaşlar merhaba İKM olarak çalışmaktayım. Lisans mezunuyum kamu. Sağlık kurumları yöneticiliği lisanyerini bitirsem. Ek bir derece alabilir miyim ?

23 Eylül 2022 01:03

E.Kayı Han
Editor

Alamazsın.

23 Eylül 2022 01:09

kayafatih
Şef

Tekrar intibağın yapılır memuriyete giriş derece kademen 9-1değil 8-1olur o kadroyu işgal etmesene ek bir derece yanlış bir tabir olur fakat sağlık lisansiyeri 8.1den başladığı için tertemiz bir derece olur komisyonuna sor karar çok

23 Eylül 2022 01:22

E.Kayı Han
Editor
23 Eylül 2022 08:58

adalett007
Aday Memur

https://www.memurlar.net/haber/567132/her-saglik-bilimi-lisansiyerine-bir-derece-verilmeyecek.html

E.Kayı Han, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bu eski bir haber. Geçerli değil şu an gayet güzel veriyorlar. İzmir komisyonu veriyor mesela. Arayıp bilgi alabilirsiniz.
23 Eylül 2022 10:40

E.Kayı Han
Editor
Bu eski bir haber. Geçerli değil şu an gayet güzel veriyorlar. İzmir komisyonu veriyor mesela. Arayıp bilgi alabilirsiniz.
adalett007, 1 hafta önce - Alıntıya git

Şu yorumu başka bir forumda yapsalar tamam diyeceğim ama burada olunca şaşırıyorum.

Haberin detaylarını okuyun. Mahkeme kararında herkese verilmez demiyor. Belli şartları ortaya koymuş.

Kararın bir bölümü şöyle;

Bu durumda, sağlık alanında dört yıl veya daha fazla süreli yükseköğrenim görmediği, bu nedenle de sağlık bilimleri lisansiyeri olmadığı açık olan davacının bitirdiği okula anılan maddede sınırlı bir biçimde belirlenen yükseköğrenim programları arasında yer verilmediği gibi, söz konusu okulun sözü edilen fıkra kapsamına alınmasına ilişkin bir Bakanlar Kurulu Kararı da bulunmadığından, Yükseköğretim Kurulu görüşüne dayalı olarak, anılan fıkra hükmünden yararlanmasının hukuken mümkün olmadığı kuşkusuzdur.

Konuyu açan arkadaş kamu yönetimi mezunu. Bu nedenle 1 derece alamaz.

26 Eylül 2022 15:40

Costant14
Aday Memur

Alamazsın.

ben başka bir bölüm mezunuyum dilekçe yazdım komisyona asaletinizi aldıktan sonra değerlendirilecektir diye cevap geldi ne alaka bu durum şimdi mühendisi 8/1 i başlattılar ama

26 Eylül 2022 19:46

panrister
Memur

Ben 2010 Kasım'da açık liseyi bitirdim 2015 Haziran'da memur oldum 2021 Aralık'ta 4 yıllık Lisansı bitirdim memuriyet öncesine 18 ay askerlik var emsale takılırmıyım bilen cevap verirse sevinirim

27 Eylül 2022 10:51

adalett007
Aday Memur

Şu yorumu başka bir forumda yapsalar tamam diyeceğim ama burada olunca şaşırıyorum.

Haberin detaylarını okuyun. Mahkeme kararında herkese verilmez demiyor. Belli şartları ortaya koymuş.

Kararın bir bölümü şöyle;

Bu durumda, sağlık alanında dört yıl veya daha fazla süreli yükseköğrenim görmediği, bu nedenle de sağlık bilimleri lisansiyeri olmadığı açık olan davacının bitirdiği okula anılan maddede sınırlı bir biçimde belirlenen yükseköğrenim programları arasında yer verilmediği gibi, söz konusu okulun sözü edilen fıkra kapsamına alınmasına ilişkin bir Bakanlar Kurulu Kararı da bulunmadığından, Yükseköğretim Kurulu görüşüne dayalı olarak, anılan fıkra hükmünden yararlanmasının hukuken mümkün olmadığı kuşkusuzdur.

Konuyu açan arkadaş kamu yönetimi mezunu. Bu nedenle 1 derece alamaz.

Şaşırma henüz kayıhan bey. İzmir komisyonunu arayın asıl o zaman şaşırabilirsiniz. Cezaevinin yarısı bu bölümü okuyor ve daha bu sene kaç kişi bu şekilde derece aldı. Bir dünya emsal karar var iken verilmemesi çok garip olur. Saygılar.
Toplam 8 mesaj