Editörler : crops35
29 Eylül 2022 14:43   

Zabıt Katipliği Hakkında

KPSS Ön Lisansa gireceğim. 3 Dakikada 250 kelime civarında yazıyorum, sizce mülakatlara kalabilirsem kesin olur mu?

(Zabıt Katipliği veya İcra Katipliği farketmez)

29 Eylül 2022 14:46

Afrasyab344
Aday Memur

Sorunuza soru sormuş olacağım kusura bakmayın ama Zabıt Katipliği hakkında hiç bilgim yok. Nasıl sınavlarına girebilirim bölüm şartı var mı başvuru nereden yapılıyor nasıl takip edebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

29 Eylül 2022 14:46

E.Kayı Han
Editor

Olmaz.

KPSS'den iyi puan almaya çalış. Çünkü öncelikle KPSS puan sıralaması yapılıyor. O sıralamaya giremezsen istersen 500 kelime yaz.

Sıralamaya girdin, yazılı sınavda 250 kelime yazdın. (250 kelimenin hatasız olması lazım unutma. Yanlış kelimeler sayılmaz) mülakatta bir artın olur ama yine de kesin olmaz.

29 Eylül 2022 16:44

Zeytun31
Aday Memur

Her yazan mülakata kalan katip olmaz. . . Dayııııı (anladın sen:).

29 Eylül 2022 20:11

Kemaladak
Şef
250 ciddi bir sayı iki kelimeyi bir araya getirebiliyorsan mülakatı geçersin he tabi aykırı durumlar olabilir tavsiyem kontenjanın çok olduğu yerlere başvur diğer türlü dayı faktörü devreye girer
29 Eylül 2022 20:27

epistomos
Aday Memur
250 ciddi bir sayı iki kelimeyi bir araya getirebiliyorsan mülakatı geçersin he tabi aykırı durumlar olabilir tavsiyem kontenjanın çok olduğu yerlere başvur diğer türlü dayı faktörü devreye girer
Kemaladak, 2 ay önce - Alıntıya git

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam alımlar başladığı zaman, nerenin ne kadar kontenjana sahip olduğunu gösteren bir tablo vs. yayımlanıyor mu acaba?

29 Eylül 2022 22:09

Kemaladak
Şef

Cevaplarınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam alımlar başladığı zaman, nerenin ne kadar kontenjana sahip olduğunu gösteren bir tablo vs. yayımlanıyor mu acaba?

epistomos, 2 ay önce - Alıntıya git
Evet yayınlanıyor ilan gelince
29 Eylül 2022 22:52

epistomos
Aday Memur
Evet yayınlanıyor ilan gelince
Kemaladak, 2 ay önce - Alıntıya git

Hocam ben İstanbul'daki adliyelere başvurmak istiyorum. Sizce kıyıda köşede kalanlar mı daha iyi olur, yoksa Çağlayan Adliyesi gibi 300-400 kişi alan ama başvuranın da çok olduğu adliyeler mi daha iyi olur?

29 Eylül 2022 23:08

Se.Efe. ege
Memur

Hocam ben İstanbul'daki adliyelere başvurmak istiyorum. Sizce kıyıda köşede kalanlar mı daha iyi olur, yoksa Çağlayan Adliyesi gibi 300-400 kişi alan ama başvuranın da çok olduğu adliyeler mi daha iyi olur?

epistomos, 2 ay önce - Alıntıya git
Kpss den yüksek almaya bak o zaman istediğin adliyeyi yazarsın. Mülakat önemli
30 Eylül 2022 01:12

Memüh
Şef
Kpss den yüksek almaya bak o zaman istediğin adliyeyi yazarsın. Mülakat önemli
Se.Efe. ege, 2 ay önce - Alıntıya git
Lisansım ben hoca. 83 gibi bir puan gelecek tahminim. Bu puan yeterli olur mu. Klavye çalışıp bir de mülakat var sanırım
30 Eylül 2022 07:54

Se.Efe. ege
Memur
Lisansım ben hoca. 83 gibi bir puan gelecek tahminim. Bu puan yeterli olur mu. Klavye çalışıp bir de mülakat var sanırım
Memüh, 2 ay önce - Alıntıya git
Bana kalırsa yeterli olur
Toplam 10 mesaj