Editörler : ÇOTANAK
02 Ekim 2022 02:57   

Memurun kendisi için tehlike arz eden bir görevi yapmama gibi bir seçeneği var mı?

Memurun kendisi için tehlike arz eden bir görevi yapmama gibi bir seçeneği var mı? varsa hangi kanunun maddelerine dayanmaktadır?

02 Ekim 2022 07:59

zk17ts
Memur

Detaylı anlatır misin

02 Ekim 2022 09:04

rdemir126.rd
Daire Başkanı

Memurun kendisi için tehlike arz eden görevi yapmama gibi bir durum olabilir mi. O zman asker pokşs gardiyan bekçi saldırı yapılma tehlikesi var desin, doktor hastalık bulaşma tehlikesi var desin, şoför kaza yapma tehlikesi var desin. görevini yapmasın :) öylr şey mi olur. Görevi yapması durumunda tehlike vaat ise bu tehlike minimize edilerek veya tehlike yi ortadan kaldıracak ilgili birimlere derhal haber verilmeli. Bu durum dahi görevi yapmaktır. Aksi durum kabul edilemez.

03 Ekim 2022 08:29

r.diyojen
Daire Başkanı

Tehlike diye kast edilen durum size göre mi tehlikeli, yoksa herkese göre mi. Yani objektif mi subjektif mi, görev gereği katlanılması gereken bir tehlike mi ?

Örneğin ben gih sınıfındayım, elektrik tesisatı işini ben tehlikeli kabul edebilirim ama elektrik teknisyeni bu tehlikeyi bilerek işini yapmalıdır, eğitimi ve işe alınma sebebi budur zaten.

04 Ekim 2022 19:32

üyeadıııı
Aday Memur

Görev bir yerle alakalı, orada kavgaya varacak sorun çıkaracak tipler var, başımı belaya sokabilirler, ben normal memurum polis asker değilim. doktorlarda falan böyle bir görevi yapmama gibi bir şey varmış biz memurlarda da var mı diye öğrenmek istedim

Toplam 4 mesaj