Editörler : gubaz
06 Ekim 2022 00:14

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

El yumruğu yemeyen kendi yumruğunu değirmen taşı sanır.

ibrahim98, 2 ay önce - Alıntıya git

Nato kafa nato mermer.

06 Ekim 2022 06:16

LİDERBEYİN
Kapalı

1- Müdürler resmiyette 8-5 olsada 8-5 çalışmazlar. Sizin 5 dk geç gittiğiniz desrte öğrencinin zorladığı kapıyı, bastığı ve su sızdırdığı peteği mesai saatleri dışında tamir ettirirler. Sizin görmedipiniz bir çok işi yaparken bazen bilgi vermek, bazen ön onay almak için amirlere veya diğer işler için oraya,buraya giderler. Koca okuldan 4 duvar arasından yönetilmiyor.

2- Siz bağırdı demişsimiz ses tonunu yükselterek sizi uyarması (muhtemelen sizde sorumluluk faşımayan öğrenciye veya velisine lütfen diye başlayan cümle kurmuyorsunuz) işin ciddiyetini kavramanız içindir. Sizi karşısına alacağını, kötü olacsğını bilerek bu işi yapmışsa muhtemel başka şeylerin önünü almakk istemiştir. (Sizin 5 dk geç gittiğiniz derste bir olay olsa ne diyeceksiniz müfettişe.)

3-Bağırmasın tutanak tutsun diye rest çeken arkadaş aç yönetmeliği oku. Amirin memura ceza vermesi çok kolay. Adam art niyetli olsa zaten onuda yapardı. O tutanak tululunca 45 heyet raporu sizi kurtarmaz. Müfettiş gelir. Size sormaz. Sizce bu iş ..... göre doğru mu yanlış mı der. Sizde o sorulara hep evet der bir bakmışsınız sizi sarı zarf dediğiniz şeyin rengi değişmiş. O zaman başlıkta o olurdu muhtemelen.

4-Koca camia içinde işini yapmayan, yapamayan, uslup edep bilmeyen yokmudur. Elbette vardır. (Sizin okulunuzda aldığı maaşı hak etmek için vicdanen çalışan kaç öğretmen var. Kaçı herşeyden kaçıyor düşünün. )Genellemekte yanlış.

5-Dersim az, ekdersim çok olsun (dyk,egzersiz vb). Boş günüm olsun, yemek yapacağım öğleden sonra boş olsun, komisyon görevim olmasın, Bazı şeyleri ( kulup, rehberlik) mış gibi yapıyoruz idare edin, bizi evrağa boğmayın ful dersim olduğu gün nöbette aradan çıksın ki boş günümde gezeyim vb vb.... Yaparsan iyisin. Yapmazsan kötüsün. Eleştirmeyin kardeşim varsa rahatsızlıklarınız o görevlere siz talip olun. Dediğiniz gibi bir idareci olun. Çözün meseleyi.

06 Ekim 2022 08:34

Yondaimeminato
Memur

Okul müdürü kimseye bağırmamalıdır. Görev , yetki ve sorumlulukları arasında BAĞIRMAK eylemi yoktur. Ama sizin görevinizi aksatmanızdan ötürü soruşturma açabilir . Savunmanızı müfettişe verirsiniz haklıysanız okul müdürü oturur yerine , haklı değilseniz alırsınız cezanızı .

Burada oturduğu yerden sallayan müdüre şöyle yap böyle konuş diyenlere de naçizane önerim ''UYMAYIN'' . İletişiminiz güçlü olduğu sürece kimseyle sorun yaşamazsınız . Gittiği köy okulunda 2 saat anasınıfında (işlemesi gereken derste)uyuduğunu söyleyen öğretmende gördüm . Durumu olmayan öğrencilere her ay yemek , giyim , kırtasiye yardımı yapan öğretmen de gördüm . Her öğretmenin özverisi , düşüncesi , reaksiyonu farklıdır. Bu durum okul müdürleri için de geçerlidir. Siz üstünüze düşeni sorumlulukları yerine getirirseniz kimse size karışamaz .

09 Ekim 2022 07:54

RızahalukokulahazıR
Daire Başkanı

Bu max 16 yaş liseli trolü kim aldı lan buraya7/24 öğretmen başlıklarında dolanan, 2 kelimeyi bir araya getirmekten aciz, sebepsiz yere millete köpüren aç köpeklerden bir tane daha. İsmine bak sakil itin, daha nickinden anlaşılıyor yaşının max 16 olduğu.

murat alev, 2 ay önce - Alıntıya git

Mesajını daha yeni okudum. Ben sana güzel bir dava açayım da, yaşımı da öğren kim olduğumu da öğren, mesleğimi de öğren. Sonrasında el ayak öpüp abi çoluk çocuğum için affet demek yok ama. Bak burada bunu yapan mahkemede ağlayan oldu. Öyle canın sıkıldı diye önüne gelene küfredemezsin, edersen de karşılığı hukuk karşısında olur. Pazartesi seninle alakalı gereken işlemleri başlatıyorum

09 Ekim 2022 10:18

ekpss3347
Aday Memur

Bir insana başkalarının yanında verilen öğüt, öğüt değil, hakarettir. demiş Hz. Ali

Öğüt için bile böyle denildiyse bağırmak çağırmak nedir bilmiyorum.

Kim haklı aslında onu da bilmiyorum. Ancak iş hayatında olur böyle şeyler ve bazen olgunluşmak acı bir şekilde olur.

Benim öğretmenliğimin ilk yıllarında olmuştu benzer bir olay. Sadece birkaç yılda o gedikli umursamaz dokunulmaz öğretmenlerden oldum (hatta sadece 3,5 yıl) o okulda. Bu iyi bir şey mi bence değil. Maalesef böyle soğutuyorlar meslekten.

09 Ekim 2022 10:20

ekpss3347
Aday Memur

1- Müdürler resmiyette 8-5 olsada 8-5 çalışmazlar. Sizin 5 dk geç gittiğiniz desrte öğrencinin zorladığı kapıyı, bastığı ve su sızdırdığı peteği mesai saatleri dışında tamir ettirirler. Sizin görmedipiniz bir çok işi yaparken bazen bilgi vermek, bazen ön onay almak için amirlere veya diğer işler için oraya,buraya giderler. Koca okuldan 4 duvar arasından yönetilmiyor.

2- Siz bağırdı demişsimiz ses tonunu yükselterek sizi uyarması (muhtemelen sizde sorumluluk faşımayan öğrenciye veya velisine lütfen diye başlayan cümle kurmuyorsunuz) işin ciddiyetini kavramanız içindir. Sizi karşısına alacağını, kötü olacsğını bilerek bu işi yapmışsa muhtemel başka şeylerin önünü almakk istemiştir. (Sizin 5 dk geç gittiğiniz derste bir olay olsa ne diyeceksiniz müfettişe.)

3-Bağırmasın tutanak tutsun diye rest çeken arkadaş aç yönetmeliği oku. Amirin memura ceza vermesi çok kolay. Adam art niyetli olsa zaten onuda yapardı. O tutanak tululunca 45 heyet raporu sizi kurtarmaz. Müfettiş gelir. Size sormaz. Sizce bu iş ..... göre doğru mu yanlış mı der. Sizde o sorulara hep evet der bir bakmışsınız sizi sarı zarf dediğiniz şeyin rengi değişmiş. O zaman başlıkta o olurdu muhtemelen.

4-Koca camia içinde işini yapmayan, yapamayan, uslup edep bilmeyen yokmudur. Elbette vardır. (Sizin okulunuzda aldığı maaşı hak etmek için vicdanen çalışan kaç öğretmen var. Kaçı herşeyden kaçıyor düşünün. )Genellemekte yanlış.

5-Dersim az, ekdersim çok olsun (dyk,egzersiz vb). Boş günüm olsun, yemek yapacağım öğleden sonra boş olsun, komisyon görevim olmasın, Bazı şeyleri ( kulup, rehberlik) mış gibi yapıyoruz idare edin, bizi evrağa boğmayın ful dersim olduğu gün nöbette aradan çıksın ki boş günümde gezeyim vb vb.... Yaparsan iyisin. Yapmazsan kötüsün. Eleştirmeyin kardeşim varsa rahatsızlıklarınız o görevlere siz talip olun. Dediğiniz gibi bir idareci olun. Çözün meseleyi.

LİDERBEYİN, 2 ay önce - Alıntıya git

Sadece 1 yıl müdür yardımcılığı yaptım, müdürlük bile değil bakın. Küçücük bir köy okulunda bile öğretmenler, öğrencilerden daha fazla çileden çıkarır insanı.

En basitinden, pandemi dönemi korkuyoruz toplantıyı uzaktan yapalım diyen hatta ona bile girmeyen öğretmenler yüz yüze açıköğretim sınavlarında görev aldı.

İki tarafı da görmek açısından bir süre idarecilik yapılmasından yanayım.

09 Ekim 2022 12:01

Fatih869
Şube Müdürü

müdürün hiç bir üstünlüğü yada özelliği yok, kimseye bağırma hakkı yok

09 Ekim 2022 18:56

AzizinKayıpDersi
Aday Memur

Soru falso. Bay'ın ne suçu var?

20 Ekim 2022 08:13

murat alev
Aday Memur

Mesajını daha yeni okudum. Ben sana güzel bir dava açayım da, yaşımı da öğren kim olduğumu da öğren, mesleğimi de öğren. Sonrasında el ayak öpüp abi çoluk çocuğum için affet demek yok ama. Bak burada bunu yapan mahkemede ağlayan oldu. Öyle canın sıkıldı diye önüne gelene küfredemezsin, edersen de karşılığı hukuk karşısında olur. Pazartesi seninle alakalı gereken işlemleri başlatıyorum

RızahalukokulahazıR, 2 ay önce - Alıntıya git

Hayır dava falan açmıyorsun. Diyecek bir şey bulamayınca dava açma tehdidiyle korkutmaya çalışan ilk troll sen değilsin. Günün 24 saatini rastgele başlıklarda millete havalayarak geçirip diğerlerinin de senin aşağılık seviyene inmesini bekledikten sonra birisi senin seviyene inmeden seni azarlayınca çok hoş gelmedi mi sana? Gelmez tabi. Önce bi insan olmayı, etrafındakilerle insan gibi konuşmayı öğren sonra saygı beklersin.

20 Ekim 2022 09:27

majesteleri7
Şef

Sen de ona bağır babanın oğlu mu?

20 Ekim 2022 18:05

aslankedi
Aday Memur

sen erkeksen ve o da erkekse sen daha çok bağır. senin ağzını tutan mı var

20 Ekim 2022 18:08

aslankedi
Aday Memur

eğer bayansan ve o erkekse ağız dalaşına girmeyin.terbiyesizleşip hoş olmayan sözler söyleyebilir.hemen meb e ve savcılıga başvurun. mustafa kemalin kurduğu cumhuriyet bir laik demokratk bir hukuk devletidir.bunu aklinizdan çikarmayın.

20 Ekim 2022 18:43

Hgoz
Aday Memur
Bağıramaz. Ne istiyorsa medenice söylesin.
20 Ekim 2022 20:07

osimosi
Şef

Hiç bir müdürün bağırmak gibi bir hakkı yoktur kanıtınız varsa mobbing davası açın geçen sene idareciyken bana yıllık izin vermemek için kırk takla atan bir müdür vardı ancak on gün izin aldım sonra sırtımdaki ağrılar ve kasılmalarım için 10 gün rapor aldım beni arayıp benden habersiz nasıl rapor alırsın deyince ben rapor için sizden izin alacak değilim gelince de istifa ediyorum dedim lafımı söyledim istifamı da ettim ardından burada her yaptığını ifşa ettim beni işten attırmakla tehdit etti ardından abim istedi telefonu kimseyi terör ya da yüz kızartıcı suçu olmadan işinden edemezsin bunu böyle bil deyince bir şey diyemeden kapattı telefonu sonra yalvar yakar oldu sildirin o mesajı diye sildi site yönetimi tavsiyem çirkefe karşı çirkef olmanız lazım başka yolu yok bu işin.

Toplam 54 mesaj