Editörler : gubaz
25 Eylül 2022 21:00

Kırık Mavi Tebeşir
Aday Memur

Başlıkların çoğu saçma sapan.

25 Eylül 2022 23:28

ömer42
Daire Başkanı

O nasıl alınıyor? Rapor kanunsuz bir şey değil bu sorunuzu kwndinize sorun kaç kez hayatınızda bu durumu yaşadınız? Eminim ki defalarca bunu yaptınız ama insanlara ahlak bekçiliğine gelince herkes mangalda kül birakmıyor. Girmediğim hafta zaten kesinti oluyor ek dersimde para da almıyorum ne sacma bir dusunce

Egoistögretmen, 2 ay önce - Alıntıya git

Girmediği hafta ekders almıyormuş da. Maaş da mı almıyorsunuz. "Hayırlı iş" diye bi mazeret yok. Evlenirseniz evlilik izni alırsınız. Hastalanırsanız rapor alırsınız. Seni egoist seniii...

26 Eylül 2022 01:26

Memleketinogretmeni
Memur

Sen önce tedavi ol sonra evlen yakma kızın başını.Bu arada yalnız bir kadın değilim.Sakın bir daha özelden rahatsız etme

26 Eylül 2022 02:47

Egoistögretmen
Memur

Sen önce tedavi ol sonra evlen yakma kızın başını.Bu arada yalnız bir kadın değilim.Sakın bir daha özelden rahatsız etme

Memleketinogretmeni, 2 ay önce - Alıntıya git

Ahshs Vay iftiracı vay. Abla sen zaten çok büyüksündür ben kardeşin sayılırım o yüzden öyle hayallere girme.

26 Eylül 2022 09:42

alparslan...
Genel Müdür

la cahil kanuncular.

mazaret izninin sınırları var her iş için verilmiyor.

bunun dışında da izin alma hakkı yok memur gibi. çünkü öğretmenin yazın 2 ay tatil ve yarıyıl tatili dışında izin hakkı yok.

kişide bir işi olduğunda idarecisi idare etmiyorsa tabiki rapor almaya çalışacak

bu da doktorun insiyatifinde.

keyfi değil.

şunuda söyleyim. madem çok kanuncusunuz siz kanunun yönetmeliğin hepsine uyuyor musunuz ? veya idareciniz uyuyor mu cevap hayırsa eleştirme hakkınız da yok.

eleştiriyorsanızda cevabı verdim arkadaş adına.

ackenbenbendegilim, 2 ay önce - Alıntıya git

Ulan cahilin önde gideni. Forum sakinleri kusura bakmayın ama cahile anladığı dilden yazmayınca cahil cesareti denilen olay gerçekleşiyor, Son yıllarda ülkemizin en büyük sorunlarından biri bu durumdur. Eğitimciler olarak cahili gördüğümüz yerde müdahale etmek -tıpkı doktorun hastaya, polisin olaya müdahalesi gibi- insani ve vicdanı görevimizdir.

657 DMK, Madde 104:

C) (A) ve (B) fıkralarında belirtilen hâller dışında, merkezde atamaya yetkili amir, ilde vali, ilçede kaymakam ve yurt dışında diplomatik misyon şefi tarafından, birim amirinin muvafakati ile bir yıl içinde toptan veya bölümler hâlinde, mazeretleri sebebiyle memurlara on gün izin verilebilir. Zaruret hâlinde öğretmenler hariç olmak üzere, aynı usûlle on gün daha mazeret izni verilebilir. Bu takdirde, ikinci kez verilen bu izin, yıllık izinden düşülür.

Mazeret izinleri verilmesi zorunlu olanlar -ölüm, evlilik- gibi ve amirin takdirine bağlı olanlar diye iki gruba ayrılır. Hiç bir amir cenaze, düğün için izin vermiyorum diyemez. Ancak evrak isteyebilir. Diğer taraftan amirin takdirine bağlı olarak yıllık 10 güne kadar mazeret izni verilebilir. Bu durumda söz, nişan, akraba hastalığı vb. insani durumlarda amire bağlı durumdur. Bu izin herkese verilebilir. Yılda 10 gün sonrası diğer memurlar için bir 10 gün daha verilebilirken ÖĞRETMENLERE VERİLMEZ. Mesele bu kadar basit. Hala anlamadığın nokta olursa edebinle yaz edeple cevap yazalım.

26 Eylül 2022 11:39

maviyedair
Memur
Su an yuruyecek halde degilim bogaz burun oksuruk hapsirma balgam cikarma kirginlik her sey var , alelacele hastane gittim dr istirahat vermedi okula boyle geldim aslinda rapor da almak istemiyorum cocuklar geride kalmasin diye bilmiyorum ki nasil bir meslek bu yaptigimiz, vicdan muhasebesi ile sagligimizi feda ediyoruz gardas
30 Eylül 2022 08:54

ackenbenbendegilim
Daire Başkanı

Ulan cahilin önde gideni. Forum sakinleri kusura bakmayın ama cahile anladığı dilden yazmayınca cahil cesareti denilen olay gerçekleşiyor, Son yıllarda ülkemizin en büyük sorunlarından biri bu durumdur. Eğitimciler olarak cahili gördüğümüz yerde müdahale etmek -tıpkı doktorun hastaya, polisin olaya müdahalesi gibi- insani ve vicdanı görevimizdir.

657 DMK, Madde 104:

C) (A) ve (B) fıkralarında belirtilen hâller dışında, merkezde atamaya yetkili amir, ilde vali, ilçede kaymakam ve yurt dışında diplomatik misyon şefi tarafından, birim amirinin muvafakati ile bir yıl içinde toptan veya bölümler hâlinde, mazeretleri sebebiyle memurlara on gün izin verilebilir. Zaruret hâlinde öğretmenler hariç olmak üzere, aynı usûlle on gün daha mazeret izni verilebilir. Bu takdirde, ikinci kez verilen bu izin, yıllık izinden düşülür.

Mazeret izinleri verilmesi zorunlu olanlar -ölüm, evlilik- gibi ve amirin takdirine bağlı olanlar diye iki gruba ayrılır. Hiç bir amir cenaze, düğün için izin vermiyorum diyemez. Ancak evrak isteyebilir. Diğer taraftan amirin takdirine bağlı olarak yıllık 10 güne kadar mazeret izni verilebilir. Bu durumda söz, nişan, akraba hastalığı vb. insani durumlarda amire bağlı durumdur. Bu izin herkese verilebilir. Yılda 10 gün sonrası diğer memurlar için bir 10 gün daha verilebilirken ÖĞRETMENLERE VERİLMEZ. Mesele bu kadar basit. Hala anlamadığın nokta olursa edebinle yaz edeple cevap yazalım.

alparslan..., 2 ay önce - Alıntıya git

la cahil kanunu yazdında ben ne dedim farklı olarak ?

30 Eylül 2022 17:56

maviyedair
Memur
Troll
Toplam 28 mesaj