Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Eylül 2022 10:49

Lisede öğretmen kaç gün okulda bulunmalıdır?

Arkadaşlar çok programlı lisede görev yapan bir öğretmenin minimum okulda bulunması gereken gün sayısı gibi bir sınır var mıdır?

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
23 Eylül 2022 10:52

Öyle bir sınır yok.

UltioTG
Aday Memur
23 Eylül 2022 10:55

Derslerini iki güne toplayabiliriz ama üç gün burda olman gerektiği için dağıtalım diyorlar. Yönetmeliğe göre 3 gün okulda olman lazım diyorlar. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğini araştırdım böyle birşeyle karşılaşmadım.

Evlenmek Gerek, 2 yıl önce

Öyle bir sınır yok.

LaleBahcesi
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 11:42

Yanlış yapmışlar. Dersler yönetmeliğe göre haftanın 5 gününe eşit dağıtılmalı. Kaç saat olursa olsun.

Benden yönetmeliği isteme.

Aç Ortaöğretim Yönetmeliğini, orada var.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
23 Eylül 2022 11:50

Yalan söylemişler. Niyetleri derslerinizi iki güne toplamamak. Derslerinizi iki güne toplayamayız deseler daha etik davranmış olurlardı. Eğer dedikleri doğru olsaydı hiçbir branş öğretmeninin boş günü olmazdı, bütün öğretmenler beş gün okula giderdi.

Yalan söyleyen insandan nefret ederim.

UltioTG, 2 yıl önce

Derslerini iki güne toplayabiliriz ama üç gün burda olman gerektiği için dağıtalım diyorlar. Yönetmeliğe göre 3 gün okulda olman lazım diyorlar. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğini araştırdım böyle birşeyle karşılaşmadım.

LaleBahcesi
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 11:58

MADDE 23- (1) Bu Kararın 10, 14 ve 21 inci maddelerindeki

ek ders saati sayıları haftanın çalışma günlerine eşit olarak dağıtılır.

Eşit dağıtılamaması hâlinde kalan ek ders saati sayısı eşit olarak pazartesi

ve cuma günlerine eklenir.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/12/20061216-5.htm

LaleBahcesi
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 12:00

Kanunsuzluğa, yolsuzluğa, usülsüzlüğe bazıları o kadar alışmış ki,

normali uygulamak, onlara yanlış görünür olmuş. Azıtmayın.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
23 Eylül 2022 12:01

Ek ders ücreti yazarken "ek derslerin haftanın çalışma günlerine eşit dağıtılması"ndan bahsediyor. Öğretmenin bütün dersleri haftanın çalışma günlerine eşit dağıtılır demiyor. Siz yanlış anlamışsınız. Ek ders puantajı yapılırken eşit dağıtmaktan bahsediyor diye özetleyebilirim.

LaleBahcesi, 2 yıl önce

MADDE 23- (1) Bu Kararın 10, 14 ve 21 inci maddelerindeki

ek ders saati sayıları haftanın çalışma günlerine eşit olarak dağıtılır.

Eşit dağıtılamaması hâlinde kalan ek ders saati sayısı eşit olarak pazartesi

ve cuma günlerine eklenir.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2006/12/20061216-5.htm

LaleBahcesi
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 12:27

Madde 12 de geçiyor: Günlere dengeli olarak dağıtılır diyor. Bir güne yığılır demiyor. İki güne yığılır demiyor.

b) Dersler, özelliklerine göre üst üste veya haftanın belirli günlerine dengeli olarak

dağıtılır. Bayrak törenleri dikkate alınarak beden eğitimi ve müzik derslerinin

haftanın ilk ve son iş gününe konulmasına özen gösterilir.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=18812&MevzuatTur=7&MevzuatTertip=5

UltioTG
Aday Memur
23 Eylül 2022 12:34

Buradan her güne ders koy anlamı çıkmıyor. Belirli günlere de dengeli verilebilir anlamı çıkıyor.

LaleBahcesi, 2 yıl önce

Madde 12 de geçiyor: Günlere dengeli olarak dağıtılır diyor. Bir güne yığılır demiyor. İki güne yığılır demiyor.

b) Dersler, özelliklerine göre üst üste veya haftanın belirli günlerine dengeli olarak

Kagiş
Müsteşar
23 Eylül 2022 13:09

Yavv he hee! Öğretmen 7/24 göreve hazırdır! Yat, dedin mi yatar; kalk dedin mi kalkarr!! Okulu da boyar, badana eder. Paspas da çeker. Camları da kapatır! Velinin de gazını alır! İdareciyi de idare eder, danışmaya da bakar, güvenlik görevlisi de olur, evlere servis de çeker....

Bu ne lan!? Şamar oğlanı mıyızz beee!? Oynamıyorumm arkadaş! Verin topumu ben eve gideceğim!)))

235U
Genel Müdür
23 Eylül 2022 15:00

belirli günlerine dengeli dağıtılır

tüm günlerine değil

o belirli ibaresinin konmasında bir kasıt var

tabi her zaman alttaki memurun hakkını kısıtlayacak şekilde anlamak gibi bir eğilim olunca

cümle her yöne çekilebiliyor...

hatta hafta sonunada koy istersen xengeliödemiş..

LaleBahcesi, 2 yıl önce

fatih ç.
Genel Müdür
23 Eylül 2022 21:10

öncelikle, "Dersler, özelliklerine göre üst üste veya haftanın belirli günlerine dengeli olarak dağıtılır." diyor. haftanın 5 gününe eşit dağıtılır, boş geçilmez falan denmiyor. istenseydi böyle yazılırdı. memur gibi 8-17 okulda bulunulur falan denirdi. var mı? yok.

ayrıca aynı maddenin başında "Haftalık ders programı, Haftalık ders programı, öğretmenler kurulunda görüşülür ve okul müdürünün onayına bağlı olarak uygulamaya konulur." yazıyor.

yani öğretmenler kurulunda görüşülür ve mümkünse boş gün olacak şekilde karar alınabilir. öğretmenleri anlaşması gerekiyor sadece. idareci, kafasına göre belirleyemez programı. böyle uygun gördüm diye bir şey yok. bizde maalesef hemen her şeyde olduğu gibi bunda da aynı tas aynı hamam devam ediyor herkes.

LaleBahcesi, 2 yıl önce

Guluyev
Kapalı
23 Eylül 2022 21:57

Kaç saat ders var? Program açısından sıkıntı çıkıyor olabilir. Sonuçta 30 saat dersi olan adam da hocam 4 güne ders sığıyor diyor. Yine de idarenin yapamayacağı şeyi olmayan mevzuatla açıklamaya çalışması etik olmamış.

SSelmasss
Şube Müdürü
23 Eylül 2022 23:04

İdarecilik gidince ve açik okul olmayinca norm fazlasi oluverdim. 4 saat ders için Müdür 2 gün gelmelisin yoksa şikayet ederler deyip beni 2 gün gerirtiyor. Gidiyorum sorun yok da öte yandan bir başka öğretmen Dyk ile beraber 24 saat dersi için 3 gün gidiyor. Ama Müdür nedense ek ders alamayan 4 saat dersi olan benim sıkayet edilmemden korkuyor. Okul yöneticileri kafasına göre takılıyor yönetmelikleri umursayan yok.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 18:10

yaz dilekçeni bekle cevabı ona göre hareket edersin.

yönetmelik açık. tamamına yayılır denmiyor

SSelmasss, 2 yıl önce
İdarecilik gidince ve açik okul olmayinca norm fazlasi oluverdim. 4 saat ders için Müdür 2 gün gelmelisin yoksa şikayet ederler deyip beni 2 gün gerirtiyor. Gidiyorum sorun yok da öte yandan bir başka öğretmen Dyk ile beraber 24 saat dersi için 3 gün gidiyor. Ama Müdür nedense ek ders alamayan 4 saat dersi olan benim sıkayet edilmemden korkuyor. Okul yöneticileri kafasına göre takılıyor yönetmelikleri umursayan yok.

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Eylül 2022 18:29

Haklısiniz yapabilirim.. Ama uğraşmıyorum hocam. Benim 4 saate 2 gün gitmem değil derdim. Adil ve eşit davranılmaması rahatsız ediyor. Şikayet edersem okul iklimi ve dolayısıyla benim huzurum da bozulacak. Gerek yok.
ackenbenbendegilim, 2 yıl önce

yaz dilekçeni bekle cevabı ona göre hareket edersin.

yönetmelik açık. tamamına yayılır denmiyor

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 18:33

bazen hakkınızı aramanız gerekiyor. susarak sadece siz acı çekersiniz.

SSelmasss, 2 yıl önce
Haklısiniz yapabilirim.. Ama uğraşmıyorum hocam. Benim 4 saate 2 gün gitmem değil derdim. Adil ve eşit davranılmaması rahatsız ediyor. Şikayet edersem okul iklimi ve dolayısıyla benim huzurum da bozulacak. Gerek yok.

albatros52
Memur
24 Eylül 2022 18:34

Hiç dersi olmasa bile 3 gün okula gelir. Maaş karşılığı seminer gibi düşün. Haftalık 2 günden fazla boşluk olmaz. Yüksek lisans doktora gibi mazeret durumları hariç. 1 günde olmaz fakat teamül oluşmuş. Ayrıca 4 saat derse girip 15 saat karşılığı maaş alıyorsunuz. İdarecilikte yapmışsınız. İdare öğretmene öğretmen idareye yardımcı olmalı. Müdür 3 günü 2 ye indirmiş. Daha ne yapsın. 1 gün olsun yok o da olmaz aralarda boşluk oluyor yarım gün olsun.

SSelmasss
Şube Müdürü
24 Eylül 2022 18:44

Bu zamana kadar hakkımı ne zaman arasam hakkımı aldım ama idareyle de papaz oldum. O yuzden beni çok zor duruma düşürmeyen haklarim için daha az acı için susmayı tercih ediyorum.
ackenbenbendegilim, 2 yıl önce

bazen hakkınızı aramanız gerekiyor. susarak sadece siz acı çekersiniz.

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 18:51

tamam.

SSelmasss, 2 yıl önce
Bu zamana kadar hakkımı ne zaman arasam hakkımı aldım ama idareyle de papaz oldum. O yuzden beni çok zor duruma düşürmeyen haklarim için daha az acı için susmayı tercih ediyorum.
Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi