Editörler : E.Kayı Han
18 Ekim 2022 15:30

KTB HAGB nedeniyle Atamamı yapmadı Dava süreci nasıl işler?

Merhabalar.

Bugün elime tebligat ulaştı ve .... tarihli değerlendirme komisyonunun .. nolu kararı ile atamanız uygun görülmemiştir yazıyor. Neden belirtmemişler ama 2009 yılından kalan HAGB dosyası vardı ve bunun karar dosyasını istemişlerdi sanırım onunla alakalı.

Telefonla görüştüm benim işlemimi yapan memur izinliymiş,müdür hastaymış vs bilgi alamadım. Hakkımı aramak istiyorum. Öncelikle ne yapmam gerekiyor.Kuruma dilekçe yazıp gerekçeli bir karar mı istemeliyim yoksa direk iptal davası mı açmalıyım? Kendim İstanbulda ikamet ediyorum atamamda İstanbula yapılmıştı davayı nerede açmalıyım? Sonraki süreçler hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

Teşekkürler.

memuradayi4598
Aday Memur
18 Ekim 2022 17:30

Hocam özel değilse hagb hangi suçtan verilmişti memuriyete engel suçlardan biri mi ?

engineer.com
Memur
18 Ekim 2022 17:35

Hagb suçun ve atandın kurum önemli

donurh
Daire Başkanı
18 Ekim 2022 17:42

Bu işlerden anlayan bir avukat tutup dava açacaksınız. Hagbden dolayı ataması yapılmayanların işe döndüğü birçok dava var, ki 5 yıllık denetim süresi dolmuş hagbye erişim hakkı zaten yok. O hagb davası düşmüştür.

ysakay
Aday Memur
18 Ekim 2022 18:42

Malesef düşmüyor işte görüyorlar. Suç başkasına ait kredi kartı kullanmadan ötürü ama karşı taraf şikayetini geri çekmişti aslında adil bir yargılanmada ceza alınacak bir durumda değildi ama oldu işte. İş dolayısıyla zaten benim kullanımıma sunulan bir kart yüzünden HAGB almıştım.

donurh, 2 yıl önce

Bu işlerden anlayan bir avukat tutup dava açacaksınız. Hagbden dolayı ataması yapılmayanların işe döndüğü birçok dava var, ki 5 yıllık denetim süresi dolmuş hagbye erişim hakkı zaten yok. O hagb davası düşmüştür.

donurh
Daire Başkanı
18 Ekim 2022 19:14

Önemli olan görmeleri değil, hukuksuz şekilde erişmiş olmaları. Avukat zaten bunu da ileri sürerek açacaktır davayı. Zamanı geçmeden mutlaka dava açın. Sizin güv. sor. mı, arşiv arş. mı? Yani söz konusu kurum ne?

ysakay, 2 yıl önce

Malesef düşmüyor işte görüyorlar. Suç başkasına ait kredi kartı kullanmadan ötürü ama karşı taraf şikayetini geri çekmişti aslında adil bir yargılanmada ceza alınacak bir durumda değildi ama oldu işte. İş dolayısıyla zaten benim kullanımıma sunulan bir kart yüzünden HAGB almıştım.

ysakay
Aday Memur
18 Ekim 2022 20:00

Hocam gelen yazıda neden yazmıyor komisyon uygun görmemiş o yüzden bilemiyorum nedenini

donurh, 2 yıl önce

Önemli olan görmeleri değil, hukuksuz şekilde erişmiş olmaları. Avukat zaten bunu da ileri sürerek açacaktır davayı. Zamanı geçmeden mutlaka dava açın. Sizin güv. sor. mı, arşiv arş. mı? Yani söz konusu kurum ne?

20 Ekim 2022 19:14

Muhtemelen 245/1 şucu kapsamında 1 yıl 3 ay alıp hagb uygulandı, güveni kötüye kullanmaya girer anlatımınız ve güveni kötüye kullanma 48/5 de sayılan suçlardan, geçmiş olsun, umarım mahkemeden dönersiniz.

ysakay, 2 yıl önce

ysakay
Aday Memur
23 Ekim 2022 21:57

Hocam bir çok avukata sordum kanundaki suçlara girmiyor. Sizin bahsettiğiniz görevi kötüyr kullanma kamu görevi için geçerli.

şanslı-s2, 1 yıl önce

Muhtemelen 245/1 şucu kapsamında 1 yıl 3 ay alıp hagb uygulandı, güveni kötüye kullanmaya girer anlatımınız ve güveni kötüye kullanma 48/5 de sayılan suçlardan, geçmiş olsun, umarım mahkemeden dönersiniz.

24 Ekim 2022 14:49

Görevi degil GÜVENİ kötüye kullanma suçuna giriyor muhtemelen, suç maddesini belirtmediginiz için tam yorum yapamiyorum ancak dediğim maddeden hagb aldı iseniz suç güveni kötüye kullanma suçu oluşmuş ve güveni kötüye kullanma suçu 48/5 e tabi suçlardan.

ysakay, 1 yıl önce

Hocam bir çok avukata sordum kanundaki suçlara girmiyor. Sizin bahsettiğiniz görevi kötüyr kullanma kamu görevi için geçerli.

birümit03
Aday Memur
23 Kasım 2022 22:13

öncelikle geçmiş olsun..umarım mahkemeden döner.. hangi kuruma başvurmuştunuz hocam

ysakay, 1 yıl önce

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi