Editörler : ÇOTANAK
05 Ekim 2022 21:16   

Hakkımda tutanak tutulması neye sebep olur

Selamlar. Bir kamu kurumunda koruma memuruyum. Nöbet arkadaşlarımla birlikte alan kontrolü yaptığımız bir yerde, iki arkadaşımla birlikte bir camı açık unutuyoruz. Amir hakkımızda tutanak yazacak. 4bliyim 2 yıllık personelim başıma en kötü ne gelir? Savunmamda ne yazmamı önerirsiniz teşekkürler

06 Ekim 2022 23:26

Kenzo123
Aday Memur

Bana tutunak tuttular 3 ay sonra işleme koydu

07 Ekim 2022 07:36

elBiruni
Aday Memur
Uyarma yada kınama alırsın, amirinden özür dile bidaha olmucak de işleme koymasın, basit birşeyden sicilin bozulmasın
07 Ekim 2022 08:29

hancer_06
Şef

Kenzo123, 2 ay önce - Alıntıya git
Mevzuata aykiri bir islem olmus. Tutanak tarihinden itibaren 1 ay icinde islem yapilmak zorunda idi. Sure gectigi icin ceza verilse bile net bir sekilde iptal sebebi
07 Ekim 2022 09:34

mashedpotato
Aday Memur
Uyarma yada kınama alırsın, amirinden özür dile bidaha olmucak de işleme koymasın, basit birşeyden sicilin bozulmasın
elBiruni, 2 ay önce - Alıntıya git

koydu bile hacı abi sicil dosyamıza zaten özür de diletmedi. sicil çok bozulur mu ileride amir olamaz mıyım mesela

07 Ekim 2022 09:43

mashedpotato
Aday Memur

Kenzo123, 2 ay önce - Alıntıya git

ne oluyor üç ay sonra olunca

07 Ekim 2022 11:32

Korsan-80
Kapalı

normalde yazılı olarak görevinde dikkatsizlik görüldüğü, bundan sonra daha dikkatli olmanız gerektiği şeklinde ikaz edilmeniz gerekir. biz buna sarı zarf diyoruz. uyarı yazısını sarı bir zarfa koyar size verirler. sicile işlemez ama özlük dosyasında bulunur. memuriyeti etkileyecek derecedebir resmiyeti yoktur. bunun anlamı sizi 1 kez ikaz ediyoruz bir daha olursa disiplin soruşturması açarız demektir.

07 Ekim 2022 11:42

mashedpotato
Aday Memur

normalde yazılı olarak görevinde dikkatsizlik görüldüğü, bundan sonra daha dikkatli olmanız gerektiği şeklinde ikaz edilmeniz gerekir. biz buna sarı zarf diyoruz. uyarı yazısını sarı bir zarfa koyar size verirler. sicile işlemez ama özlük dosyasında bulunur. memuriyeti etkileyecek derecedebir resmiyeti yoktur. bunun anlamı sizi 1 kez ikaz ediyoruz bir daha olursa disiplin soruşturması açarız demektir.

Korsan-80, 2 ay önce - Alıntıya git

hocam benimki nasıl derseniz üç koruma memuru şu şu olaydan dolayı uyarılmıştır yazısı mevcut. altında da amirin imzası var. üç nüsha şeklinde çıkarılmış dosyamıza koyulmak için. Ben biraz da artislik yaptım fotoğrafını çektim. umarım dediğiniz gibidir başım ağrımaz. Kabahatim büyük yapacak bişey yok.

07 Ekim 2022 20:00

depdep3714
Aday Memur
Sözleşmeli Personele Tutanak Bir etki etmiyor.Hocam.Sicile falan etkilediği yok.
10 Ekim 2022 09:32

Marlek
Sarı zarf vermiş sıkıntı yok
10 Ekim 2022 13:11

Zeytun31
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
10 Ekim 2022 14:25

yakamoz0682
Memur
Sen benim memurum olacaktın iyi sallıyorsun ama ben daha iyi sallarım :)
Zeytun31, 2 ay önce - Alıntıya git

ne yapardın..merak ettim...

10 Ekim 2022 17:14

Zeytun31
Aday Memur

ne yapardın..merak ettim...

yakamoz0682, 2 ay önce - Alıntıya git
Sallardım :)
11 Ekim 2022 08:14

fatih koç
Daire Başkanı

Reis olayı kısaca özetleyiş biçimine hayran kaldım :) Hayırlı işler :)

11 Ekim 2022 08:36

Ramis bey
Aday Memur
Sen benim memurum olacaktın iyi sallıyorsun ama ben daha iyi sallarım :)
Zeytun31, 2 ay önce - Alıntıya git
Ben de çok iyi sallar dolarım
Toplam 14 mesaj