Editörler : "eskiyara"Pangaea
12345678910111213»

hilmi0707
Yasaklı
17 Ekim 2022 11:10

Böyle bir saçmalık olamaz. Bir öğretmenin de böyle bir talebi olamaz. Oluyorsa kendini bi sorgulasın. Öğretmen bile kul hakkı yeme, sahtekarlık yapma peşindeyse vah halimize. Senin ne özelliğin var da af edileceksin. Doğu affedilmesi gereken bir yer mi?

BayrakHoca
Şef
17 Ekim 2022 12:57

Sürekli kendisine ayrıcalık isteyen bir kitle var. Eş durumcular ve bu zorunlu hizmet affıcılar ..

detayolur
Aday Memur
17 Ekim 2022 13:29

adı doğu affı değil algı yaratmanın anlamı yok. zorunlu hizmet affı. 81 ilde de zorunlu hizmet bölgesi yerler var. boşa algı yaratıyorsun aklınca.

hilmi0707, 2 yıl önce

Böyle bir saçmalık olamaz. Bir öğretmenin de böyle bir talebi olamaz. Oluyorsa kendini bi sorgulasın. Öğretmen bile kul hakkı yeme, sahtekarlık yapma peşindeyse vah halimize. Senin ne özelliğin var da af edileceksin. Doğu affedilmesi gereken bir yer mi?

tukiu
Memur
17 Ekim 2022 13:34

81 ildeki zorunlu hizmet bölgesinde çalışan memurun maaşı en az %25 artırılınca

bu iş çözülür diye düşünüyorum. doğuda öğretmen kalmıyor hikayesi son bulur ....

Gerçi ben yaptım sende yap diyen arkadaşlar cevap vermesin kendileri yeni konu açabilirler:)

bum01
Şef
17 Ekim 2022 13:42

hakkınız olan? Kusura bakmayın hocam, yıllarca doğuda köy okullarında, birleştirilmiş sınıflarda çalışmış öğretmenlerin günahı ne? Sözleşmeli Öğretmenden hangi işi fazla yapıyorsunuz da sözleşmeli kadrolu ayrımı yapmışsınız? 2016-2022 yıllarında atanan öğretmenlerde az bir oy oranı değil mesele oysa. Af gelirse de bizlerin vicdanı yaralanır ve oy moy vermeyiz o ne olacak? Hangi yasada yazıyor bu sözde HAKKINIZ?

detayolur, 2 yıl önce

2010-2016 yılları arasında atanan binlerce kadrolu öğretmen var ve bu mağduriyeti yaşıyorlar. Yani oy oranı öyle çok da tahmin ettiğiniz gibi düşük değil. Bu yıllar arasında atanan öğretmenler sözleşmeli öğretmenlik kapsamına dahil değildir. Sözleşmeli öğretmenlik 2016 Eylül ayı itibariyle başlar. Dolayısıyla 2016 Şubat ve öncesi atananlar için bu değişiklikle birlikte zorunlu hizmet affı hakkı doğmuştur. Zorunlu hizmet affı ile ilgili çalışma olmadığına da inanmıyorum. Seçim öncesi torba yasa teklifleri ile hükümet muhakkak bu mağduriyeti dikkate alacaktır. O zaman 2010 yılından önce atanan bütün af ile muaf olanların bu muafiyetini kaldırmaları gerekir. Asıl haksızlık budur. Öğretmenlik meslek kanunu ile sadece gündeme şu an gelmemektedir. Ama elbet hakkımız olan af gelecektir.

kayhan1976
Aday Memur
17 Ekim 2022 13:59

arkadaşlar önceli̇kle merhaba

ben eş durumundan eşi̇mi̇n yanina geldi̇m zorunlu hi̇zmet yükümlüsüyüm

eşi̇m emekli̇

olmak i̇sti̇yor o zaman beni̇m durumum ne

olacak bi̇lgi̇si̇ olan varmi yani̇ tekrar

zorunlu hi̇zmet bölgesi̇nemi̇ gönderi̇li̇ri̇m

BayrakHoca
Şef
17 Ekim 2022 22:12

Eşiniz emekli olunca siz de emekli olmuş sayılırsınız..

Ne güzel dünya.

Sırf eş durumuyla istediklerini yapıyorlar. Benim 27 yıldır gidemediğim şehre veya ilçeye sırf bu gerekçeyle rahatça gidiyorlar.. Daha da yetmiyor zorunlu hizöet affı istiyorlar

Kişiye göre, özel hayatlara göre yapılan ayrıcalıklar kalkmadıkça MEB iflah olmaz

Gerçekten yeter.

kayhan1976, 2 yıl önce

arkadaşlar önceli̇kle merhaba

ben eş durumundan eşi̇mi̇n yanina geldi̇m zorunlu hi̇zmet yükümlüsüyüm

eşi̇m emekli̇

olmak i̇sti̇yor o zaman beni̇m durumum ne

olacak bi̇lgi̇si̇ olan varmi yani̇ tekrar

zorunlu hi̇zmet bölgesi̇nemi̇ gönderi̇li̇ri̇m

an_atua
Daire Başkanı
17 Ekim 2022 23:00

Hocam, af gelirse 2016 sonrası atananlar af dışında bırakılmaz. 2016'dan sonra kadroya geçmiş olanlarda affa dahil edilir. Netice itibariyle 2016 sonrası atanıp kadroya geçip mazeret ile batıya gidenler var. Kadroya geçen herkesi kapsar.

detayolur, 2 yıl önce

2010-2016 yılları arasında atanan binlerce kadrolu öğretmen var ve bu mağduriyeti yaşıyorlar. Yani oy oranı öyle çok da tahmin ettiğiniz gibi düşük değil. Bu yıllar arasında atanan öğretmenler sözleşmeli öğretmenlik kapsamına dahil değildir. Sözleşmeli öğretmenlik 2016 Eylül ayı itibariyle başlar. Dolayısıyla 2016 Şubat ve öncesi atananlar için bu değişiklikle birlikte zorunlu hizmet affı hakkı doğmuştur. Zorunlu hizmet affı ile ilgili çalışma olmadığına da inanmıyorum. Seçim öncesi torba yasa teklifleri ile hükümet muhakkak bu mağduriyeti dikkate alacaktır. O zaman 2010 yılından önce atanan bütün af ile muaf olanların bu muafiyetini kaldırmaları gerekir. Asıl haksızlık budur. Öğretmenlik meslek kanunu ile sadece gündeme şu an gelmemektedir. Ama elbet hakkımız olan af gelecektir.

attract34
Aday Memur
18 Ekim 2022 19:59

Şimdi burda bir tespit yapacagım, dikkatinize sunarım..

Af gelmesin diyenlere sesleniyorum. Hakkari Yüksekovada görev yaptim

Hergün catışma hergün olay. Yemedigim biber gazı kalmadı. Sonra eş durumundan batıdama çok da iyi olmayan bir yere geldim. Bulundugum ilcede norm olmadigi icin 1.5 yıl günde 110 km gittim.

Arkadasimin ise bu ilceye bagli bir beldede zorunlu hizmet okuluydu. Kadrosu orda ama sadece bir gün gidiyordu. Diger günler sehir merkezinde gorevlendirmeydi. Bu sekilde 4 yilda zorunlu hizmeti tamamladi..

Simdi siz af cikmasin diyenler. Ben zorunlu hizmeti yapmadim ama o arkadaşım tamamladı öyle mi?

gecen yıl çorlu sendikaların baskısıyla zorunlu hizmet bölgesi ilan edildi ama benim yasadigim yer cok daha taşra olduğu halde meb zorunlu hizmet yeri degil dedi diye ben yapmamış oluyorum öyle mi? Calistigim okulda 2010 dan once atanan onlarca ogretmen muaf ve sivasın doğusunu görmemiş, geri kalanalrda burasi 2007 den önce zorunlu hizmet bölgesi olduğu için yapmış sayılıyor ama yüksekova da önünde bomba patlamış ben zorunlu hizmeti yapmamış sayılıyorum.

Size birşey diyeyim mi.. Zorunlu hizmet affı grlmeli ve bu hizmeti tamamlamış olanlara da tayin önceliği verilmeli..

Braweheart01
Daire Başkanı
18 Ekim 2022 20:48

ben de zorunlu hizmet affına karşıyım fakat zorunlu hizmet affı isteyen öğretmenlere bu şekilde bir ithamda bulunamazsınız zorunlu hizmet affı istemek kul hakkı yemek ya da sahtekarlık değildir. Yazdıklarınıza dikkat edin.

hilmi0707, 2 yıl önce

besyocu001
Aday Memur
18 Ekim 2022 23:07

Kul hakkı felan yok 2000-2010 gelmiş hakkımız olan şeyi bekliyoruz zaten sizin gibi zihniyette olan öğretmenler yüzünden böyle rezil oluyoruz neymiş efendim kul hakkıymış bunu yazanların çoğu belki de aftan yararlananlardır kardeşim böyle bir af gelmişsse geliyorsa bende yararlanmak istiyorum kimin parasını almışım hangi öğrencinin hakkına girmişim hangi öğretmenin hakkına girmişim af gelmesin diyenler 4*4 lük öğretmensinin maşallah dakikası dakikası derse girersiniz nöbet tutarsınız harikasınız siz uzaya felan çıkmanız lazım neymiş efendim ben yaptım sizde yapın bu bencillikten başka birşey değil sen yapmışsan banane kardeşim ben yapmamışsam sanane bana af gelince senin maaşın mı eksilecek af gelmeyince maaşın mı artacak neyin davasını güdüyon sen git şimdi sana dayatılan sınavına çalış

an_atua
Daire Başkanı
18 Ekim 2022 23:58

Aynı şekilde kurum değiştirmiş öğretmenler de var. Önceki kurumunda doğu görevini yerine getirdiği halde şimdi yeniden doğu görevi yapıyorlar.

Şimdi kurum değiştirmeseymiş diyenler olacak. Onlara şu söyleyebiliriz; o zaman insanları zamanında asıl görevlerine atasalardı onlarda işsiz kalmamak adına başka kurumlara girmek zorunda kalmasalardı.

Ha MEB ha başka kurum hepsi 657'ye tabi hepsi bu devletin memuru. Bu nedenle Zorunlu Hizmet Affının yanında başka kurumlarda doğu görevini tamamlayanların da doğu görevleri yapıldı sayılmalı.

attract34, 2 yıl önce

Şimdi burda bir tespit yapacagım, dikkatinize sunarım..

Af gelmesin diyenlere sesleniyorum. Hakkari Yüksekovada görev yaptim

Hergün catışma hergün olay. Yemedigim biber gazı kalmadı. Sonra eş durumundan batıdama çok da iyi olmayan bir yere geldim. Bulundugum ilcede norm olmadigi icin 1.5 yıl günde 110 km gittim.

Arkadasimin ise bu ilceye bagli bir beldede zorunlu hizmet okuluydu. Kadrosu orda ama sadece bir gün gidiyordu. Diger günler sehir merkezinde gorevlendirmeydi. Bu sekilde 4 yilda zorunlu hizmeti tamamladi..

Simdi siz af cikmasin diyenler. Ben zorunlu hizmeti yapmadim ama o arkadaşım tamamladı öyle mi?

gecen yıl çorlu sendikaların baskısıyla zorunlu hizmet bölgesi ilan edildi ama benim yasadigim yer cok daha taşra olduğu halde meb zorunlu hizmet yeri degil dedi diye ben yapmamış oluyorum öyle mi? Calistigim okulda 2010 dan once atanan onlarca ogretmen muaf ve sivasın doğusunu görmemiş, geri kalanalrda burasi 2007 den önce zorunlu hizmet bölgesi olduğu için yapmış sayılıyor ama yüksekova da önünde bomba patlamış ben zorunlu hizmeti yapmamış sayılıyorum.

Size birşey diyeyim mi.. Zorunlu hizmet affı grlmeli ve bu hizmeti tamamlamış olanlara da tayin önceliği verilmeli..

19 Ekim 2022 08:04

Hak? Neye göre hak? Kul hakkını savunup hak istemek de ne bileyim... Batıda en güzel okullarda çakılı kalıp zorunlu hizmet affından yararlanmak isteyenlerden misiniz siz de? Dağ başında, evinden 2 bin km uzakta sobalı okulda öğretmenlik yapanın canı çıksın zaten değil mi?
besyocu001, 2 yıl önce
Kul hakkı felan yok 2000-2010 gelmiş hakkımız olan şeyi bekliyoruz zaten sizin gibi zihniyette olan öğretmenler yüzünden böyle rezil oluyoruz neymiş efendim kul hakkıymış bunu yazanların çoğu belki de aftan yararlananlardır kardeşim böyle bir af gelmişsse geliyorsa bende yararlanmak istiyorum kimin parasını almışım hangi öğrencinin hakkına girmişim hangi öğretmenin hakkına girmişim af gelmesin diyenler 4*4 lük öğretmensinin maşallah dakikası dakikası derse girersiniz nöbet tutarsınız harikasınız siz uzaya felan çıkmanız lazım neymiş efendim ben yaptım sizde yapın bu bencillikten başka birşey değil sen yapmışsan banane kardeşim ben yapmamışsam sanane bana af gelince senin maaşın mı eksilecek af gelmeyince maaşın mı artacak neyin davasını güdüyon sen git şimdi sana dayatılan sınavına çalış

besyo123
Genel Müdür
19 Ekim 2022 09:45

Geç atanıp,evli ve çocuklu bir sürü mağdur öğretmenimiz var bence zorunlu hizmet affı zamanı geldi de geçiyor.Bakanlık bu mağduriyetleri gidereceğine inanıyorum

an_atua
Daire Başkanı
19 Ekim 2022 23:29

https://forum.memurlar.net/konu/cevap/e712c790-064e-ed11-8116-a0369f7d1486/

hocamız burada gayet güzel açıklamış bence. Herkes için durum aynı değildir ayrıca. Asıl sadece kendini düşünen benciller Zorunlu hizmet affına karşıdır.

Süleyman Paşa, 2 yıl önce
Hak? Neye göre hak? Kul hakkını savunup hak istemek de ne bileyim... Batıda en güzel okullarda çakılı kalıp zorunlu hizmet affından yararlanmak isteyenlerden misiniz siz de? Dağ başında, evinden 2 bin km uzakta sobalı okulda öğretmenlik yapanın canı çıksın zaten değil mi?

Türkçeci3535
Aday Memur
21 Ekim 2022 01:03

Bu aflar kadar ülkenin düzenini bozan, adalet duygusunu yok eden başka bir uygulama yok. Diyelim ki affedildiniz, yıllarca zorunlu hizmet yapanların suçu nedir ki en istemenyen yerde kalıyor? Her yer aynı olsaydı zorunlu hizmet olmazdı. Bir kural ya vardır ya yoktur. Zorunlu hizmet görevi varsa sırası herkes yapmalı. Ne bu, önüne gelen kısa yoldan kafaların üstüne basarak yukarı tırmanıyor. Sonra da lafa geldi mi hak hukuk diyecekler. Eş durumu derler il dışını felç ederler, zorunlu hizmet affı gelir, yapanları enayi konumuna düşürürler.

spock
Daire Başkanı
21 Ekim 2022 03:08

Arkadaşlar tekrar yazayım. Boşuna kendi kendinize gelin güvey olup hayal dünyasında yaşamayın. Zorunlu hizmet affı falan olmaz. İşinizi gücünüzü ona göre ayarlayın.

21 Ekim 2022 07:22

Madem bu af istenmiyor o zaman verilen tüm aflar geri alınsın. Madem eşitlik ve adalet isteniyor o zaman tüm affedilenler tekrar zorunlu hizmet bölgelerinde göreve başlasın. Buna da itiraz eden olmaz herhalde. Eğer buna itiraz eden olursa şu an zorunlu hizmet affını isteyenlere hiç itiraz edilmemeli o zaman. Durum gayet açık ve basit bir şekilde ortada.

R. Netsk
Aday Memur
21 Ekim 2022 09:25

Arkadaşlar bu ülkede her şey olur hem de bir gecede. İllaki o af gelecek merak etmeyin.

21 Ekim 2022 12:02

Çok beklersin.
R. Netsk, 2 yıl önce

Arkadaşlar bu ülkede her şey olur hem de bir gecede. İllaki o af gelecek merak etmeyin.

Toplam 549 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi