Editörler : gubaz
03 Ekim 2022 16:07

Drej123
Memur

nöbetçi iseniz durmak zorundasınız. onun dışında tutamaz

melike.h, 2 ay önce - Alıntıya git
Nöbette de öyle bir şey yok. Ders zili öncesinde ve sonrasında en fazla yarım saat kalması gereklidir
03 Ekim 2022 16:09

235U
Daire Başkanı

Bunlar nasıl ithamlar... Nasıl sözler... Bir öğretmene yakışıyor mu? yemek ne demek... pay istemek ne demek... yiyici tayfa, bölüşmek ...bunlar nasıl iftiralar böyle?

Müdürlerin, yanında ki(!) tafanın yiyici olduğunu nereden bilyorsunuz? elinizde bir belge delil var mı? varsa neden savcılığa şikayet etmiyorsunuz?

hiç bir şeyi görmeden, bilmeden, elinde kanıt olmadan meslektaşlarını böyle karalamak, ,iftira atmaktan hiç utanç duymuyor musunuz?

Kurul ve komisyon görevlendirmelerinde kadrolu -sözleşmeli-aday- eski öğretmen yeni öğretmen fark etmeksizin görevlendirme yapılabilir.

Fiyat araştırması,yaklaşlık maliyet işlemleri, muayene ve kabul işlemleri vb işlemler de bu komisyonlar tarafından yapılır.Asli görevdir.

Eğitim Liderii, 2 ay önce - Alıntıya git

evet işte ikna etmek için uğraşmam gerekmeyen bir idarecimiz daha

senin fikrin umrumda değil

okullarda neler olduğunu 2 yılını tamamlayan her öğretmen bilir

ayrıca örneğin sözleşmeli öğretmen kadrolu öğretmen okulda varsa disiplin kurulunda görevlendirilemez

ama görevlendiriyorsunuz ayrı mesele

işinize geliyor biliyorum

neden işinize geldiğinide biliyorum

aday veya sözleşmeli daha fazla korktuğundan her gelen karara direk imza atıyor

atmayınca neler yaptığınızıda ilk elden biliyorum

kimse kimseyi kandırmasın

son olarak

15 20 yıllık öğretmenler dururken

okulda 5 tane mdr yrdcısı dururken

bşr aday veya sözleşmeli öğretmenin yapmaya gitmediği fiyat araştırmalarına neden yazıldığını

görmediği veya bilmediği anlamadığı malzemelerin muayene kabullerine görmeden neden imza attırıldığını hiçbir şekilde açıklayamazsınız.

burdaki herkes az çok bu durumlara düştü ceya düşenleri gördü

o yüzden masal okumayın

güneş balçıkla sıvanmaz

04 Ekim 2022 10:29

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

evet işte ikna etmek için uğraşmam gerekmeyen bir idarecimiz daha

senin fikrin umrumda değil

okullarda neler olduğunu 2 yılını tamamlayan her öğretmen bilir

ayrıca örneğin sözleşmeli öğretmen kadrolu öğretmen okulda varsa disiplin kurulunda görevlendirilemez

ama görevlendiriyorsunuz ayrı mesele

işinize geliyor biliyorum

neden işinize geldiğinide biliyorum

aday veya sözleşmeli daha fazla korktuğundan her gelen karara direk imza atıyor

atmayınca neler yaptığınızıda ilk elden biliyorum

kimse kimseyi kandırmasın

son olarak

15 20 yıllık öğretmenler dururken

okulda 5 tane mdr yrdcısı dururken

bşr aday veya sözleşmeli öğretmenin yapmaya gitmediği fiyat araştırmalarına neden yazıldığını

görmediği veya bilmediği anlamadığı malzemelerin muayene kabullerine görmeden neden imza attırıldığını hiçbir şekilde açıklayamazsınız.

burdaki herkes az çok bu durumlara düştü ceya düşenleri gördü

o yüzden masal okumayın

güneş balçıkla sıvanmaz

235U, 2 ay önce - Alıntıya git

Beni ikna etmek için uğraşma senin sözünle değil gördüklerimle ikna olurum. 2 yıl değil 20 yıldır 11 okul ve sayısız okul yöneticisi gördüm, tanıdım. Yolsuzluk yapan 1 kişi görmedim ama üstüne okula cebinden para harcana bir sürü eğitimci gördüm. Bilmeden, görmeden içindeki pislikleri başkalarına yansıttığın iftiralara göre değil gördüklerine göre karar verir insanlar.

Bilmiyorsun (bunda sıkıntı yok) ama bilmediğinin de farkında değilsin, işin kötü tarafı da bu işte.

Kadrolu öğretmen varsa sözleşmeli öğrt. e disiplin kurulunda gömrev verilmez değil YETERİ KADAR KADROLU ÖĞRETMEN YOKSA...dır yönetmelikte ibare! ve bu ikisi arasıonda çok fark vardır.

senin deyiminde disiplin doğrusu; öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulu olan bir kurulda imza için neyden korkuyorsun öğretmenim? örneğin: bir öğrenciye kınama cezası verilmesi ya da verilmemesi yönünde oy kullanırken çekineceğin şey nedir? müdür seni bu kararda neyden? neyle tehdit eder?? İmza atmayınca müdür neler yapabilir? bişliyormuşsunuz söyleyin bakalım asar mı keser mi napabilr?

az önce söyledğim şeyi tekrarlayayım; bilmiyorsun bilmediğini de bilmiyorsun. Kuurl ve komisyonlara öğretmen yazılırken kıdeme 15-20 yıla bakmaz. hiç bir mevzuatta kıdemliler yazılır diye bir ifade yoktur. Ha eğer 15-20 yıllık öğretmenler daha dürüttür namusludur haksızlığa izin vermez 2 yıllık öğretmenler haksızlığa ses çıkarmaz diyorsanız o da genç öğretmenlerimze hakarettir. Kişi kendinden bilirmiş işi... Genç öğretmenlerimiz daha sorumlu daha bilinçli geliyor. siz kendinizi düzeltin bence.

Malzewmelerin muayene kabulüne gelince; kontrol etmediğiniz, gözünüzle görmediğiniz teslim almadığınız hiç bir evraka imza atmamalısınız bunu 10 yaşındaki çocuk bile bilir. Bu durumda eğerb ri sorun çıkarsa sizi tehdit ederek(!) zorla imza attıran (!) müdür ya da biğr başkası sizi kurtaramaz. Hele ki böyle bir tehdide uğradığüınıza dair bir dilekçeyi savcılığa verirseniz o kişiyi kimse kurtaramaz. Muayene kabulden anlamaycak bir şley de yok. her şey ihale belgesinde yazılıdır 10 top bilmem ne marka A4 kağıdı...markasına bakıp sayacaksınız. götrürüp depoya koyulacak o kadar.

Burda ağlayıp sızlayıp iftiralar savurarak olmaz bu işler. Kendinizi geliştirin. Tecrübe kazanın en önelisi de nu kadar korkak olmayın Öğretmensiniz siz.

son olarak güneş balçıkla sıvanmaz sözü bu durumlar için kullanılmaz. Ata sözünün kullanımı anlattığınıuz şeylerle uyumlu değil...

Umarım kendinizi özcelikle düzeltir sonra da geliştirirsiniz. Ülkemiz ve çocuklarımız ve kendiniz için ...

04 Ekim 2022 10:32

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

Beni ikna etmek için uğraşma senin sözünle değil gördüklerimle ikna olurum. 2 yıl değil 20 yıldır 11 okul ve sayısız okul yöneticisi gördüm, tanıdım. Yolsuzluk yapan 1 kişi görmedim ama üstüne okula cebinden para harcana bir sürü eğitimci gördüm. Bilmeden, görmeden içindeki pislikleri başkalarına yansıttığın iftiralara göre değil gördüklerine göre karar verir insanlar.

Bilmiyorsun (bunda sıkıntı yok) ama bilmediğinin de farkında değilsin, işin kötü tarafı da bu işte.

Kadrolu öğretmen varsa sözleşmeli öğrt. e disiplin kurulunda gömrev verilmez değil YETERİ KADAR KADROLU ÖĞRETMEN YOKSA...dır yönetmelikte ibare! ve bu ikisi arasıonda çok fark vardır.

senin deyiminde disiplin doğrusu; öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulu olan bir kurulda imza için neyden korkuyorsun öğretmenim? örneğin: bir öğrenciye kınama cezası verilmesi ya da verilmemesi yönünde oy kullanırken çekineceğin şey nedir? müdür seni bu kararda neyden? neyle tehdit eder?? İmza atmayınca müdür neler yapabilir? bişliyormuşsunuz söyleyin bakalım asar mı keser mi napabilr?

az önce söyledğim şeyi tekrarlayayım; bilmiyorsun bilmediğini de bilmiyorsun. Kuurl ve komisyonlara öğretmen yazılırken kıdeme 15-20 yıla bakmaz. hiç bir mevzuatta kıdemliler yazılır diye bir ifade yoktur. Ha eğer 15-20 yıllık öğretmenler daha dürüttür namusludur haksızlığa izin vermez 2 yıllık öğretmenler haksızlığa ses çıkarmaz diyorsanız o da genç öğretmenlerimze hakarettir. Kişi kendinden bilirmiş işi... Genç öğretmenlerimiz daha sorumlu daha bilinçli geliyor. siz kendinizi düzeltin bence.

Malzewmelerin muayene kabulüne gelince; kontrol etmediğiniz, gözünüzle görmediğiniz teslim almadığınız hiç bir evraka imza atmamalısınız bunu 10 yaşındaki çocuk bile bilir. Bu durumda eğerb ri sorun çıkarsa sizi tehdit ederek(!) zorla imza attıran (!) müdür ya da biğr başkası sizi kurtaramaz. Hele ki böyle bir tehdide uğradığüınıza dair bir dilekçeyi savcılığa verirseniz o kişiyi kimse kurtaramaz. Muayene kabulden anlamaycak bir şley de yok. her şey ihale belgesinde yazılıdır 10 top bilmem ne marka A4 kağıdı...markasına bakıp sayacaksınız. götrürüp depoya koyulacak o kadar.

Burda ağlayıp sızlayıp iftiralar savurarak olmaz bu işler. Kendinizi geliştirin. Tecrübe kazanın en önelisi de nu kadar korkak olmayın Öğretmensiniz siz.

son olarak güneş balçıkla sıvanmaz sözü bu durumlar için kullanılmaz. Ata sözünün kullanımı anlattığınıuz şeylerle uyumlu değil...

Umarım kendinizi özcelikle düzeltir sonra da geliştirirsiniz. Ülkemiz ve çocuklarımız ve kendiniz için ...

unutmadan 5 tane müdür yardımcısı... müdür yardımcıları komisyonlara başkanlık eder üyeler öğretmen ve diğer personelden seçilir.

15-20 yıllık konusunu daha önce açıklamıştım.

04 Ekim 2022 10:49

Ogretmendostu
Aday Memur

Bunlar nasıl ithamlar... Nasıl sözler... Bir öğretmene yakışıyor mu? yemek ne demek... pay istemek ne demek... yiyici tayfa, bölüşmek ...bunlar nasıl iftiralar böyle?

Müdürlerin, yanında ki(!) tafanın yiyici olduğunu nereden bilyorsunuz? elinizde bir belge delil var mı? varsa neden savcılığa şikayet etmiyorsunuz?

hiç bir şeyi görmeden, bilmeden, elinde kanıt olmadan meslektaşlarını böyle karalamak, ,iftira atmaktan hiç utanç duymuyor musunuz?

Kurul ve komisyon görevlendirmelerinde kadrolu -sözleşmeli-aday- eski öğretmen yeni öğretmen fark etmeksizin görevlendirme yapılabilir.

Fiyat araştırması,yaklaşlık maliyet işlemleri, muayene ve kabul işlemleri vb işlemler de bu komisyonlar tarafından yapılır.Asli görevdir.

Ne alakası var aynı mesleği yapıyoruz diye her şeyi inkar mı edelim. Ne pislikler yapan öğretmenler çıkıyor sürekli karşımıza soruşturma da geçiriyorlar haberlere de çıkıyorlar. Yiyici tayfa neden olmasın? Devletin en üst kademelerine gelince sallamayı biliyor herkes ve bunlar bir elin 5 parmağı kadar . Bahsettiğimiz grupta 1 milyon öğretmen var neden olmasın yiyici tayfa ? aynı mesleği yapıyorum diye herkesin pisliğini savunmak zorunda mıyım yada görmezden gelmek zorunda mıyız?

04 Ekim 2022 11:05

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

Ne alakası var aynı mesleği yapıyoruz diye her şeyi inkar mı edelim. Ne pislikler yapan öğretmenler çıkıyor sürekli karşımıza soruşturma da geçiriyorlar haberlere de çıkıyorlar. Yiyici tayfa neden olmasın? Devletin en üst kademelerine gelince sallamayı biliyor herkes ve bunlar bir elin 5 parmağı kadar . Bahsettiğimiz grupta 1 milyon öğretmen var neden olmasın yiyici tayfa ? aynı mesleği yapıyorum diye herkesin pisliğini savunmak zorunda mıyım yada görmezden gelmek zorunda mıyız?

Ogretmendostu, 2 ay önce - Alıntıya git

Konuyu hiç anlamamışsınız.

Bahsettiğiniz pislikleri yapan öğretmen,idareci ya da ba başka meslekten insanlar olabilir. Her meslekte vardır bunun aksini söylemiyorum. bir milyon öğretmenden 1000 tanesinde böyle şeyler varsa oransal olarak binde birdir... buna bakarak herkesi tüm meslek grubunu itham etmek ,karalamak doğru mu? o binde biri de görmezden gelin savunun diyen oldu mu? yukardaki mesajıma bakarsanız 2 defa varsa bilgi belge delil savcılığa başvurulması gerektiğini belitmiştim.Bu vatdanşalık,insanlık görevidir.

şunu da belirteyim; soruşturma geçirmek ceza almak, suçlu bulunmak demek değildir! Haberlede gördüğünüz bir çok şey soruşturma neticesinde suç unsuru oluşmadığı için çoğu ceza almıyor. Haberciler, haber değeri olacak şekilde karalama haberler yapıp daha sonra kişinin savunmasını haber yapmıyor çünkü onun haber değeri yok! kamu görfevlisinin basına açıklama yapma yetkisi olmadığı için haberlede gördüğünüz şeylerin gerçek olduğunu sanıyor ve hemen ona gömre yargılayıp kararınızı veriyorusnu. Oysa soruşturmayı yapan kişiler herkesi dinleyip,savunmasını alıp delil belge kamera kayde vs incelediği için olayın iç yüzünü görüyor...siz haberlede gördüğünüze göre yargışıyrısunuz...İnşallah başınıza böyle bir şey gelmez de esasen hiç bir suçunuz yokken halk gözünde haramzade, suçlu ilan edilmezsiniz.

04 Ekim 2022 11:55

235U
Daire Başkanı

Bahsettiğiniz pislikleri yapan öğretmen,idareci ya da ba başka meslekten insanlar olabilir. Her meslekte vardır bunun aksini söylemiyorum. bir milyon öğretmenden 1000 tanesinde böyle şeyler varsa oransal olarak binde birdir... buna bakarak herkesi tüm meslek grubunu itham etmek ,karalamak doğru mu? o binde biri de görmezden gelin savunun diyen oldu mu? yukardaki mesajıma bakarsanız 2 defa varsa bilgi belge delil savcılığa başvurulması gerektiğini belitmiştim.Bu vatdanşalık,insanlık görevidir.

şunu da belirteyim; soruşturma geçirmek ceza almak, suçlu bulunmak demek değildir! Haberlede gördüğünüz bir çok şey soruşturma neticesinde suç unsuru oluşmadığı için çoğu ceza almıyor. Haberciler, haber değeri olacak şekilde karalama haberler yapıp daha sonra kişinin savunmasını haber yapmıyor çünkü onun haber değeri yok! kamu görfevlisinin basına açıklama yapma yetkisi olmadığı için haberlede gördüğünüz şeylerin gerçek olduğunu sanıyor ve hemen ona gömre yargılayıp kararınızı veriyorusnu. Oysa soruşturmayı yapan kişiler herkesi dinleyip,savunmasını alıp delil belge kamera kayde vs incelediği için olayın iç yüzünü görüyor...siz haberlede gördüğünüze göre yargışıyrısunuz...İnşallah başınıza böyle bir şey gelmez de esasen hiç bir suçunuz yokken halk gözünde haramzade, suçlu ilan edilmezsiniz.

değerli sendikacı eğitim lideri

ben gözümle yolsuzluk görünce mğfettiç ne yapacak aynı sizin sendikadan

savcı ne yapacak zaten yanan o evraka imza atan garibim taze öğretmen

sizin dediğiniz gibi gördüğüne inanmak en iyisi

ben gördüğümü bilirim

mdr ytd komisyona başkanlık etmek zorululuğu yoktur

isterse o müdürle gidip fiyat araştırdığı ama imza atmadığı

aday öğretmenlere imza attırdığı evraklara pek tabi üye ve başkan sıfatlarıyla imza atabilir

sizin gibi idareci olmasakta o kadarını biliyyoruz

öyle top kağıt mağıtla küçümseyip geçiyorsunuz tabi tavrınız tarzınız tanıdık geliyor zaten

peki pansiyon yemek ihaleleri

yetersiz yemeklerde tutulan yutanakların sümen altı edilmesi

giysi ihaleleri

alınan ve ortada olmayan laptoplar

bir okula alınan kaynak makinesinin fiyatından haneriniz var mı

peki makine ekipmanlarının demir başların sarf malzemesi olarak gösterilip yeni memurların imzasıyla düşümünün yapılması

ciddi hakaretler ediyorsunuz şahsıma önemli değil karşılık mahiyetinde alın

15 20 yıllık öğretmen dururken eğer 1 2 yıllık öğretmeni yazıyorsan o ihalelere

04 Ekim 2022 12:00

Ogretmendostu
Aday Memur

Arkadaşım sen de bizim dediğimizi anlamıyorsun. Her meslekte olabilir diyoruz ,bu tarz insanlar .kurumu dolandıran adama dolandırıcı, yağcı adama yağcı demek niye aynı meslek grubunda bulunduğumuz için abes olsun? 1000 de 1 dediğiniz bu kişiler bu arkadaşlara denk gelemez mi ?bu adam yaşadıklarını anlatmış bahsettiğin yiyici kesime denk gelmiş anlatıyor ,sen tanımadığın adamın nesini savunuyorsun? Bütün idareciler aynı iş ahlakına mı sahip? Bütün öğretmenler,bütün doktorlar bütün mühendisler vb. Hepsi aynı mı ? Ben beni haksız yere zorlayan, yanlılarına kıyak geçen idareciden tabiki rahatsız olacağım ve bunu olan şekliyle anlatacağım neden rahatsız oluyorsun sen ?

04 Ekim 2022 12:02

235U
Daire Başkanı

ben gördüğümü bilirim

aday öğretmenlere imza attırdığı evraklara pek tabi üye ve başkan sıfatlarıyla imza atabilir

öyle top kağıt mağıtla küçümseyip geçiyorsunuz tabi tavrınız tarzınız tanıdık geliyor zaten

giysi ihaleleri

peki makine ekipmanlarının demir başların sarf malzemesi olarak gösterilip yeni memurların imzasıyla düşümünün yapılması

15 20 yıllık öğretmenler duruyorken 1 - 2 yıllık öğretmenleri bunlar daha uyanık diye ihalelere yazıyorsanız sizde de problem var istediğiniz kadar inkar edin

disiplin kurulunda baş mdr yrd yakını öğrencinin kurduğu çeteyi defalarca ifşa etmeme tutanal tutmama rağmen 2 ceza ile geçirilip başka okula göndererek kurtulunuyor (ceza kapsamında olmadan) bunun bedelini her sabah derse girip girmesiğimin denetlenmesi ve evraklarımın didik edilmesi ile ödüyorum

hani şurda mobbing yapılmıyor havası veriyorsunuzya

burdaki her öğretmen en azından 1 idarecisinden mobbing yiyerek bugüne gelmiştir

o nedenle boşa byte tüketmeyin inanmıyoruZ

ayroca alanım değil ama cahil hadsizliğini size iade ediyorum al bakalım:

Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir? Hemen hemen herkesin bildiği ve açıkça ortaya çıkmış bir durumu saklamaya çalışmak boşadır

yani sayın çakma eğitim liderim

okullarda yapılan usulsüzlükler mobbingler adam kayırmaları bu öğretmen forumundaki kişilerin %90ı bilir

diğeride yapan %10 belki bilemiyorum ama sizin YOK YOK demeniz bu gerçeği örtemez

.

04 Ekim 2022 13:26

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

ben gördüğümü bilirim

giysi ihaleleri

Sendikacı değilim. sendikalarla uzaktan yakından ilgim yoktur... konunun özü bu zaten. genellemeler yapmanız. her konuya bilip bilmeden çürükleri örnek gösterip herkesi aynı kefeye koymanız...

pansiyon,giysi.bilgisayar vs ihalelerinde eğer muayee ve teslim alma komisyonundaysanız bu mal vemalzemeleri görüp teslim almadan imza atmamalısınız. O şekilde imza atıyorsanız o sizin hatanız. Ve bu hatayı1-2 yıllık öğretmen olması onu kurtarmaz. teslim almadığınız ürün için neden teslim aldım diye imza atıyrsunuz??? Bunu bilmek için ila 15 yıllık öğretmen lmaya gerek yok üniversite mezunu öğretmensiniz!

demirbaşların sarf malzemesi olarak gösterilmesi mümkün değildir. TKYS buna izin vermez zaten.

Gördüklerinizi söylüyorsanız gördüklerinizi söyleme yeri burası değil savcılıktır. Mazdem gördünüz neden vatandaşlık,insanlık görevinizi yerine getirmiyorsunuz? buyrun savcılığa gidin vatanınız için görevinizi yapın burdan iftira artmakla olmaz

04 Ekim 2022 13:36

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

Arkadaşım sen de bizim dediğimizi anlamıyorsun. Her meslekte olabilir diyoruz ,bu tarz insanlar .kurumu dolandıran adama dolandırıcı, yağcı adama yağcı demek niye aynı meslek grubunda bulunduğumuz için abes olsun? 1000 de 1 dediğiniz bu kişiler bu arkadaşlara denk gelemez mi ?bu adam yaşadıklarını anlatmış bahsettiğin yiyici kesime denk gelmiş anlatıyor ,sen tanımadığın adamın nesini savunuyorsun? Bütün idareciler aynı iş ahlakına mı sahip? Bütün öğretmenler,bütün doktorlar bütün mühendisler vb. Hepsi aynı mı ? Ben beni haksız yere zorlayan, yanlılarına kıyak geçen idareciden tabiki rahatsız olacağım ve bunu olan şekliyle anlatacağım neden rahatsız oluyorsun sen ?

Ogretmendostu, 2 ay önce - Alıntıya git

İlk mesajı okursanız her meslekte olabilir denmiyor. Her öğretmen,okul müdür yapar gibi söyleniyor. itirazım ona

04 Ekim 2022 13:49

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

15 20 yıllık öğretmenler duruyorken 1 - 2 yıllık öğretmenleri bunlar daha uyanık diye ihalelere yazıyorsanız sizde de problem var istediğiniz kadar inkar edin

disiplin kurulunda baş mdr yrd yakını öğrencinin kurduğu çeteyi defalarca ifşa etmeme tutanal tutmama rağmen 2 ceza ile geçirilip başka okula göndererek kurtulunuyor (ceza kapsamında olmadan) bunun bedelini her sabah derse girip girmesiğimin denetlenmesi ve evraklarımın didik edilmesi ile ödüyorum

hani şurda mobbing yapılmıyor havası veriyorsunuzya

burdaki her öğretmen en azından 1 idarecisinden mobbing yiyerek bugüne gelmiştir

o nedenle boşa byte tüketmeyin inanmıyoruZ

ayroca alanım değil ama cahil hadsizliğini size iade ediyorum al bakalım:

Atasözünün Anlamı (TDK) Nedir? Hemen hemen herkesin bildiği ve açıkça ortaya çıkmış bir durumu saklamaya çalışmak boşadır

yani sayın çakma eğitim liderim

okullarda yapılan usulsüzlükler mobbingler adam kayırmaları bu öğretmen forumundaki kişilerin %90ı bilir

diğeride yapan %10 belki bilemiyorum ama sizin YOK YOK demeniz bu gerçeği örtemez

.

Ata sözü ile ilgili olarak alanınız molmadığı belli. Olumlu durumlar için kullanılır olumsuzlar için değil TDK açıklamasına rağmen hala savunuyorsanız...

Sürekli 1-2 yıllık öğretmenleri ihalelere yazmaktan bahsederek yeni öğretmenlere hakaret ediyor onları küçümsüyorsunuz. 1-2 yıllık öğretmenler de gayet aklı başında,bilinçlidir. Neden yapamasın,haksızlığa karşı koyamasın ki Mobbing suyçtur ve ihaleye fesat karıştırmak da suçtur. Bunları göreniduyan,bilen elinde delil olan savcılığa şikayet etmelidir. Buralarda genellemeler yaparak sağa sola iftiralar atmamalıdır. yolsuzluğa şahit olup 1-2 yıllık olmak, mobbing e uğramak, korkmak geçerli bir sebep değildir. Öğretmen haksızlığın karşısında korkmadan duran kişidir. Yapılması gereken şey forumlarda genelelemeler yaparak iftiralar atmak değildir. Varsa bildiğiniz bir şey hemen savcılığa gidip insani görevinizi yapmalısınız

04 Ekim 2022 16:30

yeniyeniyeni
Aday Memur

meslek lisesi olmayan diğer okullarda ne gibi malzemeler alınıyor a4 kağıdı için muayene kabul komisyonunun onayından geçen.

kitabları zaten meb veriyor.

akıllı tahtalar kurulu

masa sandalye dolap zaten var.

temizlik malzemesi ve a4 kağıdı haricinde okullarda yıl içinde alınan malzemeler nelerdir

04 Ekim 2022 18:35

235U
Daire Başkanı

1 - Babası okul müdürlüğü yapmış öğretmen emeklisi çocuğuyum

yani genelleme yaptığıma dair taraftar kasma çaban nafile nefes tüketme

2 - sende 2 yıllık memurları yazıyorsun herhalde. Gücün yetmiyor mu eskileri yazmaya bide onlara korkak diyormuşumda bilmem neymişte bu mudur savunman

bu mudur 2 yıllık memurları yazmanın açıklaması

YETERLİ GÖRÜLMEDİ niye yazdığını o memurlar yorumlasın

3 - bana görev biçmişsin

biz biliriz müfettişler nasıl sendika tutacak

ayrıca savcılığa gideyim burda bu oldu diyeyim de imza atan aday memur yansın öyle mi

ordaki müdürde burdaki müdür gibi diyecek benim haberim yok öğretmen arkadaşlar görmeden imzalamış imzalamasaydı ben sadece harcama yetkilisiyim deyip aradan soyrılacak

4 - TDK dan getirdiğim açıklama bile yanlış bilginizi doğrulayamıyor ilginç

güneş balçıkla sıvanmaz

sen burda bunun anlamını bile sıvamaya çalışıyorsun sana helal olsun ama hiç mi düşünmüyorsun bunları okuyan öğretmen arkadaşlar benden iyi bilir anlamını

5 - mobbing yapmak suçtur git şikayet et

sende biliyorsun delillendirmek ne kadar zor

aslında mobbingci idarecilerde git şikayet et diyor

nese olsa kanıtlamak çok zor

ama mobbing yapmak çok kolay

neyse neyse

sen onu bunu bırakta

düş şu yeni memurların yakasından

biraz tecrübeli öğretmenleri yaz

sana ihalecilik yaptın demiyoruz ama yapmadıysan tecrübeli öğretmen imza atsın o zaman kendinden ve yapılan işten emin olursun

hani yeni öğretmen korkmasın filan martavalını okuyorsun

nasıl korkmasın

adaylıkta puan veren müdür

sözleşmeliyken tek ceza ile attırabilen müdür

ve bu çocuk korkmayacak

şu forumda bile açılan başlıklardan anlayamıyor musun öğretmenlerin yaşadığını

yani 10 başlıktan 5inin mobbing ile ilgili olduğu şu forumda söylediğin şeyler inanılmaz

neyse

sen şu yeni memurları ihalelere yazma yeter

başka bişey istemiyoeuz

sen haklısın MÜDÜRÜM

05 Ekim 2022 01:57

talim-terbiye-maarif
Aday Memur

Hocam hayırlı olsun yeni göreviniz.

Yönetmelikte var mıdır yok mudur orasını bilmiyorum. Ama müdürle aranız kötü olursa düşük not

veriyor.

Ben geçen yıl aday öğretmenlik yaptım. İşlerine gelince aday öğretmen nöbet tutmaz derse tek girmez diyorlar işlerine gelince müstahdem gibi kullanmaya kalkıyorlardı. Müdür 8-5 arası okulda bulunmamı ve idari işlere yardım etmemi istiyordu. Bir de bana bahçe nöbeti tutturuyordu. Normalde benim branşıma sınıf dışında nöbet görevi verilemez. İtiraz edince hemen not ile tehdit ediyordu.

Bu yılın başında adaylığım kalktı. Artık sadece dersime girip çıkıyorum. Bana idari iş vermeye kalktı .Artık aday memur değilim yapmıyorum dedim. Ondan sonra da bir daha iş buyurmadı. Size tavsiyem 1 yıl sabredin. Yıl sonunda sizi korkutacağı bir not kalmayacak.

Bu arada o notu kafasına göre çok düşük girerse bir gerekçe belirtmek zorunda yani kafasına göre sizin adaylığınızı yakamaz.

05 Ekim 2022 11:21

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

1 - Babası okul müdürlüğü yapmış öğretmen emeklisi çocuğuyum

yani genelleme yaptığıma dair taraftar kasma çaban nafile nefes tüketme

2 - sende 2 yıllık memurları yazıyorsun herhalde. Gücün yetmiyor mu eskileri yazmaya bide onlara korkak diyormuşumda bilmem neymişte bu mudur savunman

bu mudur 2 yıllık memurları yazmanın açıklaması

YETERLİ GÖRÜLMEDİ niye yazdığını o memurlar yorumlasın

3 - bana görev biçmişsin

biz biliriz müfettişler nasıl sendika tutacak

ayrıca savcılığa gideyim burda bu oldu diyeyim de imza atan aday memur yansın öyle mi

ordaki müdürde burdaki müdür gibi diyecek benim haberim yok öğretmen arkadaşlar görmeden imzalamış imzalamasaydı ben sadece harcama yetkilisiyim deyip aradan soyrılacak

4 - TDK dan getirdiğim açıklama bile yanlış bilginizi doğrulayamıyor ilginç

güneş balçıkla sıvanmaz

sen burda bunun anlamını bile sıvamaya çalışıyorsun sana helal olsun ama hiç mi düşünmüyorsun bunları okuyan öğretmen arkadaşlar benden iyi bilir anlamını

5 - mobbing yapmak suçtur git şikayet et

sende biliyorsun delillendirmek ne kadar zor

aslında mobbingci idarecilerde git şikayet et diyor

nese olsa kanıtlamak çok zor

ama mobbing yapmak çok kolay

neyse neyse

sen onu bunu bırakta

düş şu yeni memurların yakasından

biraz tecrübeli öğretmenleri yaz

sana ihalecilik yaptın demiyoruz ama yapmadıysan tecrübeli öğretmen imza atsın o zaman kendinden ve yapılan işten emin olursun

hani yeni öğretmen korkmasın filan martavalını okuyorsun

nasıl korkmasın

adaylıkta puan veren müdür

sözleşmeliyken tek ceza ile attırabilen müdür

ve bu çocuk korkmayacak

şu forumda bile açılan başlıklardan anlayamıyor musun öğretmenlerin yaşadığını

yani 10 başlıktan 5inin mobbing ile ilgili olduğu şu forumda söylediğin şeyler inanılmaz

neyse

sen şu yeni memurları ihalelere yazma yeter

başka bişey istemiyoeuz

sen haklısın MÜDÜRÜM

O kadar bilgisizsin ki söylediklerin beş para etmez. neresinden tusam elimde kalır... bilmemen sorun değil okusan ,sorsan öğrenirsin de caheletinin farkında değilsin biliyormuş gibi konuşuyorsun.o kadar saçma şeyler söylemişsin ki...

1. ben okulumda 1,2,5,20 fark etmeksizin kurul ve komisyonlara eşit olarak personel görevlendirrim ve bu görevliler de sene başı öğretmenler kurulunda öğretmenlerin oylarıyla seçilen kişilerden oluşur. Yönetmelik böyledir!!!

2. 2 yıllık ya daq 20 yıllık olması fark etmez. öğretmen öğretmendir. ben yolsuzluğa göz yuman,ortak olan hem bu dünyasını hem ahiretini riske atan öğretmen görmedim henüz.

3- Al bir geneleme bir iftira daha: Müfettişler kimin tarafını tutacak? Müfettişler, yolsuzluğu kapatıp suçsuz insanlara ceza teklif edecek öyle mi? Bu kadar mı dünyandan ümidin yok senin ? yazık daha bu genç yaşta memleketine,dünyana düşmen olmuşsun, her şeye inancını yitirmişsin.

Müfettişleri tanısaydın azcık bilgin olsaydı, hangi yıllarda atanıp hengi fikirlere yakın olduklarını daha bu yaza kadar yıllardır da müfettiş ataması yapılmadığını bilirdin...

3. Güneş balçıkla sıvanmaz sözü güzel durumların çirkin iftiralarla kapatılmaya çalışılması durumunda kullanılır. TDK'den anlamını bakıp yazarsan böyle olur tabii... Umarım branşın Türkçe değildir. daha önce de anlatmıştım ama anlamıyorsun napayım.

4- MOBBİNG konusunda da bilgin 0 yazıyla sıfır... MOBİİNG in kanıtlanma yükümlüğü yoktur. Mobbing şikayetinde bulunan kişinin şikayett bulunduğu kişinin MOBBİNG in olmadığını ıspatlaması gerektiğine dair yüksek mahkeme kararları mevcuttur. MOBBİNG in tanımında da (google de ki yüzeysel tanımında değil ayrıntılı makaleler,tezsler incelenirse görülecektir ki MOBBİNG e uyrayan kişi şikayetinde uygulamaları anlattığı takdirde bunlar delil yerine geçmektedir. Son larak, mevcut uygulamaları bi takip ederseniz devletin Mobbing üzerinde çok ciddi durduğunu, şikayetleri çok iyi incelediğini ve mobbing isnadında bulunan kişinin kendisini aklayamaması durumunda cezalar aldıklarını görürsünüz) Yani bu konuda da hiiiç bir şey bilmeden sadece tahminine ,yorumlarına göre konuşuyorsun! cehalet...

5 Düş yeni memurların yakasından ne demek? yeni memurlar da maaş almıyor mu? onlara neden görev verilmesin? pardon da yeninin eski olması için kaç yıl geçmesi lazım onu da sen mi belirleyeceksin? yakasıondan düşelim olur. Peki yarın düş yakasından yeni memurlar işe de gelmesin dersen nolacak? biliyor musun (illa ki bilirsin sen her şeyi biliyorsun ya) kıdemli öğretmenler de "biz yılardır bu işleri çok yaptık biraz da yeni atananlar yapsın" diyor. neden herkese eşit iş,görev vermek varken bir tarafın yakasından düşülsün???

5- Adayken not veren müdür... hiç düşük not veren adaylığı kaldırılmayan memur gördün mü sen? müdürün o düşük notu verirse bu notu kesin net olarak ıspatlaması gerekir. öyle kimse kafasına göre davranamaz. ayrıca notu sadece müdür değil, rehber öğretmeni,müdür ve müfettiş verir... müdür tek başına değildir. Sözleşmeli iken de tek ceza ile işten attırma yetkisi yoktur müdürün. ila sallamaya devam edeceksen de sakin salayalım lütfen. ceza vermeye yetkili makamlar bellidir. müdürün değil valinin bile işten atma yetkisi yoktur Bu yetki Bakanlık üst disiplin kurulundadır. dediğim gibi daha sakin...

Forumlarda mobbing olaylarını görüyorum. yıllardır bu foruma girmezdim bir öğretmenin bu konudaki bir yardım talebine cevap vermek için girdim. yazdıklarımı okursan (ama gerçekten okursan her şeyi biliyorum diye burnun havada dolaşırsan anlayamazsın, burnun da pislikjten başın da mobbing den kurtulmaz) mobbing e de uğramazsın, uğrarsan ne yapacağını da bilirsin. Ben yardım amaçlı yazdım. sen genellemelerle bir meslek gurubunu karalama derdindesin...belli ki daha çok acemisin. İlk yıllarda olabiiyor böyle.Tavsiyem yaşadıın topluma,ülkene,dünyana bu kadar ümitsiz bakma, sen öğretmensin bir şeyleri değiştirebilrisin...bunun için illa bakan olmaya gerek yok. bu kadar korkak olma sen öğrtmensin haksızlık yolsuzluk karşısında ilk ne en ketı şekilde duracak olan sensin. Bilmediğin oknularda kafandan kurup genellemeler yapma, biraz sabret tecbüre kazan zanda bulunduğun çoğu şeyin aslında öyle olmadığını zamanla göreceksin... biraz trecrübeye çokça da ahlaka ihtiyacın var... Önceliği ahaka ver o daha acil görünüyor.

son olarak; yeni eski fark etmeksizin sene başı öğretmenler kutrulunda öğretmenlerin yaptığı gönüllülük esası ve de seçime göre persoıneli kurul ve komisyonlara yazmaya devam edeceğim...Doğrusu budur.

bu foruma uzun zamandır girmiyordum. O zamanlar da böyle seviyesiz bi yerdi... hiç bir şey değişmemiş.

sağlıcakla...

06 Ekim 2022 20:13

Ayletmebeni
Aday Memur

Hocam hayırlı olsun yeni göreviniz.

Yönetmelikte var mıdır yok mudur orasını bilmiyorum. Ama müdürle aranız kötü olursa düşük not

veriyor.

Ben geçen yıl aday öğretmenlik yaptım. İşlerine gelince aday öğretmen nöbet tutmaz derse tek girmez diyorlar işlerine gelince müstahdem gibi kullanmaya kalkıyorlardı. Müdür 8-5 arası okulda bulunmamı ve idari işlere yardım etmemi istiyordu. Bir de bana bahçe nöbeti tutturuyordu. Normalde benim branşıma sınıf dışında nöbet görevi verilemez. İtiraz edince hemen not ile tehdit ediyordu.

Bu yılın başında adaylığım kalktı. Artık sadece dersime girip çıkıyorum. Bana idari iş vermeye kalktı .Artık aday memur değilim yapmıyorum dedim. Ondan sonra da bir daha iş buyurmadı. Size tavsiyem 1 yıl sabredin. Yıl sonunda sizi korkutacağı bir not kalmayacak.

Bu arada o notu kafasına göre çok düşük girerse bir gerekçe belirtmek zorunda yani kafasına göre sizin adaylığınızı yakamaz.

talim-terbiye-maarif, 2 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim hocam, puan verme kalktı sanıyordum ben. Ben de dediğiniz gibi 1 sene hiçbir şeye ses çıkarmayayım sabredeyim diyorum dediğiniz gibi takarsa bedeli ağır olur.

Toplam 37 mesaj