Editörler : "eskiyara"Pangaea
«67891011121314151617»

alptug88
Şube Müdürü
17 Aralık 2022 00:55

Hocam doğulu olmayıp doğuda çalışan diyorsunuz ama bu derece rahatsızsanız doğuya aranmayacak şekilde tercih yapıp puanınızı yetene kadar batıyı bekleyebilirdiniz. Bunu yapan arkadaşım oldu mesela. Ben gidip de doğuda bir köyde yaşayamam diyordu 3 atama sonunda puanı batıya yetti. Göreve başlarken Türkiyenin neresi olursa olsun diyoruz sonra eee burada market bile yok diye ağlıyoruz. Ben zorunlu hizmetimi 2 sene önce tamamladım af gelirse de umursamam şahsen ama 1000 km vs bunlar saçma gerekçeler.
an_atua, 1 yıl önce

Hocam kusura bakmayın ama pedagoji eğitimi eksik kalmış sizde. Genç yaş aralığına yeniden bakmanızı öneririm.

İnsanların hayatını sınav çilesi ile berbat hale getiren Meb bir zahmet daha fazla berbat etmeden Zorunlu Hizmet affını getirmelidir. Doğulu olup zaten doğuyu tercih eden hocalar işin keyfini sürerken ailesinden 1000 ve üstü km'lerde görev yapan insanlar çile çekiyor. Hizmetin zorunlu olması başlı başına saçmalık. Puanı tutan istediği zaman gitsin. İnsanları zorla tutmak saçmalık.

tukiu
Memur
17 Aralık 2022 09:35

ırak sınırında olan hocam belli ki tecrübe ve bilginiz bu konuda az. Yanlışsam lütfen düzeltiniz.

ırak iran yunan sınırı vs hepsi bu vatan toprağı ayrıştırma yapmayalım. Kaldı ki bizler oralarda görev yaptık ve devletimiz 2 yıl sonra bizi atadı.

Ama korkma hala 60 km gidip geliyorum rahat ol merkezde değilim

Bizim derdimiz merkeze gelmek değil.

Bak anlamazsın diye tekrar yazıyorum derdimiz merkez değil evrak sıkıntısı.

Eşin özeldeyse bunu anlarsın. (biraz zorla kendini anla lütfen )

Önceden 2 defa gelme sebebi neydi bu hükümet verdi? 12 yıl bizim suçumuz ne?

Eğer cok karşıysan aç kendine bir başlık orda derdini anlat .

bum01, 2 yıl önce

böyle bir şey olmaz. Gelirse herkese gelir ki neden geliyor? Devlet doğuda öğretmen kalmıyor diye 3+1'i getirdi zaten. Ayrıca ben ırak sınırında çalışıp 4 yıl zorunlu hizmetimi yapıyorken batıda x ildeki öğretmenle neden aynı hakka sahip olayım. O kalacak kaldığı okulda ben burada çektiğim çile ile mi kalacağım? Sizce de haksızlık değil mi? 4 yıl boyunca tatil dışında her türlü sosyal aktiviteden uzak, aileden uzak yaşamışken bunun 4 yıl sonunda daha iyi bir okul mükafatı olma ihtimalinin azaltılması ne kadar adil? Aynı branştan atıyorum manisada bir öğretmen zorunlu hizmetini yapmamış ve af geliyor bende o okulu istiyorum. Ben olduğum yerde kalacağım ırak sınırında o hiç fedakarlık yapmadan güzel hayatına devam mı edecek? Geldiği zamanda eminim ki mağduriyeti giderilecek hocalarım olacaktır ama öncelikle ADALET duygusunu zedelemeden yapılmalı bazı şeyler.

spock
Daire Başkanı
17 Aralık 2022 15:51

Şu aralık nerede yazıyorsa söyleyin de feyz alalım sayın hocam. Benim bildiğim bilimsel bir kaynak yok çünkü bununla ilgili.

40 yaşında birine orta yaşlı mı diyeceğiz o zaman? Ya da 30 yaşında birine orta yaşlı mı diyeceğiz? 60 yaşında yaşlı mı oluyoruz o halde?

an_atua, 1 yıl önce

Hocam kusura bakmayın ama pedagoji eğitimi eksik kalmış sizde. Genç yaş aralığına yeniden bakmanızı öneririm.

İnsanların hayatını sınav çilesi ile berbat hale getiren Meb bir zahmet daha fazla berbat etmeden Zorunlu Hizmet affını getirmelidir. Doğulu olup zaten doğuyu tercih eden hocalar işin keyfini sürerken ailesinden 1000 ve üstü km'lerde görev yapan insanlar çile çekiyor. Hizmetin zorunlu olması başlı başına saçmalık. Puanı tutan istediği zaman gitsin. İnsanları zorla tutmak saçmalık.

kodadıesmer
Aday Memur
18 Aralık 2022 00:41

ne o zor mu geldi? kep atarken bayrağın dalgalandığı heryere gideriz diyodunuz? ne oldi?

besyo123
Genel Müdür
18 Aralık 2022 09:17

Bu affın seçim dönemi ile alakası yok zorunlu hizmet ile yeni kanun çıktığı an öncekilere af gelir 2016 yılı öncesilere af gelmelidir

Kagiş
Müsteşar
18 Aralık 2022 09:43

Af gelmeli. Af istiyoruz.

18 Aralık 2022 10:01

Memlekette o kadar çok şey sürüncemedeki buna bir türlü sıra gelmiyor.

besyo123, 1 yıl önce

Bu affın seçim dönemi ile alakası yok zorunlu hizmet ile yeni kanun çıktığı an öncekilere af gelir 2016 yılı öncesilere af gelmelidir

an_atua
Daire Başkanı
19 Aralık 2022 00:06

Valla kimse doğunun neresi olursa olsun demiyor. Sanki Türkiye'de yaşıyor gibi değil de Finlandiya da, İsveç'te yaşıyor gibi yorumlara sahipsiniz. Siz kurtulmuş olabilirsiniz. Bu zorunlu hizmet nedeniyle sıkıntı çeken insanların varlığı olduğu gerçeğini değiştirmez. Ayrıca Türkiye'de beklemek gibi bir lüksiyete sahip olmak zor. Soruların çalındığı, atama sayısının değiştiği, puanınız varken yerinize ücretlilerin atandığı, seneye aldığınız puanınızın yetip yetmeyeceği vs vs gibi faktörler varken beklemek zor.

Tamam siz yapmışssınız hayırlı olsun. Ama gereksiz var olan bir sistemi savunmayın.

alptug88, 1 yıl önce
Hocam doğulu olmayıp doğuda çalışan diyorsunuz ama bu derece rahatsızsanız doğuya aranmayacak şekilde tercih yapıp puanınızı yetene kadar batıyı bekleyebilirdiniz. Bunu yapan arkadaşım oldu mesela. Ben gidip de doğuda bir köyde yaşayamam diyordu 3 atama sonunda puanı batıya yetti. Göreve başlarken Türkiyenin neresi olursa olsun diyoruz sonra eee burada market bile yok diye ağlıyoruz. Ben zorunlu hizmetimi 2 sene önce tamamladım af gelirse de umursamam şahsen ama 1000 km vs bunlar saçma gerekçeler.

an_atua
Daire Başkanı
19 Aralık 2022 00:09

Kaynağa gerek yok. Bunları öğrenmiş olmanız lazım pedagojik formasyonda.

40 yaşa genç diyen biri buraya yorum yazmasın lütfen.

spock, 1 yıl önce

Şu aralık nerede yazıyorsa söyleyin de feyz alalım sayın hocam. Benim bildiğim bilimsel bir kaynak yok çünkü bununla ilgili.

40 yaşında birine orta yaşlı mı diyeceğiz o zaman? Ya da 30 yaşında birine orta yaşlı mı diyeceğiz? 60 yaşında yaşlı mı oluyoruz o halde?

an_atua
Daire Başkanı
19 Aralık 2022 00:11

Şu 2016 yılı öncesi meselesi de yani....

Verilirse kadrolu olan herkese verilir. 2016 öncesi padişah çocuğumu ayrıcalığı olsun.

besyo123, 1 yıl önce

spock
Daire Başkanı
19 Aralık 2022 04:55

Hafızam zayıflamış. Kim belirlemiş bu yaş aralıklarını bir hatırlatıversen...

1950'li yılların bilgilerinden bahsediyorsan onlar geçerliliğini kaybedeli çok oluyor.

an_atua, 1 yıl önce

volvoxcnt
Kapalı
20 Aralık 2022 23:53

43 yaşımdayım ve gencim. İnsan hissettiği yaştadır. Konumuz bu değil, 2023 geldi zorunlu hizmet affıyla ilgili konuşuyoruz

an_atua, 1 yıl önce

kodadıesmer
Aday Memur
22 Aralık 2022 18:32

yapamıyorsanız bırakın gidin yeriniz çabuk dolar.

kodadıesmer, 1 yıl önce

ne o zor mu geldi? kep atarken bayrağın dalgalandığı heryere gideriz diyodunuz? ne oldi?

tukiu
Memur
22 Aralık 2022 22:09

yüzümüz gülsün ve gelsin artık

Gazimehmet20
Aday Memur
24 Aralık 2022 18:15

İnşallah
tukiu, 1 yıl önce

yüzümüz gülsün ve gelsin artık

an_atua
Daire Başkanı
24 Aralık 2022 23:45

Eğer öğretmen isen şu cümleyi kurmaman gerek. Kurduğuna göre o göreve layık değilsin. Kendini sorgula.

kodadıesmer, 1 yıl önce

yapamıyorsanız bırakın gidin yeriniz çabuk dolar.

an_atua
Daire Başkanı
24 Aralık 2022 23:48

Konumuz buydu bir ara, ne çabuk vazgeçtiniz. Sizin genç hissetmeniz de değil zaten konu, resmi kaynaklardaki sınırdan bahsediyorduk :D

Ne diyelim Allah daim etsin bitmeyen gençliğinizi.

volvoxcnt, 1 yıl önce

43 yaşımdayım ve gencim. İnsan hissettiği yaştadır. Konumuz bu değil, 2023 geldi zorunlu hizmet affıyla ilgili konuşuyoruz

Memleketinogretmeni
Şube Müdürü
26 Aralık 2022 02:22

Çok doğru söyledin sayın hocam.Af çıkaranları affetmeyen koca bi kesim var.Onların çocukları sizin çocuklarınız kadar şanslı olamadı onu düşünün

Nil deli, 2 yıl önce

Gelsin canım nasılsa sizin yerinize de zorunlu hizmet bölgelerinde beş yıl yapacağı görevi 15 tyıl yapıp hala il dışından hiç bir yere gidemeyen bir sürü öğretmen var. Onlar sizin yerinize de yapıyor nasılsa. Tabi gelsin tabi.

Umarım böyle bir hatayı kimse yapmaz.

tukiu
Memur
26 Aralık 2022 10:11

Mart ayı yaklaşıyor evraklarla 12 yıldır boğulmamak için çıkmalı...

buraközeleğitim
Müsteşar Yardımcısı
26 Aralık 2022 10:21

Zorunlu hizmet affı kul hakkıdır. Herkes minimum 3 yıl zorunlu hizmet yapmalıdır. Zorunlu hizmet affı vatana ihanettir. İşine gelmeyenler kızacaklar eminim ama hiç umurumda değil her zaman doğru bildiğimi söyledim yine söylerim. Askeri personel veya polis nasıl gidiyorsa biz de gideceğiz üzerimize düşeni yapacağız.

Toplam 549 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi