Editörler : cihan27E.Kayı Han
25 Kasım 2022 21:11

Quares321
Şube Müdürü

Bu sendika yetkililerini ortalıkta gören var mı?

Başkanları memur haklarını savunmak dışında işlerle meşgul.

En son suriyede suriyeliler için yapılan evlerin teslim töreninde basında gördüm.

26 Kasım 2022 11:36

doks
Şube Müdürü

Bu sendikadan birşeyler bekleyen var mı hala?

26 Kasım 2022 16:40

tolgperperek
Şef

Öncelikle sendika ve temsilcileri 10 yılda eş dost, akraba ve bireysel işlerini, çıkarlarını gördüler o yğzden kaba tabirle bizleri çokta fifi görüyorlar olay bitmiş durumda, çok güzel kekle miş, dolandırılmış hissedebilir tüm memurlar normaldir.

26 Kasım 2022 16:51

wuhanlı
Genel Müdür

Çok ilginç ya kimsenin umrunda değil, ya da kimsenin inancı, umut vb.kalmamış kimse çabalayıp cevaplamadığına göre, halbuki başlığı polemiksiz olacak şekilde alt konuyuda bu benzetmeyle açtım.

tolgperperek, 4 ay önce - Alıntıya git

en düşük memur maaşını doktor maaşına eşitleyelim üstüne başka bir şey istemiyoruz

onlar da memur biz de memuruz

26 Kasım 2022 19:18

Musabumeyr78
Aday Memur

Memur-sen şimdiye kadar ne istemişte almış bu karın gayesi sendikacılık yapmak değil sendikayı kullanarak günlerini gün etmek siyasette bir koltuk makam kapmak başka gayeleri yok bunlarin

28 Kasım 2022 16:11

tolgperperek
Şef

Memur-sen şimdiye kadar ne istemişte almış bu karın gayesi sendikacılık yapmak değil sendikayı kullanarak günlerini gün etmek siyasette bir koltuk makam kapmak başka gayeleri yok bunlarin

Musabumeyr78, 2 ay önce - Alıntıya git

tamamen haklısın hatta %200

12 Aralık 2022 11:59

tolgperperek
Şef

Türkiye dışında memur veya ateşe olan varsa cevap verebilirmi, Dünya da memur sayısı en az olan ilk ülkelerdenmişik doğrumudur, bazı ülkelerde her 10 kişiden 1 kişi memurken bizde bu sayı çalışanlar arasında 40-50 kişiden 1 kişi diye geçiyormuş hatta bu rakamda kamuda çalışan sözleşmeli personel, büro işçisi ve işçiler dahilmiş.....?

Birde uluslararası kanunlara göre sendikası olan kamu çalışanların koşulsuz lokavt,grev ve iş durdurma hakkı devam edermiş......Devam edemiyeceği yegane koşullar kolluk kuvvetleri durumuna ek savaş haliymiş...... bu aşamada Türkiyedeki iş yükü memur,nüfus ve çalışan durumuna göre birçok üleye kadar bir memura düşen iş yükü 6-40 katı gibi gerçekleştiği görülmekte....ve yine diğer komşu ülkeler dahil verieln maaşın satın alma gücüde tam tersi katlamalı düşük kalmaktadır....... Üniversite tezlerinde araştırıyorum muhakak bu konuda yazan olmuştur çünkü ciddi farklar ciddi durumlar mevcut. Yazıldığı gibiyse yıpranma payı dahi aslında sendikalar talep etmesi gerekirdi......Dalga geçilen en düşük memur yada masa başındaki ki kamudaki 657 sayısının üstünde nerdeyse o sayıdan fazla teknik,amir,şef,araştırmacı,müdür,özel yetkili kadrosu bulunmakta gibi birşey çıkıyor.

12 Aralık 2022 12:27

Dzpiyade
Aday Memur

Burada ne yazarsanız yazın ne memursenin umrunda nede başkasının verecekleri oran 18+5 i belki bir iki puan geçmez fazlası için umutlanmayın.

12 Aralık 2022 15:21

tolgperperek
Şef

Burada ne yazarsanız yazın ne memursenin umrunda nede başkasının verecekleri oran 18+5 i belki bir iki puan geçmez fazlası için umutlanmayın.

Dzpiyade, 2 ay önce - Alıntıya git

ben zaten bunları geçtim memurları geriye atan düzenlemelerden kurtarmaya çalışıyorum..... ama destek görmeyi bıraktım nasıl olurda bu ülkede memur olup araştırma yapmaz bireyler veya internet var aç başka ülkelerin memurların koşullarını öğren, komşu ülkelerinkini öğren ne bileyim kenya,rusya federe devletlerine bak içlerinde resmi memur ve işçilerin farklarını irdele kamuda ...yok artı yok.......öyle olunca hangi siyasi iktidar başa gelirse haklıdır memura istediğini yapmakta ve yaptırmakta......der geçerim. Bi memur birliğini, memur barışıını kaybedeli çok olduk.

Toplam 49 mesaj