Editörler : gubaz
29 Eylül 2022 14:24   

Aday öğretmeni 5'e kadar okulda tutma

Okula yeni gelen müdür yardımcısı adayları 5?e kadar okulda tutmak istiyormuş. Biliyorum yönetmelikte var ama yönetmeliğe göre hareket edecekse bizim bu kadar yoğun derse de girmememiz gerekiyor. Ne düşünüyorsunuz nasıl karşı çıkabiliriz bu duruma

29 Eylül 2022 15:24

melike.h
Şef

ne alaka ya çok saçma bence :S saat 17:00'ye kadar okulda durup ne yapacaklar.

bilmiyordum ben hangi yönetmelikte var ?

aday ya da kadrolu ne fark eder ki ikisini aynı işi yapıyor

29 Eylül 2022 15:30

melike.h
Şef

o zaman ben aday öğretmenim asil öğretmen gibi tek başıma derslere giremem, kurullarda görev alamam, tek başıma nöbet tutamam, sınav hazırlayamam, sınıf rehber öğretmenliği görevi yapamam yani asil öğretmen ile aynı görevi yapamam falan deyin :)

29 Eylül 2022 15:47

Boş Adam
Aday Memur

o zaman ben aday öğretmenim asil öğretmen gibi tek başıma derslere giremem, kurullarda görev alamam, tek başıma nöbet tutamam, sınav hazırlayamam, sınıf rehber öğretmenliği görevi yapamam yani asil öğretmen ile aynı görevi yapamam falan deyin :)

melike.h, 2 ay önce - Alıntıya git

Bunlara dair yönetmeliği bulamadım. Siz bulursanız atar mısınız

29 Eylül 2022 17:11

hugo.almeida
Müsteşar

Aday öğretmensiniz. Tamam hocam, olur hocam, peki hocam diyeceksiniz adaylığınız kalkana kadar. İnsanlar kötülükte sınır tanımaz. 1 sene sabredin sonra gücünüzün yettiği ölçüde şikayette bulunursunuz.

29 Eylül 2022 17:12

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

Öncelikle, Yönetmelikte yok.

ikincisi müdür yardımcısı sizin amiriniz değildir. Emirleri müdürden alacaksınız. Müdür yardımcısının size emir vermöe yetkisi yoktur.

29 Eylül 2022 19:26

skramz
Şef

melike.h, 2 ay önce - Alıntıya git

sanırım ben olsam bunu yapardım

29 Eylül 2022 19:53

spock
Şef

"Bunu yazılı olarak bana söyleyin o zaman isterseniz 24 saat bile dururum okulda" de geç.

Tanımadığın amirin yazılı olmayan görevlerini yerine getirme.

29 Eylül 2022 19:56

bhdrzn
Memur

Açıkçası aday öpretmenliğimizde yapmadığımız şey kalmadı bedava özel derslerden tutun yardımcıların işlerine kadar. Ne diyorlarsa yapın geçin

29 Eylül 2022 20:32

Ayletmebeni
Aday Memur

Aynı sıkıntı bizde de var maalesef:(

30 Eylül 2022 09:23

melike.h
Şef

Bunlara dair yönetmeliği bulamadım. Siz bulursanız atar mısınız

Boş Adam, 2 ay önce - Alıntıya git

daha önce yazı gelmişti araştırırsanız bulursunuz

30 Eylül 2022 11:09

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

Yönetmelik

https://www.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2022_02/14142201_ogretmen_kariyer.pdf

Kılavuz.

https://kamudanhabernet.teimg.com/kamudanhaber-net/uploads/2022/09/31082022-56205051.pdf

ikisinde de aday öğretmenlerin saat 17.00 ye kadasr okulda kalacağına dair bir madde bulunmamaktadır.

30 Eylül 2022 11:27

tarafsızımki
Memur
Maalesef sistemde aday öğretmen kaale alınmadığı için idareciniz ile basbasasiniz ...
30 Eylül 2022 16:20

Kagiş
Müsteşar Yardımcısı

Milli eğitime konuyla ilgili bilgi verin! Olayı önce yerel medyaya sonra da gücümüzün yettiği yere kadar götüreceğiz deyin! İşin içine mobing girdiği için okul idareniz geri vites yapacaktır!

30 Eylül 2022 17:55

maviyedair
Memur
Bunu yapan idareciler de 8 17 mesailerine riayet etsinler sorun yok
Toplam 14 mesaj