Editörler : Kubil ay
02 Ekim 2022 15:19

Keskin44
Aday Memur
Aylık 107 lirayken haramdı. Toplu 27 bin olunca görecez haram.mı helal mi
Mirlivalı, 2 ay önce - Alıntıya git
Önemli olan nefse ağır geldiği zamanda inacına göre hareket etmek, küçük miktarda herkes haram dedi ama şimdi amalar başladı, kardeşim ne olduğu belli, boşuna kendimizi kandırmayalım. Ha nereye harcadığın kimse bilmesin ne yaptın diyene gereğini yaptım de çık kenarı
02 Ekim 2022 15:30

Aslanbey1453
Genel Müdür
Burası Cokomelli anlatım olmuş...:)))
02 Ekim 2022 16:27

Soldierm
Daire Başkanı

Siyasal İslamın olduğu bir yerde bu konulara girilmez ben borsada değerlendiricem parayı....

02 Ekim 2022 17:05

kral122
Şef
Hayırdır kardeş ne cüreti. Din herkesin dini herkes birbirinin dinine saygı duymalı. Emin evim tarzı oluşumlar kutsal da bizim mi haberimiz yok. O firmalar dahil faizsiz diyenlerin hiçbirine inanmıyorum. Adam kimse eminle fuzula böyle konuşmaya cürret edemez demiş. Müslüman Hristiyan yahudi bufist herkese her dine saygım var. Ancak iki tane şirketi ne kadar kutsallastirmisin sen oyle
85200258, 2 ay önce - Alıntıya git

Okuduğunu anlama kapasitesi yok herhalde birileri tutturmuş emin fuzkul vercekler onlarada verirse haram vermesede haram.Haram olduğunu bilerek kullansınlar.Harama helal demesinler

02 Ekim 2022 20:39

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
Faizin her türlüsü haramdır. Kimse dinin emrettiği konularla dalga geçmesin. Devletin malını arabasını kendi özel işleri için kullanmak da haram diye tahmin ediyorum. Üniforma üstünde lokantada yemek yedin herkesten 50 senden 30 alıyorsa da haram diye düşünüyorum
02 Ekim 2022 22:00

Nizamettin1453
Genel Müdür

Promosyon parası benim hesabıma yattığı gibi kamu bankasına geri yatıracam zira kamu bankaları zora düştü kendi namıma dinen helâl sayılmayan promosyon parasını geri kamu bankasına yatırarak kamuya destek verecem.

02 Ekim 2022 22:53

İst3452
Aday Memur
02 Ekim 2022 23:22

arnavut şevket
Aday Memur
https://youtu.be/s5XGqFFVXyM
İst3452, 2 ay önce - Alıntıya git

Yalnız burda hoca promasyon diyor, biz ise promosyonu konuşuyoruz

03 Ekim 2022 01:02

Küçük polis
Memur

Beyler alışveriş yaptığınızda bir alana bir bedava ya da 1 alana ikincisi %50 indirimli bir ürün alıyorsanız. Hocanın dediğine göre haram yiyorsunuz...

03 Ekim 2022 08:52

Gaziebru
Şef

Hocam ona sürümden kazanmak deniyor o ayrı bir konu. Promosyonu yiyecek arkadaslara tavsiyem helalleştirmeye çalışmasınlar en azından. Dini değiştirmeye çalışırsak imana zarar ama en azından haramdan tövbe etmek var. Ayrıca ayın 15 inde yatan maas bizim hakkımızdır ,promosyon senin paran benim bankamda dursun ben de size işlettiğim paradan kar veriyim demektir ki bu kar payı faizle işlemle yapıldıgı için helal değildir. Kuran da da acık acık promosyondan bahsedilmediği için hocalar şüphelidir caiz değildir der ama zaten faizden gelen para haramdır. İsteyen yer isteyen baska yerlere dağıtır bu da kişiye kalmış.

03 Ekim 2022 21:53

çağğri
Aday Memur

Arkadaşlar, biz teşkilat çalışanları olarak maalesef konuşmayı bile beceremiyoruz. Seviyesizlik diz boyu. Diğer forumlarda böyle değil. Biz niye böyleyiz. Biri bişey soroyor. Diğeri dalga geçiyor. No'lacak bizim halimiz.

04 Ekim 2022 03:31

Başbakan Pirlo
Aday Memur
Faizin her türlüsü haramdır. Kimse dinin emrettiği konularla dalga geçmesin. Devletin malını arabasını kendi özel işleri için kullanmak da haram diye tahmin ediyorum. Üniforma üstünde lokantada yemek yedin herkesten 50 senden 30 alıyorsa da haram diye düşünüyorum
Gydm, 2 ay önce - Alıntıya git
Devrem adam kendi rızası ile yemek yedirdiyse harama girmez diye düşünüyorum..
Toplam 52 mesaj