Editörler : gubaz
25 Eylül 2022 21:49   

Geç kalmayan çocuklar yok yazılıyor

Size derdimizi anlatıyım oğlum okula saat 7.30 gibi çıkıyor 8.20 gibi bir vakitte okula varıyor. Eğer bizim çocuğun dedikleri doğru ise geç kalmamasına rağmen yok yazılıyor. Dersleride 8.30ta başlıyor. Hocalarda bu duruma sinirleniyormuş duyduğum kadarı ile. Bu durumda ne yapmam lazım. Yönetmeliklere baktım ama sonuc bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

25 Eylül 2022 21:52

Rollo07
Şef
Öğretmenlerle konuşmayı denediniz mi? Çocuğunuza gözü kapalı güvenmeden önce olayın aslını öğrenin okula gidip.
25 Eylül 2022 21:58

IrmOztrk
Aday Memur

Whatsapp üzerinden sordum onlarada onlarda bu durum yüzünden ders başlarında sınıfın sadece yarısına ders anlatıyormuş, kim 8.30dan önce kim sonra geldi anlaşılmıyormuş.

25 Eylül 2022 22:18

fatih ç.
Daire Başkanı

Öğretmen, var olan öğrenciyi yok yazıp ne yapacak? Ne kazanacak da böyle bir şey yapsın? Okula gidip görüşün bence bu hafta içi. 8.30da ders başlıyor ve öğrenci sınıfa geç giriyorsa yok yazılır, doğru. Kantinde, bahçede, koridorda vs oyalanıyorsa olabilir. Okula girmesi, sınıfa girdiği anlamına gelmiyor.

25 Eylül 2022 22:34

bhdrzn
Memur

Öğretmenlerin sizin çocuğunuza ne gibi bir garezi olabilir ki? Neden yok yazılsın? Ayrıca kimin derse gelip gelmediği nasıl belli olmaz. Sınıf en fazla 34 kişiliktir.çocuğunuzun sağlığa zararlı maddeleri kullanıp kullanmadığından emin misiniz.genellikle arkadaş gruplarıyla takılıp geç geliyorlar.bizim okulumuzda dersin ilk 5 dakikasından sonra gelen öğrenci yok yazılır. Ayrıca arkadaşları kimin gelip gelmediğini iyi bilirler

25 Eylül 2022 22:34

IrmOztrk
Aday Memur

Sanırım anlatamadım dışarıda tören yapılıyor ve 8.20de gelen öğrencileri ''geç'' kaldıkları için

daha da bekletiyorlar

25 Eylül 2022 22:41

gfb_makine
Kapalı
Boş yapmayın
25 Eylül 2022 22:43

selcukturkce
Genel Müdür

Öğrencilerin saat kaçta okulda olmaları gerektiği idare tarafından söylenmiştir. Tören yapılıyorsa 5-10 dakika önce gitmesi gerekir. Bu kadar basit bir şeyi neden sıkıntı ediyorsunuz ki? Çocuğunuzu 5 dakika önce okula gönderin ve gerçekten de zamanında okulda olup olmadığına emin olun.

25 Eylül 2022 23:01

Braweheart01
Şube Müdürü

Sanırım anlatamadım dışarıda tören yapılıyor ve 8.20de gelen öğrencileri ''geç'' kaldıkları için

daha da bekletiyorlar

IrmOztrk, 2 ay önce - Alıntıya git

tek çözüm yolu öğretmenle konuşmanız. tabii whatsapp üzerinden soru sorarak değil birebir görüşün onunla çözemezseniz idare ile görüşün başka yolu yok. ben de sınıf öğretmeniyim ben ara ara gelmeyen geç kalan öğrenciyi sisteme girmiyorum sadece sürekli devamsızlık yapanları sisteme giriyorum çoğu öğretmen de öyledir günlük gelmeyen öğrenciyi tek tek uğraşmazlar girmeye

25 Eylül 2022 23:39

bhdrzn
Memur

daha da bekletiyorlar

Törende yoklama almıyoruz sınıfta alıyoruz. 8.20den sonra gelenleri bekletip yok yazılıyor diyorsanız o zaman pazartesi sabahları daha erken gönderebilirsiniz çözümsüz bir durum mu bu. Velilere okula gitmek zor mu geliyor anlamıyorum. Bir gidin öğretmenleriyle müdür yardımcılarımız var konuşun.

26 Eylül 2022 00:04

Behzatçç
Daire Başkanı

daha da bekletiyorlar

Çocuğunuz okula aykırı giysi saç sakal kıyafet ile gelirse dışarda bekletilir uyarılır. Bekletilirse yok yazılır uyarılmak zorundadır. İçeri erkenden giren öğrencide var sorunsuzca demi Herşey normal sıkıntı yok yani.
26 Eylül 2022 00:18

hugo.almeida
Müsteşar Yardımcısı

Bilgi eksikliğiniz var. Önce çocuğunuzdan doğru şeyleri öğrenmeye çalışın, sonra okul idaresi ile konuşun.

26 Eylül 2022 04:08

Argan35
Memur

Yonetmelik hikaye. Ogretmenle konusmadan asla cozemezsiniz.

26 Eylül 2022 08:51

Devletmemuru3520
Aday Memur

Neden bir gün çocuğunuzu takip etmiyorsunuz, hem okula gittiğinizde kendi gözlerinizle görürsünüz hem de öğretmeniyle görüşür işin aslını öğrenirsiniz. Burda konu açmaya da gerek kalmaz böylece.

26 Eylül 2022 19:00

spock
Şef

Çocuğunuz sizi kandırıyor. Çok net.

26 Eylül 2022 19:02

spock
Şef

daha da bekletiyorlar

Bayrak törenine geç kalmak da katılmamak da karşılığı olan disiplin suçlarıdır. Pazartesi günlerine özel bir durumsa sebebi budur. Bu vatanın evladı, bu ülkenin vatandaşı herkes okuldaki törenlere katılmak ZORUNDADIR.

26 Eylül 2022 19:14

halis4242
Daire Başkanı

daha da bekletiyorlar

Bu problem, sırf P.tesi yaşanabilecek bir problemdir, ya diğer günler!?

Toplam 16 mesaj