Editörler : oto-danisman-expert
04 Ekim 2022 15:03   


Araç fiyatları hk.

Selamlar, kime sorsam piyasa durgun diyor ama fiyatlar yine almış başını gitmiş. Ekim ayında fiyatlar arttı mı bana mı öyle geliyor? Yıl sonuna kadar fiyatlar sabit kalır mı yoksa yine artar mı? Yarın ne olacağını bile bilemeyiz tabi ama en azındasn herhangi bir sebebe bağlayarak artar diyebilir miyiz?

04 Ekim 2022 15:50

Hukuk10
Genel Müdür

araç fiyatları düşer mi artar mı ? şöyle bir mantıkla bunu çözebiliriz, altın artıyor dolar artıyor euro artıyor buna mukabil sıfır araçlar dışardan ithal olduğu için sıfır araç fiyatlarıda artacaktır ikinci el araçlar sıfıra endeksli olarak artar doyasıyla artmayacağını söylemek fazla iyimserlik olur ama umarım düşer :(

04 Ekim 2022 22:34

oto-danisman-expert
Editor

Sıfır araçlara yine zam geliyor. Maliyet artışı ve hammadde fiyatlarının da artmasının yanında enerjiye ulaşma sıkıntısı da üretim maliyetlerini artırdı. Tabi ki bu da bizlere zam olarak yansıyacak. Yakın zamanda asgari ücret ve maaş zamlarının da etkisi üretim maliyetlerine eklenecek. Tabi bu sebepler varken sıfır fiyatları uçar gibi zamlanıp fahiş fiyatlara ulaşırken 2.el araçlar da zamlanacak. Sıfırı 1 milyonluk arabayı sonuçta kimse 250 bine satmaz.

04 Ekim 2022 22:35

oto-danisman-expert
Editor

Umarım açıklayabilmişimdir

Toplam 3 mesaj