Editörler : gubaz
27 Eylül 2022 16:25

kilimciarif
Aday Memur

Hani sınavı protesto edenler nerede?

27 Eylül 2022 16:33

adakızı
Genel Müdür

kilimciarif, 2 ay önce - Alıntıya git

Burdaa. Ben girmiyorum :)

27 Eylül 2022 17:01

eshil86
Aday Memur

Kutucuğa tik koymadan kaydediyor mu acaba başvuruyu. Sayfadan tekrar tekrar attığı için denerken kaydettiği başvurumda kutucuğa tik koyup koymadığıma emin olamadım ondan sordum böyle bi soruyu

27 Eylül 2022 17:30

morisco_1982
Memur

kilimciarif, 2 ay önce - Alıntıya git
Bende girmiyorum muafim zaten ahaha
27 Eylül 2022 17:57

ömer42
Daire Başkanı

İl değerlendirme komisyonunu nerden takip edeceğiz

Varbuiştebiriş, 2 ay önce - Alıntıya git

Başvuru yaptığınız sayfadan hocam. İl onayladığı zaman "başvurunuz il değerlendirme kurulu tarafından onaylanmıştır" yazıyor.

27 Eylül 2022 18:10

Mr.Muzip
Kapalı

kaydet dediğimiz anda sistemden atıyor.bu hatayla karşılaşan var mı acaba?

yavuzhan06, 2 ay önce - Alıntıya git
öğlen saat 1-2 gibi sisteme giremedim. Şimdi tekrar denedim "yüksek lisans mezuniyetiniz.." kutucuğunu işaretleyip kaydet deyince sistemde attı. Sonra tekrar girdim kaydet dedikten sonra "başvurunuz başarılı bir şekilde kaydedilmiştir" mesajı çıktı hocam.
27 Eylül 2022 18:23

Mr.Muzip
Kapalı

https://www.memurlar.net/common/news/documents/1027289/13140058_synav_takvimi.pdf

Sınav takvimi bağlantısı burada hocalarım.

Bundan sonraki süreçte

26 Eylül 2022-07 Ekim 2022 de başvurular değerlendirilecek.

10 Ekim 2022 ' de de şartları taşıyanlar ile sınava girmeye hak kazananlar ilan edilecek

28 Eylül 2022 15:07

tarihmezunu
Şef

Diplomanızda yükseklisans yazıyordur mutlaka fiplamanızla okula ilçeye ve ile götürüp hemen onaylatmalısınız

Varbuiştebiriş, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam diplomamı alıp, okuluma dilekçe yazdım ve aynı gün, öğrenim durumu bilgilerim güncellendi ve sınavdan muaf oldum. İşimi son ana bırakmakla hata ettim ama sonuç olarak sorun yaşamadım. Yardımcı olanlara teşekkürler

15 Kasım 2022 09:23

mehmet6106
Aday Memur

Hocalarım iyi günler. Ben eşim için soru soracaktım. Bizim 10 yılı tamamlamamıza daha var bu süreçte yüksek lisans yapalım dedik. Bu konu hakkında bir kaç sorum olacak. Şimdi biz sadece kendi branşımızda mı yüksek lisans ve de tezli yapmamız gerekiyor. Yoksa herhangi bir bölüm tezli/tezsiz fark etmeksizin yapabiliyor muyuz? Mebbis kişisel sayfamızda eğitim kısmına bu şekilde yüksek lisans ibaresi yazdırabilir miyiz? Araştırmalarımda sayfanın birinde şu cevabı buldum doğru mudur?

8 ? Yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlere ilave haklar verilecek mi?

10 yılını doldurmuş öğretmenler, alan sınırlaması olmadan tezli ya da tezsiz yüksek lisans yapmışsa uzman öğretmenlik yazılı sınavından muaf olacaklar. Bu öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği eğitimlere katıldıktan sonra sınavdan muaf tutularak uzman öğretmenliğe geçiş hakkı elde edecek.

Doktorasını tamamlamış ve 10 yıl uzman öğretmen olarak görev yapmış öğretmenler, başöğretmenlik yazılı sınavından muaf tutulacak. Aynı şekilde doktora yapan öğretmenler mesleki gelişim eğitimlerinden geçtikten sonra başöğretmenliğe hak kazandı.

Dolayısıyla Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte hem bir kariyer sistemi oluştu, aynı zamanda öğretmenlerin lisansüstü eğitime teşvik edilmesi ile ilgili de ciddi bir adım atılmış olacak.

16 Kasım 2022 16:13

Takiyüddinmehmed
Aday Memur

Hocalarım iyi günler. Ben eşim için soru soracaktım. Bizim 10 yılı tamamlamamıza daha var bu süreçte yüksek lisans yapalım dedik. Bu konu hakkında bir kaç sorum olacak. Şimdi biz sadece kendi branşımızda mı yüksek lisans ve de tezli yapmamız gerekiyor. Yoksa herhangi bir bölüm tezli/tezsiz fark etmeksizin yapabiliyor muyuz? Mebbis kişisel sayfamızda eğitim kısmına bu şekilde yüksek lisans ibaresi yazdırabilir miyiz? Araştırmalarımda sayfanın birinde şu cevabı buldum doğru mudur?

8 ? Yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlere ilave haklar verilecek mi?

10 yılını doldurmuş öğretmenler, alan sınırlaması olmadan tezli ya da tezsiz yüksek lisans yapmışsa uzman öğretmenlik yazılı sınavından muaf olacaklar. Bu öğretmenler, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği eğitimlere katıldıktan sonra sınavdan muaf tutularak uzman öğretmenliğe geçiş hakkı elde edecek.

Doktorasını tamamlamış ve 10 yıl uzman öğretmen olarak görev yapmış öğretmenler, başöğretmenlik yazılı sınavından muaf tutulacak. Aynı şekilde doktora yapan öğretmenler mesleki gelişim eğitimlerinden geçtikten sonra başöğretmenliğe hak kazandı.

Dolayısıyla Öğretmenlik Meslek Kanunu ile birlikte hem bir kariyer sistemi oluştu, aynı zamanda öğretmenlerin lisansüstü eğitime teşvik edilmesi ile ilgili de ciddi bir adım atılmış olacak.

mehmet6106, 2 hafta önce - Alıntıya git

İstediğiniz bölümden tezli yapabilirsiniz, tezsizi bilmiyorum.

Toplam 50 mesaj