Editörler : Kubil ay
07 Ekim 2022 13:58

Mirlivalı
Aday Memur
Dostum ne adamlar geri dönüyor sen de dönersin ama 2. Bi şansın olursa daha dikkatli ol.
07 Ekim 2022 14:10

Zeons
Aday Memur
dönersin kardeşim sorun olmaz.sonuçda raporlusun mahkemede hakim sormazmı bu adam raporluymuş siz bu adama nası işlem yaptınız diye. o işlem yapanlar geri kafada kalmışlar. hala kendi yönergelerini kendi yazmaya devam ediyorlar sonra rezil oluyorlar. işi bilen adam zaten akıllı onlar böle tufaya gelmezler
pardone55, 4 ay önce - Alıntıya git

Insallah kardesim allah razi olsun

07 Ekim 2022 14:12

Zeons
Aday Memur

düzenli bi hayat yaşayacaksan buna inanıyorsan mehkemeye ver mahkemenin takdirine kalmış bi konu

Alperen_Denizli, 4 ay önce - Alıntıya git

Tek.amacim o.mahkemem devam ediyor

07 Ekim 2022 14:34

Alperen_Denizli
Kapalı

Tek.amacim o.mahkemem devam ediyor

Zeons, 4 ay önce - Alıntıya git

hayatını düzene sokman dileğiyle hayırlı günler

07 Ekim 2022 17:16

zny2006
Aday Memur
Demekki çok problemli bir personeldin belli ki..
07 Ekim 2022 18:38

rdemir126.rd
Daire Başkanı

Yd reddedildi duruşma tarihi bekliyorum insallah kisa zamanda verilir

Brader yd reddedilmesi senin davayı kaybedeceğin anlamına gelmez. Yd çok farklı bir konu. Savunma alınmadan verilen ceza yı görüşüyor ise mahkeme şimdiden davayı kazandın diyebilirim. Yalnız şunu bil ki, emniyet başlatmıyor. Kesğn kararı bekliyor. Ayrıca bir konu daha var. Sen iki dava açmalı idin. Hrm savunma alınmadan verilen ceza nın iptali hem meslekten ihraç işleminin iptali umarım her ikisini de açmılsındır. Bir de sana daha önce yazdığım gibi buradan yazmakla bu iş çözülmez. İdari yargı hukukunu iyi bilen bir avukat ile görüş vr dosya ları kül halinde temin et. Ayrıca o da çok masraf. Hem ekonomik durumum yok demek nedir. Bir dava 500 tl gibi bir masraf.

07 Ekim 2022 19:51

Mesu112
Aday Memur

İdari işleme karşı dava açma süren var süreyi kaçırirsan haklı da olsan yapacak bir şey kalmaz. Maddi durumum yeterli değil dava açmak için binlerce lira istemiyorlar bir avukattan destek alın olmazsa kendiniz bir dilekçe hazırlayıp verin internette bulun örnekleri. Çok zor değil bu iş. Maddi olarak da çok para değil dava açmak gidin idare mahkemesime derdinizi anlatın. Maddi durumunuz yok ise gerçekten kanıtlayin baro dan avukat da alin

08 Ekim 2022 11:54

hiko814108
Aday Memur

öncelilşe büyük geçmiş olsun.büyük ihtimal cezaların çoğu borç ödemeyi alışkanlık edinmektendi.

kesin müdürlerin kankisine borç yaptın çizdiler seni

08 Ekim 2022 12:03

salomon42
Genel Müdür

savunma almadan ceza verilmez,

muhtemelen arkadaş şunu söylemek istiyor, ceza puanını doldurdum, iakabinde soruşturma açılmadan ifadem alınmadan ihraç oldum.

burada hukuksuz bir şey yok,

sonra arkadaş diyorki raporlu olduğum gün işe gitmediğim için ceza verildi,

böyle bir ceza verilemez muhtemelen işe gelmemekten değil amirlerine bilgi vermemekten ceza gelmiştir, bunda da hukuksuz bir durum yok,

ben bilmiyorum her ceza aldığınız ceza ile birlikte kaç puan düşüleceği de size tebliğ edilir, o puanları toplayıp hesaplamak da size düşer bu durumda da bir hukuksuzluk yok,

bir arkdaş da idari mahkemede bir savcı ile görüş demiş, idari mahkemede davci ilk kez duydum.

08 Ekim 2022 19:14

Zeons
Aday Memur

muhtemelen arkadaş şunu söylemek istiyor, ceza puanını doldurdum, iakabinde soruşturma açılmadan ifadem alınmadan ihraç oldum.

böyle bir ceza verilemez muhtemelen işe gelmemekten değil amirlerine bilgi vermemekten ceza gelmiştir, bunda da hukuksuz bir durum yok,

ben bilmiyorum her ceza aldığınız ceza ile birlikte kaç puan düşüleceği de size tebliğ edilir, o puanları toplayıp hesaplamak da size düşer bu durumda da bir hukuksuzluk yok,

bir arkdaş da idari mahkemede bir savcı ile görüş demiş, idari mahkemede davci ilk kez duydum.

salomon42, 4 ay önce - Alıntıya git

Ifadem alınmadan verilen ceza 3puan ve kılı kiyafet yonetmeligine aykiriliktan geldi bu bir

Ikincisi raporlu iken ceza yedigimde bildirmemekten degil 24saat goreve gitmemekten yedim

08 Ekim 2022 23:35

Sinop fatihi
Şef

Hakkında hayırlısı neyse o olsun zeons hocam Rabbim herkesin gönlüne göre versin insaAllah

09 Ekim 2022 00:30

critic
Aday Memur
Kardeşim tebliği almadıysan itiraz et . Dönersin
09 Ekim 2022 03:23

Voletole
Şef

Mesleği sevmesem dönmek istemem.15 sene memurluk yapmişsin ama hiç tanimadigin insanlari yargilamama erdemine ulasamamissin.

Kardeş mesleğini seviyorsan kuralına uy , tekrar ediyorum bir yılda 20 puan aldıysan bu ön yargı veya yargılama değil kusura bakma demek ki çok aşırı rahat ve uyumsuzsun , ha biri bana taktı üzerime oynadılar dersen ki çok zor ihraç edecek kadar takmak birine bir nebze inanırım, ama mesleğimi seviyorum felan geç bunları işe gelmemekten rapor yemişsin ama doktor raporum var diyorusn hiç inandırıcı değil

09 Ekim 2022 17:17

YigitOsman1
Aday Memur

salomon42, 4 ay önce - Alıntıya git
Çok emin konuşmayın. Savunma almadan ceza veriliyor
10 Ekim 2022 08:58

alagoz-46
Kapalı
Adam soru sormuş, cevap vermek yerine adamı yargılıyorsunuz. Hakim misiniz? Savcı mı?
10 Ekim 2022 16:00

Zeons
Aday Memur
Adam soru sormuş, cevap vermek yerine adamı yargılıyorsunuz. Hakim misiniz? Savcı mı?
alagoz-46, 4 ay önce - Alıntıya git

Boş adamlar takmiyorum ben kardeşim

10 Ekim 2022 16:01

Zeons
Aday Memur
Çok emin konuşmayın. Savunma almadan ceza veriliyor
YigitOsman1, 4 ay önce - Alıntıya git

Verildi ki yazdık adamlar inanmak istemiyor amir müdür kölesi olmuşlar aklım almiyor ya :)

Isi gucu biraktik buraya hikaye yaziyoruz sanki garip

10 Ekim 2022 16:02

Zeons
Aday Memur

Allah razi olsun

10 Ekim 2022 16:03

aya45
Aday Memur

Disiplin affı gelmeli diye düşünüyorum.

10 Ekim 2022 20:38

babük
Aday Memur
Bir senede 20 puanı doldurduysan bu mesleğin sana göre olmadığını anlaman gerek. Başka iş yap. Belki rızkın başka bir iştedir.
Toplam 69 mesaj