Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Eylül 2022 08:15

Kılık Kıyafet

Merhaba hocalarım. Kılık kıyafet yönetmeliği değişti mi? Sendikasız kadın öğretmen kot pantolon veya spor ayakkabı giyiyor diye uyarı alır mı?

Comador
Şube Müdürü
30 Eylül 2022 08:54

Sendikasız öğretmen kılık kıyafet kurallarına uymak zorunda.

melike.h
Şef
30 Eylül 2022 11:15

sendikasız öğretmen kıyafet yönetmeliğine uymak zorunda diye nerde yazıyor.

sendikalı sendikasız ayrımı mı var

Comador, 2 yıl önce

tarafsızımki
Kapalı
30 Eylül 2022 11:20

İlk resmi törende kiravat takmayinca sendikasız olduğum için sözlü uyari aldım. Sendikaya geçince sıkıntı yok ...

melike.h
Şef
30 Eylül 2022 11:23

resmi törenlerde takmak zorundasınız zaten. sendikalı sendikasız ne fark eder.

tarafsızımki, 2 yıl önce
İlk resmi törende kiravat takmayinca sendikasız olduğum için sözlü uyari aldım. Sendikaya geçince sıkıntı yok ...

tarafsızımki
Kapalı
30 Eylül 2022 11:26

Sendikalı olunca zorunlu değilsin hocam ...
melike.h, 2 yıl önce

fatih ç.
Genel Müdür
30 Eylül 2022 12:38

Sendikalar yönetmeliği protesto ediyor. Eylem kararı var. Neden yaptın derlerse, sendika kararı, diye savunma veriyorsun bitiyor. Tüm sendikaya dava açılmalı.

Sendikasızlar da yararlanıyor ama bundan. Ben görmedim sendikasız diye ceza alan. Olabilir ama, mümkün.

melike.h, 2 yıl önce

Fatih869
Yasaklı
30 Eylül 2022 13:17

sendikasız olarak 6 sene sakal bıraktım, hemde kratos gibi :)

Comador, 2 yıl önce

ingeb
Aday Memur
30 Eylül 2022 13:49

8 yıldır sendikasızım. Hiçbir zaman bu durumu yaşamadım. Ama eğer yaşarsam sendika kararları benim işime yaramaz diye düşünüyorum. Yanılıyor muyum?

fatih ç.
Genel Müdür
30 Eylül 2022 16:31

Evet yine sendikalar sayesinde. Eylem kararı alınmasaydı nasıl bırakacaktınız? Köy yerini falan bilmem ama illerde olmaz. Artık hemen hemen tüm erkekler sakallı, kimsenin sendika sorduğu, soruşturma açtığı falan yok. Zaten idarecilerin mensup olduğu sendikalar sivil eylem yapıyor. Kendi sendikasına ksrşı çıkıp öğretmeni şikayet etmez.

Fatih869, 2 yıl önce

sendikasız olarak 6 sene sakal bıraktım, hemde kratos gibi :)

skramz
Daire Başkanı
02 Ekim 2022 18:03

sendikam yok ama kılık kıyafet olarak klasik giyinmiyorum kimse de bir şey demedi isterlerse soruşturma açsınlar zaten burama kadar geldi

Argan35
Şube Müdürü
02 Ekim 2022 19:43

Hiçbir okul karışmıyor, 3 yıldır sakallı ve kotluyum.

hugo.almeida
Kapalı
02 Ekim 2022 20:37

Sendikalar sayesinde mi :)

Ne kadar iyi niyetli, saf arkadaşlar var.

Kagiş
Müsteşar
02 Ekim 2022 21:33

Saçı sakalı koyuverin gitsin!! Kim hizmetli, kim memur, kim öğretmen belli değil zaten!))) Şöyle göbek de bir metre önden gitti mi tamam! Yağlı saçlar ve sigaradan sararmış dişler de cabası!!

Turhan06
Daire Başkanı
02 Ekim 2022 22:12

Ne zaman bizim camia kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı giyindi okullarda öğrencilere de söz geçiremez olduk. Serbestliğin de bir sınırı olmalı. Sandaletle okula gelen öğretmenin ciddiyetinden şüphe ederim. O zaman öğrenciye de bir şey deme hakkımız yok.

halis4242
Genel Müdür
02 Ekim 2022 22:28

Öğrencilere söz geçirememizin asıl sebebinin bu olduğunu asla düşünmüyorum!!?

Zira her hak Öğrenci/Veli'nin eline verildi!!?

Öğretmen; öğrenciye dokunmak şöyle dursun kızamaz/bağıramaz/ödev yapmadı diye azarlayamaz, derste sıkıntı çıkarsa da diğer arkadaşlarını kışkırtsa da, sınıf curcunaya dönse hatta hatta öğretmen alaya alınmasını/psikolojik darbeye uğramasını bir kenara bırakın fizikî saldırıya uğraşa bile öğrencilere caydırıcı hiçbir yaptırım söz konusu değildir, iki tutanakla öğrencinin gözünü korkutmaya çalışırsın ancak, başka bir şey yapamazsın, okumayacak olanı da okutmaya çalışırsan o öğrenci kendini derse kapatır, sınıfta sivrilip diğer arkadaşlarını da kışkırtır!!?

Şu halde öğrenci tabii öğretmeni dinlemez, öğretmen maraba oldu herkesin gözünde artık!!?

Öğretmen -istisnalar kaideyi bozmaz- modern dadı oldu, dersin çoğu zaten sus/konuşma/otur yavrum/ayakta gezme vs.demekle geçiyor maalesef!!?

Turhan06, 2 yıl önce
Ne zaman bizim camia kılık kıyafet yönetmeliğine aykırı giyindi okullarda öğrencilere de söz geçiremez olduk. Serbestliğin de bir sınırı olmalı. Sandaletle okula gelen öğretmenin ciddiyetinden şüphe ederim. O zaman öğrenciye de bir şey deme hakkımız yok.

Turhan06
Daire Başkanı
02 Ekim 2022 22:41

Sizin bu dediklerinize harfiyen katılıyorum. Yanlış değil. Ben kılık kıyafetin de önemli olduğunu vurgulamak istedim. Yukarıda yorumum eksilenmiş ama salaş giyinmek hoşuna gidiyor bazı arkadaşların.
halis4242, 2 yıl önce

Öğrencilere söz geçirememizin asıl sebebinin bu olduğunu asla düşünmüyorum!!?

Zira her hak Öğrenci/Veli'nin eline verildi!!?

Öğretmen; öğrenciye dokunmak şöyle dursun kızamaz/bağıramaz/ödev yapmadı diye azarlayamaz, derste sıkıntı çıkarsa da diğer arkadaşlarını kışkırtsa da, sınıf curcunaya dönse hatta hatta öğretmen alaya alınmasını/psikolojik darbeye uğramasını bir kenara bırakın fizikî saldırıya uğraşa bile öğrencilere caydırıcı hiçbir yaptırım söz konusu değildir, iki tutanakla öğrencinin gözünü korkutmaya çalışırsın ancak, başka bir şey yapamazsın, okumayacak olanı da okutmaya çalışırsan o öğrenci kendini derse kapatır, sınıfta sivrilip diğer arkadaşlarını da kışkırtır!!?

Şu halde öğrenci tabii öğretmeni dinlemez, öğretmen maraba oldu herkesin gözünde artık!!?

Öğretmen -istisnalar kaideyi bozmaz- modern dadı oldu, dersin çoğu zaten sus/konuşma/otur yavrum/ayakta gezme vs.demekle geçiyor maalesef!!?

Fatih869
Yasaklı
03 Ekim 2022 10:19

biz varız diye sendikalar var. sendikanın yapacağı her pozitif hareket zaten yapması gereken harekettir. yani bana extra birşey bahşetmiş olmuyor.

ayrıca tesettür serbest olacak ama erkeklerin sakalıda serbest olacak diye propaganda yapıldı, tesettür serbest olup diğer kurallar esnemeyince bu durum ortaya çıktı.

fatih ç., 2 yıl önce

Evet yine sendikalar sayesinde. Eylem kararı alınmasaydı nasıl bırakacaktınız? Köy yerini falan bilmem ama illerde olmaz. Artık hemen hemen tüm erkekler sakallı, kimsenin sendika sorduğu, soruşturma açtığı falan yok. Zaten idarecilerin mensup olduğu sendikalar sivil eylem yapıyor. Kendi sendikasına ksrşı çıkıp öğretmeni şikayet etmez.

Kagiş
Müsteşar
03 Ekim 2022 13:22

Öğretmen, öğretmene yakışır şekilde giyinecek! Şık olacak ama şık olayım derken de işin b..kunu da çıkarmayacak! Hal ve hareketlerine dikkat edecek! Beden diliyle etrafına verdiği mesajları çok ama çok önemseyecek!

Okulun bahçe duvarının kenarında sigara içerek ne velinin ne de öğrencinin gözünde sıradan bir vatandaş olmanın ötesine geçebilirsin!! Unutma ki sen bir ikonsun, modelsin.Bunları aklından hiç çıkarmayacaksın! Elinde tesbihle, ağzında sakız ya da sigarayla mahallenin bıçkın delikanlıları gibi televizyondan fırlamış absürt dizi oyuncuları gibi davranıp poz verirsen seni kimse ciddiye almazz! Böylece toplum hafızasında yer etmiş olan o aradığımız, şimdilerde çok özlediğimiz öğretmen imajını da yerle bir etmiş olursunuz!

Benden söylemesi! İnsanlar kılık-kıyafetleri ile karşılanır, konuşmaları ile uğurlanır! Anlayan için! Yok ben bu işin imaj, kariyer, karizma tarafında değilim, gerekirse pijamayla da okula giderim diyorsan ne halin varsa gör! Yalnız tipine de dikkat etmelisin ki öyle mağara adamı gibi de okula gidilmez! Sonra adama: Hangi dağdan indin birader!?, derler )))

nealbide
Aday Memur
03 Ekim 2022 13:40

hocam yönetmelikte yazıyor

melike.h, 2 yıl önce

sendikasız öğretmen kıyafet yönetmeliğine uymak zorunda diye nerde yazıyor.

sendikalı sendikasız ayrımı mı var

fatih ç.
Genel Müdür
03 Ekim 2022 19:50

Fark etmez. En nihayetinde sendikal eylemler sonucu cezasız şekilde serbest kıyafet ve sakal oturdu. Şimdi de kanunlar değişiyor. Sakal maddesi çıkarıldı mesela.

Sendikalar bu kararı almasaydı, bireysel olarak sadece siz yapabilecek miydiniz? Cezasız şekilde sürdürebilecek miydiniz? Hayır. O halde sendikaların katkısı vardır. Normalde bu başlıktaki gibi sakala, kota uyuz olan tipler var. Bu kişiler rahat bırakacak mıydı? Belki bir sürü idareci şikayetçi ama sendikaları izin verdiği için ses çıkaramıyorlar.

Fatih869, 2 yıl önce

biz varız diye sendikalar var. sendikanın yapacağı her pozitif hareket zaten yapması gereken harekettir. yani bana extra birşey bahşetmiş olmuyor.

ayrıca tesettür serbest olacak ama erkeklerin sakalıda serbest olacak diye propaganda yapıldı, tesettür serbest olup diğer kurallar esnemeyince bu durum ortaya çıktı.

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi