Editörler : cihan27E.Kayı Han
01 Ekim 2022 11:43   

Şok marketten 3 poşet eşya 700 TL tutuyor ?
Geçen sene 150 TL'ye falan alıyordum 3 poşet eşyayı şimdi 700 TL'yi buluyor. Bu enflasyon nasıl oluyorda yıllık yüzde 80 oluyor bir türlü anlamıyorum . Yok tenis topu bilmem perde korneşi bilmem matkap ucu malzemeleri enflasyona niye dahil ediliyorki. Ben bu ürünleri ömrümde 2-3 defa ya alırım ya almam. Benim günlük ve aylık temel ihtiyaçlarım neden baz alınmıyor tüik tarafından .
01 Ekim 2022 12:42

doks
Şef

Ben 1 poşete de 700 lira sığdırırım.

01 Ekim 2022 12:58

Memuristan89
Aday Memur

Ne aldiginiza bagli

01 Ekim 2022 15:04

Baba Janga
Yasaklı

Ne aldiginiza bagli

Memuristan89, 2 ay önce - Alıntıya git

memlekette iki tür insan var

birinci grup hayata ot gelip saman gitmek istemeyen kesim

ikinci grup hayata ot geldim saman gidecem benden bir b.k olmaz diyen grup

1 kg beyaz peynir olmuş 100 tl

hadi bana 3 poşete temel insani ihtiyaç ürünlerini doldur.

01 Ekim 2022 16:00

ataalperen
Genel Müdür

Baba Janga, 2 ay önce - Alıntıya git
6 kalem kıytırık malzemeye 200 tl verdim. İçinde en ağır şey 500 gramdi. 400 gram sucuk 79 tl. Hapı yutmuş durumdayız.
01 Ekim 2022 16:17

'SWAT'
Daire Başkanı

Sokaktaki insanlara bunu söylesen,alma kardeşim yeme kardeşim o zaman derler. Kendi kendimizi fakirliğe yoksulluğa layık görüyoruz.

01 Ekim 2022 16:47

ArDıL_1905
Genel Müdür

Hocam Türkiye de enflasyon yok ki! 700 TL tutan poşet parasıdır! siz poşet sayısını üçten bire indirirseniz tasarruf etmiş olur, poşet parası ödemez ve aldıklarınız 700 TL tutmaz!

01 Ekim 2022 22:17

MrMazY
Şef

çıkar lan cep telefonunu.

01 Ekim 2022 23:47

Memuristan89
Aday Memur

Memlekette çok cesit insan vardır ama senin gibi insan görünen mendebur pek yoktur. Allah senin gözünü toprakla doyursun. Forumda o kadar kişi lafı çevire çevire tıkıyor sana hala utanmadan sıkılmadan yazıyorsun. Ne zayıf karakterli bir kişiliksin sen yahu olum beğenmiyorsan defol git başka ülkede yaşa ipini saldık kaybol git çok beğendiğin avrupaya

02 Ekim 2022 00:35

Baba Janga
Yasaklı

Memlekette çok cesit insan vardır ama senin gibi insan görünen mendebur pek yoktur. Allah senin gözünü toprakla doyursun. Forumda o kadar kişi lafı çevire çevire tıkıyor sana hala utanmadan sıkılmadan yazıyorsun. Ne zayıf karakterli bir kişiliksin sen yahu olum beğenmiyorsan defol git başka ülkede yaşa ipini saldık kaybol git çok beğendiğin avrupaya

Tahmin ettigim gibi ot gelip saman giden bir zekadan birsey beklemeyeceksin. Bana laf tikan o trol cetesi nerede ?
02 Ekim 2022 06:55

checkvizor
Memur

Yani şu internet ortamında dahi üslubunuzu koruyamıyorsunuz. Memur musunuz gerçekten şaşırıyorum ?

02 Ekim 2022 07:02

muharras
Genel Müdür
Tahmin ettigim gibi ot gelip saman giden bir zekadan birsey beklemeyeceksin. Bana laf tikan o trol cetesi nerede ?

Geldim işte dostum yüzün gülsün be

Yaralarım ağır varsın olsun be

Halimizi bir tek Allah bilsin be

Ben varım yanında yalnız değilsin?

:)

Bu forumda sana en çok laf giydiren benimdir herhalde. Geldim kafasının içinde beyin değil saman olan gereksiz işler müdürü. Kişilik bozukluğu olan şükürsüz. Memurluktan şikayetçiysen yallah istifani bas ve özel sektöre sektör git eğer bu ülkeden rahatsizsan istediğin ülkeye bilet paranı almaya hazırım buradaki arkadaşlarda şahit olsun. Allahim elindeki şu imkanları alsa da aklım başına gelse sakın olmaz deme bak fetöcüler hiç bu hale düşeceklerini tahmin etmezdi ama şimdi çil yavrusu gibi dağıldılar. Insaalah rabbim sendeki bu imkanı da geri alırda kanaatsizliğin cezasını çekmiş olursun. Sonra özel sektörde sürünürken Allahim memurluk görevini tekrar nasib et diye yalvarır durursun çünkü yüz yok sende:)

02 Ekim 2022 09:35

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Hahahahah mükemmel bir tespit :D Çok yaşa hocam.

02 Ekim 2022 09:38

Baba Janga
Yasaklı

Geldim işte dostum yüzün gülsün be

Yaralarım ağır varsın olsun be

Halimizi bir tek Allah bilsin be

Ben varım yanında yalnız değilsin?

:)

Bu forumda sana en çok laf giydiren benimdir herhalde. Geldim kafasının içinde beyin değil saman olan gereksiz işler müdürü. Kişilik bozukluğu olan şükürsüz. Memurluktan şikayetçiysen yallah istifani bas ve özel sektöre sektör git eğer bu ülkeden rahatsizsan istediğin ülkeye bilet paranı almaya hazırım buradaki arkadaşlarda şahit olsun. Allahim elindeki şu imkanları alsa da aklım başına gelse sakın olmaz deme bak fetöcüler hiç bu hale düşeceklerini tahmin etmezdi ama şimdi çil yavrusu gibi dağıldılar. Insaalah rabbim sendeki bu imkanı da geri alırda kanaatsizliğin cezasını çekmiş olursun. Sonra özel sektörde sürünürken Allahim memurluk görevini tekrar nasib et diye yalvarır durursun çünkü yüz yok sende:)

muharras, 2 ay önce - Alıntıya git
Bana laf caktigini sana trol cetesinin en gerzegi gelmis hosgelmis. En son sana tokiyi icraya verenler kimler dedim gikin cikmadi. Yurtdisinda dogalgaz uzerinden gazini aldim hala uslanmadin. Sukur sadece tanriya yapilir kula yapilmaz. Bunu o olmayan beyin hucrelerinize iyi yaz trolluk maasina zam iste
02 Ekim 2022 09:39

murat_operant
Müsteşar Yardımcısı

Sokaktaki insanlara bunu söylesen,alma kardeşim yeme kardeşim o zaman derler. Kendi kendimizi fakirliğe yoksulluğa layık görüyoruz.

'SWAT', 2 ay önce - Alıntıya git

Ben çok daha kötüsüne rastladım.

Bir röportajda amcanın biri, pet şişe su 3 lira olduğu için alamadığını ve dışarıda su içemediğini söyledi.

Arkasında duran ve kendisini sokak hayvanı zanneden başka bir amca da yağmur suyu iç dedi. Ve bunu ciddi ciddi savundu.

Artık zurnanın son deliğini de geçip başka bir delik açma seviyesine gelmişler. O da kendi bedenlerinde nadide bir yere.

02 Ekim 2022 11:48

Baba Janga
Yasaklı
Beyin olmayinca sonuc olarak et yigini oluyor iste. Zift medyasina bakma diyecem trolun onde gidesin. Bok attigin avrupa ulkelerinin cogu putine tepki olarak gaz krizi yasiyor ya siz ? Putin sizi kepaze etmesine ragmen piskin piskin siritiyorsunuz. Nede olsa ha devede surat ha sizde arsizlik :-) bu arada cenabet. Bu arada gusulsuz gezdigimi nerden biliyorsun ? Senin uzerinde birsey yaparak mi gusulsuz oldugumu iddaa ediyorsun namussuz
02 Ekim 2022 20:24

Android60
Şube Müdürü

3 poşet mi ne 3 poşeti ya 1 poşet alırsan iyi 700 tl ye

02 Ekim 2022 23:38

M.Kayyum
Aday Memur
BİM'den 3 poşet eşyaya 950 TL'ye ne dersin . Sanki rüyadayız . Bu tüikte çalışanlar hangi dünyada yaşıyor acaba çok merak ediyorum
Toplam 17 mesaj