Editörler : "eskiyara"Pangaea

braveheart1234
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 00:41

Heyet raporunu hangi hastalığına istinaden aldı hocam?

cekumm, 2 yıl önce

Ilk göreve basladıgımda acemilikten dolayi ayni tarz bir olayla karsilastim,bende nöbet yerime hemen gitmedim müdür beni sert bir dille uyardi,odasina gittim ve eger bir hatam varsa bu sekilde degilde tutanak turarak beni uyarmasinin daha uygun oldugunu ,kimsenin yaninda bu sekilde konusmaya hakkinin olmadigini söyledim,o günden sonra bana daha kibar davrandi,eger bana tutanak tutsaydi bende hergün onin 8de gelip 5te ciktigini takip edecektim öyle bir karar almistim,cünkü hicbir idarecinin 8-17 saatlerine uydugunu düsünmüyrm,ama is ögretmene gelince 2 dakikayi hesaplarlar,ama kendine gelince kafasina göre mesai saati uygular

Ablamin basina ayni olay geldi,onun mudürü tutanak tutmus,ablamda ben hastayim cikiyrm demis cikmis okuldan,üzerinede 45 gün heyet raporu aldi,müdürde tutanagi elinde kaldi yazik

cekumm
Kapalı
04 Ekim 2022 00:51

Bu söyledigim 20 sene öncenin olayi hocam,ben cocuktum yani 😄

Ama sunu hatrliyrm,müdür ayda 15 belletmen gorevi verip sonrada bunun icin tutanak tutmustu,kendi yaptigi hatayi gormez idarecilerin bircogu,bircogu diyrm cünkü cok kibar ve kendi eksiklerinin hatarinin farkinda olanlarda var illaki ama az bir kısmi bence

cekumm
Kapalı
04 Ekim 2022 00:55

Her ufak seye takilmamak lagzim,ama tavizde vermemek lagzim bence,cünkü bütün okullarda ne idareciler nede ögretmenler islerini eksiksiz ve hatasiz yapar illaki herkesin hem eksigi hemde hatasi olur

Yeter ki herkes eksiklerinin farkinda olsun,kimse hatasiz degil

Ben sahsen suanda 14 yillik ögretmenim nöbetimden ve dersimden taviz asla vermem,ama illaki evrakta yada derse vaktinde girmede ufak defek eksikler oluyordur

braveheart1234
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 01:08

Müdürün de kendi çerçevenizden davranışı yanlış olabilir ancak ablanızı davranışı da doğru olmamış onu kastetmek istemiştim.

cekumm, 2 yıl önce

Bu söyledigim 20 sene öncenin olayi hocam,ben cocuktum yani 😄

Ama sunu hatrliyrm,müdür ayda 15 belletmen gorevi verip sonrada bunun icin tutanak tutmustu,kendi yaptigi hatayi gormez idarecilerin bircogu,bircogu diyrm cünkü cok kibar ve kendi eksiklerinin hatarinin farkinda olanlarda var illaki ama az bir kısmi bence

cekumm
Kapalı
04 Ekim 2022 01:17

Söyle bir durum hocam,siz fedakarlik yapiyorsunuz ve karsi taraf ufacik hatada yaptiginizi görmüyor,bu durumda bircok insan aynsini yapardi bence,cünkü ayda 15 nöbet tutan ve onun parasini dahi almayan ögretmene siz 5dakinani hesabini yapiyorsunz,ama nedie o olaydan sonra 15 nöbet tutmamisti diye hatrliyrm ,herkes tutsun diye dilekce vermisti sanki diger ögretmenle,yani sonucta ikisninde hatasi var ufak seylerde katsi tarafin yaptigi fedakerligi atlamamak gerek

Cünkü bircok ögretmen gercekten bircok konuda fedakarlik yapiyor zaten,atyrm hangi ögretmen ögremcisine ac oldugunu bildiginde yemek ismarlamaz,yada hangi ögretmen ögrencisinin defteri yoksa defter almaz,hepsini gecin direk maddi destek bile yapiyrz bircogumuz öyle degilmi

Ama basit bir yanlisida büyütmemek gerekli bence

braveheart1234
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 01:24

Çok haklısınız hocam öğrt. düşmanları bilmez-duymaz ama bizim için ne kadar normaldir bunlar... Öğrenciyi yeri geliyor anne-babasından daha çok düşünüyoruz. Haklısınız hocam iyi geceler dilerim.

cekumm, 2 yıl önce

Söyle bir durum hocam,siz fedakarlik yapiyorsunuz ve karsi taraf ufacik hatada yaptiginizi görmüyor,bu durumda bircok insan aynsini yapardi bence,cünkü ayda 15 nöbet tutan ve onun parasini dahi almayan ögretmene siz 5dakinani hesabini yapiyorsunz,ama nedie o olaydan sonra 15 nöbet tutmamisti diye hatrliyrm ,herkes tutsun diye dilekce vermisti sanki diger ögretmenle,yani sonucta ikisninde hatasi var ufak seylerde katsi tarafin yaptigi fedakerligi atlamamak gerek

Cünkü bircok ögretmen gercekten bircok konuda fedakarlik yapiyor zaten,atyrm hangi ögretmen ögremcisine ac oldugunu bildiginde yemek ismarlamaz,yada hangi ögretmen ögrencisinin defteri yoksa defter almaz,hepsini gecin direk maddi destek bile yapiyrz bircogumuz öyle degilmi

Ama basit bir yanlisida büyütmemek gerekli bence

cekumm
Kapalı
04 Ekim 2022 01:34

Aynen öyle hocam,yeri geldi arabamla evine bile biraktigim olmustur hasta ögrenciyi,ama kimseye yaranamazsinz, Allah bilsin kimseye gerek yok,bende iyi geceler diliyrm

tarafsızımki
Kapalı
04 Ekim 2022 08:46

Öyle durduk yere bagiramaz , bağırdıysa da sizin bunu alışkanlık haline getirmiş olmanizdandir aksi halde sağlık sıkıntıları vardır

Egoistögretmen
Kapalı
04 Ekim 2022 09:26

Kadın erkek ayrımi yok abla. Bagiramaz. Kadınlarin toplumda ayrıcalikli gormelerinden nefret ediyorum. Kim olursa cinsiyete gore fark etmez

ibrahim98
Şube Müdürü
04 Ekim 2022 12:47

El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu değirmen taşı sanır.

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Haklısın abarttım biraz. Bir bağyan öğretmene el kaldıramam. Ama erkek öğretmen olsa tokatlarım. Ona da karışmazsın artık.

silivripdr
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 13:20

güzel bi kadınsa bağırabilir çirkin bi kadınsa bağıramaz mı bu bakış açısına göre :)

murat alev
Aday Memur
04 Ekim 2022 16:25

Bu max 16 yaş liseli trolü kim aldı lan buraya7/24 öğretmen başlıklarında dolanan, 2 kelimeyi bir araya getirmekten aciz, sebepsiz yere millete köpüren aç köpeklerden bir tane daha. İsmine bak sakil itin, daha nickinden anlaşılıyor yaşının max 16 olduğu.

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Üslubu beyan, ayniyle insan demişler. Evet müdürünle aynı klasmandayım. Ders zili çaldığı halde çocukların hakkindan çalıp dedikodu yaparak dersten 5 dk 10 dk çalan tiplere bırak bağırmayı tokatlayasım geliyor.

Braweheart01
Daire Başkanı
04 Ekim 2022 21:37

işte bu nedenle ben idarecilik yapmak istemiyorum görev saati belli değil görev tanımı belli değil öğretmen 1 destek odası öğrencisi alsa müdürden de müdür yardımcısından da fala ek ders alıyor idarecinin yaz tatili yok tüm gün okulda olmak zorunda okuldaki tüm öğretmenler müdür yardımcısı odasına günde bir kere girerler öğrenciler girer veliler girer 5 dakikada yapacağı evrak işini akşama kadar bitiremezsin mesai yetmez kafa duman olur. Çoluğuna çocuğuna vakit ayıramaz küçük şeylerden soruşturma geçirir genellikle ceza alır. Halen idarecilik yapanlara şasıyorum doğrusu.

cekumm, 2 yıl önce

Ilk göreve basladıgımda acemilikten dolayi ayni tarz bir olayla karsilastim,bende nöbet yerime hemen gitmedim müdür beni sert bir dille uyardi,odasina gittim ve eger bir hatam varsa bu sekilde degilde tutanak turarak beni uyarmasinin daha uygun oldugunu ,kimsenin yaninda bu sekilde konusmaya hakkinin olmadigini söyledim,o günden sonra bana daha kibar davrandi,eger bana tutanak tutsaydi bende hergün onin 8de gelip 5te ciktigini takip edecektim öyle bir karar almistim,cünkü hicbir idarecinin 8-17 saatlerine uydugunu düsünmüyrm,ama is ögretmene gelince 2 dakikayi hesaplarlar,ama kendine gelince kafasina göre mesai saati uygular

Ablamin basina ayni olay geldi,onun mudürü tutanak tutmus,ablamda ben hastayim cikiyrm demis cikmis okuldan,üzerinede 45 gün heyet raporu aldi,müdürde tutanagi elinde kaldi yazik

vkgz6
Şube Müdürü
04 Ekim 2022 22:19

bagiramazda. erkek kadın ayrı mı nedir.

kemanizt9
Memur
05 Ekim 2022 00:18

Haksızlığa ve şiddete uğrayan kadınlar tabiki pozitif ayrımcılığı hak ediyor ve başımızın üstündeler ancak kadın, kadın diye diye erkek diye bir cinsiyet kalmadı piyasada. Bir de öyle kadınlar var ki aman allahım düşman başına.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
05 Ekim 2022 07:38

Bayan değil kadın. Ayrıca erkeğe bağırabilir mi. Bu nasıl mantık

Egoistögretmen
Kapalı
05 Ekim 2022 13:05

Senden zaten olmaz iyi ki bulaşmamaşsın :D günun millete sataşmakla geciyor ne anlarsin o işlerden

Braweheart01, 2 yıl önce

işte bu nedenle ben idarecilik yapmak istemiyorum görev saati belli değil görev tanımı belli değil öğretmen 1 destek odası öğrencisi alsa müdürden de müdür yardımcısından da fala ek ders alıyor idarecinin yaz tatili yok tüm gün okulda olmak zorunda okuldaki tüm öğretmenler müdür yardımcısı odasına günde bir kere girerler öğrenciler girer veliler girer 5 dakikada yapacağı evrak işini akşama kadar bitiremezsin mesai yetmez kafa duman olur. Çoluğuna çocuğuna vakit ayıramaz küçük şeylerden soruşturma geçirir genellikle ceza alır. Halen idarecilik yapanlara şasıyorum doğrusu.

235U
Genel Müdür
05 Ekim 2022 14:24

Düşünün yani şurada müdür bana bağırdı deyince

iyi yapmış hak etmişsindir diyen meslektaşlarımız var

daha ne olsun

bize herşey müstehak

hiçbir öğretmen tüm derslerine dakika dakikasına giremez giriyorum diyen yalan söylüyor

o 2 dk için sana bağıran idareci görevli öğretmenlerin sözde 8 5 mesailerine kaçta gelip gittiklerini hepimiz biliyoruz

hele şu tüm yaz okuldayız yalanı yok mu

ahh ahh

biri çıkar şimdi bana iftira atıyorsun der

ama hepimiz biliriz

sadece biliriz

başka yapacak bişey yok

05 Ekim 2022 15:01

Yazılanlarin hiç birini okumadım ama müdür neden erkek olarak düşünülüyor kadın da olabilir

Hayal3434
Kapalı
05 Ekim 2022 21:50

Kimse kimse bağıramaz. Erkek kadın çocuk farketmez, kimse kimseye bağıramaz, muz cumhuriyeti değil burası. Bazı evrimini tamamlayamamış goriller iletişim kurmak yerine ses yükseltmeyi kullanıyorlar, goril belgeselleri izlerseniz bu davranışı orda da görebilirsiniz.

O okuldan acil tayin isteyin, evrim sürecini tamamlayıp insana dönüşmüş ve bağırma eyleminden vazgeçmiş kişilerle aynı havayı soluyun.

Toplam 65 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi