Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
24 Eylül 2022 13:13

Okuö başladı öğretmenler unutuldu.
Biz geçinemiyoruz dedikçe deli saçması yeniliklerle gelen meb i kınıyorum. Maddi tüm zorluklarımızı görmezden gelen yetkililere hayat zehir olsun.!!!!!

jamett
Şef
24 Eylül 2022 13:44

Ocaktata her şey daha güzel olacak, biraz sabır.
24 Eylül 2022 13:46

Ocağa 3 ay var kış zorlu geçecek bekleye bekleye ömrümüz bitti
jamett, 2 yıl önce

Behzatçç
Yasaklı
24 Eylül 2022 13:59

En fazla 2 ay normal oluyor aldığın zamma güvenme. Öğretmenlerin durumu ortada ayrıca seyyanen zam yapılması şart. Uzmanlıkla gelen bin tl artık fatura parası bile değil kardeş. Neyi bekleyelim güç mü kaldı insanda
jamett, 2 yıl önce

jamett
Şef
24 Eylül 2022 13:59

Ekim de yaklaşık 700 lira sendika ikramiyesi var. Bu ay eğitim ödeneği ve ekdersler başlıyor. Bir nebze rahatlatır. Ocak ayından itibaren zam ve vergi dilimi de düşeceğinden bir nebze rahatlama olur. Asıl kışın etkisi ocak ayından itibaren kendisini gostereceginden 3 ay idare edilebilir.

jamett
Şef
24 Eylül 2022 14:01

Uzmanlık tazminatı Ocak zammiyla 2500 lira olacak. Faturaları karşılar.
Behzatçç, 2 yıl önce
En fazla 2 ay normal oluyor aldığın zamma güvenme. Öğretmenlerin durumu ortada ayrıca seyyanen zam yapılması şart. Uzmanlıkla gelen bin tl artık fatura parası bile değil kardeş. Neyi bekleyelim güç mü kaldı insanda
24 Eylül 2022 14:48

Tazminat 3 bin olur da derece artmasından da 300 alırız artı yine sendika aidatı 700 ve enflasyon farkı iyi olursa maaş bir şeye benzer
jamett, 2 yıl önce
Uzmanlık tazminatı Ocak zammiyla 2500 lira olacak. Faturaları karşılar.

Behzatçç
Yasaklı
24 Eylül 2022 15:14

Hocam ilk 10 yılındaki öğretmen açlığa mahkum bence dediklerimizden bi cacık olmaz nefret geldi.
morisco_1982, 2 yıl önce
Tazminat 3 bin olur da derece artmasından da 300 alırız artı yine sendika aidatı 700 ve enflasyon farkı iyi olursa maaş bir şeye benzer

Behzatçç
Yasaklı
24 Eylül 2022 15:23

10 bin lira kömür parası istendi 4 e bölüyorlar gerçekten aldığım ile 2 ay normal geçindim 3. Ay 10 bin eksideyim ne yapacağım hayat üzerime geliyor....
morisco_1982, 2 yıl önce

halis4242
Genel Müdür
24 Eylül 2022 18:33

Öğretmenler her daim unutulmaya mahkûm zira üst yöneticiler ne zaman öğretmen zam istese/bu konuda tepki gösterse "öğretmen fedakârdır" gazıyla öğretmenleri sadece manevî hazlar ile yetinmeye mecbur bırakmıştır/buna devam edecektir, zaten öğretmen de herkesin gözünde bu mesleği seçerek maddî her şeyden vazgeçmiş değil midir!!?

Öğretmen aç kalsa da bu; kimin umurunda ki, öğretmeni kim takar ki!!?

Behzatçç, 2 yıl önce
Hocam ilk 10 yılındaki öğretmen açlığa mahkum bence dediklerimizden bi cacık olmaz nefret geldi.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
24 Eylül 2022 19:23

Bocam ocağa kadar biraz sabredelim. Ciddi iyileştirme olacsk

spock
Daire Başkanı
24 Eylül 2022 19:25

"Kutsal meslek" geyiği bitmeli artık. Öğretmenlik kutsal falan değil. Profesyonel işimiz.

Bundan dolayıdır ki aramızdaki beceriksiz, bilgisiz, işini sevmeyenleri elemek gerek. Alan bilgisi zayıf olanları, öğretmenlik bilgisi zayıf olanı elemek gerek.

Ben öğretmenim demeye utanıyorum. Çünkü beni o tip beceriksiz ve bilgisiz "öğretmenlerle" aynı kefeyekoyarlar diye düşünüyorum.

Bem61
Aday Memur
24 Eylül 2022 19:38

Öğretmenler geçinemiyor.Biz öğretmenler hiç bir zaman değer göremedik.Benim babam Hakkari'de görev yaparken 2 maaş alırdı.1 maaşını biriktirir.Digerini evine harcarmış.

Kagiş
Müsteşar
24 Eylül 2022 20:07

Sabır sabır... He heee! 700 lira şuradan gelir, yokk efendim derece artışından bu kadar gelirr! Uzmanlık tazminatı da bu kadar olur.. Peki enflasyon ne olurr hacılarr! Piyasalar ne olur acabaa!? Bir tahmininiz var mı? Dolar, döviz, altın... vs ne olacak?)))

Behzatçç
Yasaklı
24 Eylül 2022 20:23

Aynı durumdayım. Herkes uzmanlıkla gelen paraya bakıyor şaka gibi cidden öğretmene layık görülen açlık sınırının yarısınında yarısı maaş. 5 maaş alanların sütü burnundan gelsin
spock, 2 yıl önce

"Kutsal meslek" geyiği bitmeli artık. Öğretmenlik kutsal falan değil. Profesyonel işimiz.

Bundan dolayıdır ki aramızdaki beceriksiz, bilgisiz, işini sevmeyenleri elemek gerek. Alan bilgisi zayıf olanları, öğretmenlik bilgisi zayıf olanı elemek gerek.

Ben öğretmenim demeye utanıyorum. Çünkü beni o tip beceriksiz ve bilgisiz "öğretmenlerle" aynı kefeyekoyarlar diye düşünüyorum.

jamett
Şef
25 Eylül 2022 07:36

Devlet elinden geleni yapıyor. Dünyada kriz var. Bu günler de geçecek. Biraz daha sabır.
şaşkın tarihçi, 2 yıl önce
Bocam ocağa kadar biraz sabredelim. Ciddi iyileştirme olacsk

235U
Genel Müdür
25 Eylül 2022 08:58

Sen ne diyorsun kardeşim

senin sesini kim duyacak

şurda 10 yılını doldurduğu için uzmanlık farkını alanlar bile 10 yıla kadar öğretmen çömezdir bu farkı hak etmiyor 10 yıl beklesin dedi

bak cb

maliye bakanı veya meb bakanı değil

okulda beraber çay içtiğin sözde birbirinin arkasını kolladığın öğretmen bile 10 yıla kadar senin zam hak etmediğini söylüyor

burda defalarca gördük okuduk

sen gelmiş meclisin cb nin seni düşünmesini bekliyorsun

zaten ocaktan sonra tüm maaş verilerinde artık öğretmen değil 1\4 uzman öğretmen baş öğretmen maaşını yayınlar hem haber kanalları hem sendikalar... Artık babanı bile inandıramayacaksın kuş maaşına.

ne meslektaşlarında birlik ara ne meclisten anlayış ne bakandan düzenleme

bu kulvarlarda sadece ihanet ve zarar görürsün

geçinemiyor musun?

tek çaren ek iş

öyle özel ders filan kastetmiyorum

bildiğin marangozluk çilingirlik filan

ben bakınmaya başladım bile

yapacak bişey yok

Behzatçç, 2 yıl önce
Aynı durumdayım. Herkes uzmanlıkla gelen paraya bakıyor şaka gibi cidden öğretmene layık görülen açlık sınırının yarısınında yarısı maaş. 5 maaş alanların sütü burnundan gelsin

Behzatçç
Yasaklı
25 Eylül 2022 10:13

Çok hak verdim size. Sabahtan akşama kadar bende onların çocuklarına beddua ediyorum ama nasıl ni duysanız.!!!!! Yüce yaradan fitil fitil kanlar getirsin.
235U, 2 yıl önce

Sen ne diyorsun kardeşim

senin sesini kim duyacak

şurda 10 yılını doldurduğu için uzmanlık farkını alanlar bile 10 yıla kadar öğretmen çömezdir bu farkı hak etmiyor 10 yıl beklesin dedi

bak cb

maliye bakanı veya meb bakanı değil

okulda beraber çay içtiğin sözde birbirinin arkasını kolladığın öğretmen bile 10 yıla kadar senin zam hak etmediğini söylüyor

burda defalarca gördük okuduk

sen gelmiş meclisin cb nin seni düşünmesini bekliyorsun

zaten ocaktan sonra tüm maaş verilerinde artık öğretmen değil 1\4 uzman öğretmen baş öğretmen maaşını yayınlar hem haber kanalları hem sendikalar... Artık babanı bile inandıramayacaksın kuş maaşına.

ne meslektaşlarında birlik ara ne meclisten anlayış ne bakandan düzenleme

bu kulvarlarda sadece ihanet ve zarar görürsün

geçinemiyor musun?

tek çaren ek iş

öyle özel ders filan kastetmiyorum

bildiğin marangozluk çilingirlik filan

ben bakınmaya başladım bile

yapacak bişey yok

Behzatçç
Yasaklı
25 Eylül 2022 13:00

.