Editörler : cihan27E.Kayı Han
06 Ekim 2022 15:25

yusufburak25
Şef
Hala hayret ediyorum nasıl o sendikaya uyesiniz nasıl bu oluşum içindesiniz. Ya adamlar MEMLEKETİNDE yaşıyor biz gurbette biz ÜNİVERSİTE okuduk kpss çalıştık zamanında ÖSS girdik ya hep dershaneye para verdik hazirlandik kazandık gittik pis yurtlar da kaldık cepte 0 parayla KYK KREDİSİ ile hala ödüyoruz. Ama her şey adamların lehine her şey ama her şey bizim yararimiza ne yapıldı arkadaşlar? Ne yapıldi bugüne kadar.
06 Ekim 2022 21:19

murataslan2014
Memur
Daha önce de dediğim gibi herkes kendi kruumu ile karşılaştırıyor. Ben o bahsettiğiniz işçilerden değilim bende kpss ile girdim zamanında gezmedim sınava çalıştım memurluğu çok demedim olmadi. Çalışırken üniversite bitirdim. Ben memura verilmesin demiyorum sizin de dediginiz gibi eşit şekilde verilsin. Sizin de yemek ücretiniz 55 TL olsun. Tediye ve diğer sosyal haklardan bahsetmişsiniz. Evet toplam 6 ikramiyemiz var ama vergileri düştüğünde emin ol 2 ikramiye anca kalıyordur nette. 3. Ayda yüzde 20 vergiye giriyoruz. Biz de aynı haklara sahip olmak istiyoruz. Yine kendi kurumundan örnek vereyim memur arkadaşlar 12 bin TL giyim yardımı aldı biz 359 TL aldık bayram seyran haftasonu çalışıyorum. Bende bayramlar da çocuğumla zaman geçirmek istiyorum. Yani demem o ki her kurumda kendine has sorunlar var. İşçi memur ayrimi yaparak birbirimize kötü gözle bakmanın anlamı yok. Saygılar
Eskur026, 2 ay önce - Alıntıya git
Hangi kurumda 12 bin tl giyim yardımı alınıyor merak ettim
06 Ekim 2022 21:22

Eskur026
Aday Memur
Hangi kurumda 12 bin tl giyim yardımı alınıyor merak ettim
murataslan2014, 2 ay önce - Alıntıya git
Eti maden işletmeleri genel müdürlüğü Kırka Bor işletme müdürlüğünde çalışan memur arkadaşlar.
06 Ekim 2022 23:15

hasami
Aday Memur
Neremiz doğru düzen olsunki
08 Ekim 2022 02:11

fener66
Müsteşar Yardımcısı
Memur sendikasıda uğraşsın memur için yemek parasını yükseltsin. Buraya değil sendikaya yazın ama...
08 Ekim 2022 11:12

caractar
Aday Memur

İşçiler kurtarsın akp yi

08 Ekim 2022 21:07

İpkinsiyomaskosis
Aday Memur
Memur-Sen ve kamu senin bizans oyunlarına kanan Biz memurlar hayal ettiğimizi değil, hak ettiğimizi yaşıyoruz! Umarım hep beraber daha kötü şartlarda daha kötü maaşlarla çalışmaya devam ederiz! Çünkü seven değil s**** yaranır bu gerçeği hiç kimse değiştiremez; değiştirmez çünkü; bizim birbirimize karşı ne kadar fesat fırsatçı menfaatçi olduğumuzu iyi biliyorlar o yüzden bu haldeyiz! Bizim hiç bir zaman hepimizi ilgilendiren menfaatlerim doğrultusunda birleşemeyeceğimiz iyi biliyor bizi iyi tanıyorlar o yüzden bu haldeyiz! Sonuç olarak kendisine gram saygısı olan memurun bütün yaşananlara rağmen sendika üyeliği hala devam ediyorsa ağlamaya ve sızlanmaya hakkı olmadığı Allah daha beter etsin istiyorum; her ne kadar kurunun yanında yaş yanacaksa da varsın bizde yanalım! Beter olun!
08 Ekim 2022 21:42

İpkinsiyomaskosis
Aday Memur
Sendikaların siyasallaştığı, sendika başkanlarının muavazalı anlaşmalar yaparak üyelerinin aleyhine her türlü kararlar aldıkları ve bu suretle mecliste koltuk kavgasına giriştiği bir dönemde Hala sendikaya üyeysen ve maaşlara yapılan zamları az buluyor ve geçinemeğin için yaygara yapıyorsan; yapma, çünkü samimiyetsiz ve iki yüzlüsün!Sendikaya üyeliği olmayan insanlarında vebali senin üzerindedir unutma! ve kendi adıma hakkım olanı almama mani olan herkese hakkım haram olsun!
09 Ekim 2022 02:40

Hanözü
Memur

Padişah ve köprü hikayesini okuyalım okutturalım

09 Ekim 2022 11:32

Szlyn
Aday Memur
Çalıştığım kurumda günde 3 sefer üst değiştiriyorum terden dolayı 11 yıldır kamu işçisiyim kpss ile girdim. Aynı kurumda 5 tane mühendis kayda değer bir şey yapmıyorlar. Tüm gün çay kahve klimalı odada ve onların aldığı maaşın yarısını alamıyorum.. siz hangi kurumsaysaniz söyleyin de orada işçilik yapayım.
Dostum mühendis ile kendini kıyaslama cüretini göstermen bir de benden fazla maaş alıyorlar demen o kadar komik ki! Sen beden olarak yoruluyorsun onlar zihin olarak yoruluyorlar ! İşçi hakkını alsın hiç bir sorun yok ama haddini de bilsin.
10 Ekim 2022 17:05

xvatandaşşx
Şube Müdürü
Memurluğun cazibesini kaldıracaklarmış memurlar boşuna para alıyormuş diyenler yemek parası mi verecek ? İşin enterasan tarafı 100 tane üniversite de bölüm var hepsine atama yaptın mi memurluğun cazibesiyle uğraşıyorsun atamasi olan memurluk için 8-9 bin lira maaş için it gibi kpss çalışır mi ? Atamasi olanin dersi ne ki 95 puan almak için uğraşsın ?
12 Ekim 2022 11:19

271998
Aday Memur
Arkadaşlar mevzu bu değil. devlet torpille girmiş temizlikçiye 55 lira net yemek parası öderken doktora yapmış memura para vermiyor :)))
yusufburak25, 2 ay önce - Alıntıya git
Senin temizlikçi die tabir ettiğin emekçi işçiler , kaçkare doktora yapmış memurları cebinden çıkarır .işçiyi küçümsüyemezsin
12 Ekim 2022 11:21

271998
Aday Memur
Arkadaşlar mevzu bu değil. devlet torpille girmiş temizlikçiye 55 lira net yemek parası öderken doktora yapmış memura para vermiyor :)))
yusufburak25, 2 ay önce - Alıntıya git
Memura %47 zam verirken çöpçü dediğin işçiye %27 zam vverdi sunuda konuş
14 Ekim 2022 14:18

mutlu_50
Müsteşar
Eti maden işletmeleri genel müdürlüğüne bağlı kitte çalışıyorum. Eylül 2022 maaşım 8850 TL

Maaş harici aldığınız ek ödemeleri niye söylemiyorsunuz. 3 ayda bir ikramiye (6.000 TL civarı), tediye, yemek parası, nöbet ücreti v.b. Helal olsun güzel algı yapıyorsunuz.

14 Ekim 2022 14:22

Eskur026
Aday Memur

Maaş harici aldığınız ek ödemeleri niye söylemiyorsunuz. 3 ayda bir ikramiye (6.000 TL civarı), tediye, yemek parası, nöbet ücreti v.b. Helal olsun güzel algı yapıyorsunuz.

mutlu_50, 2 ay önce - Alıntıya git
Daha önceki yazdıklarımi okuma zahmetinde bulunsaydiniz bu soruları sormazdiniz! Tamam işçiler ölsün sürünsün yaşasın memurlar...
Toplam 35 mesaj