Editörler : "eskiyara"Pangaea
«111213141516171819202122»

f0xy
Şef
21 Ocak 2023 13:40

Zorunlu hizmet affı, zorunlu hizmet görevi teşvikini olumsuz etkiler, zaten eş durumu vs yaparak herkes atandıkları yerleri terketmek için çırpınıyor. Bu da olursa, zorunlu hizmet puanı alan öğretmenlere darbe olur emekleri boşa gider.

blackdesert
Memur
21 Ocak 2023 13:53

eyt yanlış

kyk yı enflasyondan soyutlamak yanlış

gibi bir çok yanlış yapıldı.

bu da bir yanlış.

ama demokrasilerde böyle şeyler yapılır halkın zararına da olsa devletin zararaına da olsa

tukiu
Memur
21 Ocak 2023 14:04

yok öyle hocam 3. cüsü olmaz vs...

Ya geriye dönüt bozulur ve tekrar zorunlu hizmetleri tamamlanır (vergiler faiziyle alınır) yada

tekrar bu hak verilir...

Öyle bir dünya yok, hak verilmez alınır....

Burakreq, 1 yıl önce
Vatana ihanet değil tatbiki de ama her ikisi de yanlış uygulama zh yapanın ne suçu var? Ya da vergisi zamanında ödeyenin. Adam belki o ay vergi ödemek için bir ihtiyacını öteledi. Zh bitirmek için tayin istemedi. 2 kere yapılan yanlış 3. defa yapılmaz umarım zaten resen atama yapılmıyor mazeret varsa evlilik vs. erteleniyor. Mağdur nasıl olunuyor anlamıyorum. Asıl yapılırsa mağduriyetten bahsedilir.

tukiu
Memur
21 Ocak 2023 14:07

hocam size sonuna kadar katılıyorum. adam 30 yıllık okulda 28 yıldır görev yapıyor. yahu hiçmi sıkılmadın aynı taşı seramiği görmekten yahu

popcorn007, 1 yıl önce

Ben de o zaman rotasyon gelsin diyorum. ZH affı gelsin diyenlere inat rotasyon şart diyorum. Öyle yıllarca ömür boyu bir okulda çalışmak olmaz di mi? Yapın arkadaşlar zorunlu hizmetinizi, zor değil. Ayrıca zorunlu hizmet affını desteklemiyorum. Herkes zorunlu hizmetini tamamlamalı.

tukiu
Memur
21 Ocak 2023 14:15

sorun öğretmene ket vurmak değil çalıştığı ortamı sosyal anlamda maddi anlamada

desteklemek. İş öğretmeni zorla tutmak olunca altık kafese koysan anlamı yok .

f0xy, 1 yıl önce
Zorunlu hizmet affı, zorunlu hizmet görevi teşvikini olumsuz etkiler, zaten eş durumu vs yaparak herkes atandıkları yerleri terketmek için çırpınıyor. Bu da olursa, zorunlu hizmet puanı alan öğretmenlere darbe olur emekleri boşa gider.

Burakreq
Aday Memur
21 Ocak 2023 15:05

Sıkıntı burada zaten sen bir kısma yapılacak haksızlığı "sahiplenerek" hak olarak belirtiyorsun. Ortada bir mağduriyet de yok varsa özrün verirsin dilekçe ertelenir, özür durumun bittiyse( ayrılık, ölüm vs.) göndermiyorlar ama resen atama da yapılmalı.
tukiu, 1 yıl önce

yok öyle hocam 3. cüsü olmaz vs...

Ya geriye dönüt bozulur ve tekrar zorunlu hizmetleri tamamlanır (vergiler faiziyle alınır) yada

tekrar bu hak verilir...

Öyle bir dünya yok, hak verilmez alınır....

tukiu
Memur
21 Ocak 2023 17:37

haksızlığı savunmadığımdan geriye dönüt zorunlu hizmet tamamlansın diyorum.

Silinen borçlar faiziyle ödensin diyorum? bunu savunmam haksızlığı telafi etmek değil mi?

Burakreq, 1 yıl önce
Sıkıntı burada zaten sen bir kısma yapılacak haksızlığı "sahiplenerek" hak olarak belirtiyorsun. Ortada bir mağduriyet de yok varsa özrün verirsin dilekçe ertelenir, özür durumun bittiyse( ayrılık, ölüm vs.) göndermiyorlar ama resen atama da yapılmalı.

Burakreq
Aday Memur
21 Ocak 2023 18:03

Evet olması gereken bu zaten ben de bunu savunuyorum.
tukiu, 1 yıl önce

haksızlığı savunmadığımdan geriye dönüt zorunlu hizmet tamamlansın diyorum.

Silinen borçlar faiziyle ödensin diyorum? bunu savunmam haksızlığı telafi etmek değil mi?

alivelikonyalı
Aday Memur
21 Ocak 2023 18:48

Aile birliğinin sağlanması, sağlık, güvenlik, eğitim durumu, şehit ailesi vb. gibi elzem nedenler dışında tayin hakkı verilmemeli, zorunlu hizmet affı getirilmemeli.

Gazimehmet20
Aday Memur
22 Ocak 2023 21:49

.

burcu82_
Aday Memur
24 Ocak 2023 01:46

Bir buçuk yıl doğuda çalıştım,doğunun yolu olmayan bir köyünde.Döndüm evime 1,5 yıl sonra,8 yıl belge taşıdım okuluma.2 yıldır okulum zorunlu hizmet bölgesine döndü ve 2025in sonunda bitecek zorunlu hizmetim.Yani ben yaklaşık 16 yıllık öğretmenken,şu an çalıştığım okulda 14.yılımı devirdikten sonra yeni bir okula tayin isteyebileceğim.Neden çünkü göreve 3 ay geç başlatıldım af vuramadı zamanında,benden 6 ay kıdemliye vurdu ama bizlere vurmadı,vuramadı.Sonra gel burada ben doğuda görev yaptıysam herkes yapacak diyenleri oku.Bencilsiniz net!

tukiu
Memur
24 Ocak 2023 12:40

zorunlu hizmet affı ; kimseyi öldürmez cebinden parasını almaz

şanlı0788
Şube Müdürü
24 Ocak 2023 13:33

Gelmez.
24 Ocak 2023 22:43

Dar kafalı çok hocam.

burcu82_, 1 yıl önce

Bir buçuk yıl doğuda çalıştım,doğunun yolu olmayan bir köyünde.Döndüm evime 1,5 yıl sonra,8 yıl belge taşıdım okuluma.2 yıldır okulum zorunlu hizmet bölgesine döndü ve 2025in sonunda bitecek zorunlu hizmetim.Yani ben yaklaşık 16 yıllık öğretmenken,şu an çalıştığım okulda 14.yılımı devirdikten sonra yeni bir okula tayin isteyebileceğim.Neden çünkü göreve 3 ay geç başlatıldım af vuramadı zamanında,benden 6 ay kıdemliye vurdu ama bizlere vurmadı,vuramadı.Sonra gel burada ben doğuda görev yaptıysam herkes yapacak diyenleri oku.Bencilsiniz net!

an_atua
Daire Başkanı
24 Ocak 2023 23:30

anlatamıyoruz maalesef

burcu82_, 1 yıl önce

Gazimehmet20
Aday Memur
25 Ocak 2023 11:36

.
Gazimehmet20, 1 yıl önce
Zorunlu hizmet affı geldikten çok kısa bir süre sonra atanmış bir öğretmen olarak yıllardır eşime tabi çalışıyorum ilçe içinde bile farklı bir okula tayin olma hakkım yok benden önce affa uğramış hiç doğu görmemiş insanların ne ayrıcalığı vardı da onlar muaf oldu ben de eşimin görevi dolayısıyla doğuda yaşadım atanmadan önce ama şimdi çoluk çocuk kurulu düzen yeniden her şeye başlamak bu hayat şartlarında çok zor.Nasıl bir bencillik ben yaptım sen de yapacaksın zihniyeti bugün her meslek grubunda eş durumu hakkı var kimse bu hakkı varken ben çok milliyetçiyim ille de doğuda çalışacağım demiyor herkes bu hakkını sonuna kadar kullanıyor ben bu meslek grubundaki insanlar kadar birbirini çekemeyen insan görmedim Mesleğimi çok severek yapan bir öğretmen olarak bugüne kadar birçok başarılarına şahit olduğum öğrenci yetiştirdim nerde olsa da yaparım tek derdim çocuklarımın düzeni eğer muafiyet gelmezse bu hakkaniyetse daha önce muafiyete uğramış herkesten bu hakkın geri alınması en doğrusu olacaktır bir şeyde eşitlik olacaksa bu herkes için olmalı inşallah seçim öncesi beklediğimiz müjdeyi en kısa zamanda duyarız iyi niyetli bütün arkadaşlara saygılar

tukiu
Memur
25 Ocak 2023 19:21

.

Gazimehmet20
Aday Memur
26 Ocak 2023 21:49

.

an_atua
Daire Başkanı
26 Ocak 2023 21:59

GÜNCEL

volvoxcnt
Kapalı
27 Ocak 2023 00:26

Gündemde olmasa bile gündeme gelir. memurlar.net haber yapsın bakın nasıl gündem oluyor

Toplam 549 mesaj
«111213141516171819202122»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi