Editörler : Lanet
01 Kasım 2022 01:21

Tayin belediye
Belediyede kadrolu çalışan tayin hakkı var mı ?

Mirorkaptan
Aday Memur
01 Kasım 2022 01:22

Yoksa o da sözleşmeli personel gibi çakılı mı ?

bravehard
Daire Başkanı
01 Kasım 2022 07:55

Belediyeler de çalışan Memurların tayin hakkı yoktur. Ancak bir başka Belediye ye nakil yatırabilirler.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
01 Kasım 2022 08:53

Teorik açıdan kadrolu memurun çakılı olması diye bir durum yok. Burada mevzu geçiş yapabilecek bir kurum bulup muvafakat alabilmekte. Eğer geçmek istediğiniz bir kurumdan boş kadro bulur da çalıştığınız kurumdan da muvafakat yani izin alabilirseniz geçiş yapabilirsiniz. Bir kurumdan diğerine geçiş tayin değil nakille adlandırıldığı için ve muvafakat vermek kurumların takdirinde olduğu için çakılı ifadesi kullanılır. Yıllardır nakil olmaya çalışan memur arkadaşlarımız mevcut maalesef.

Attşükran
Aday Memur
01 Kasım 2022 22:33

Belediyede kadrolu itfaiyeciyim. Sözleşmeli eşimin olduğu şehre nakil almaya çalışıyorum ama kabul etmiyorlar. Kendi kurumum ve karşı kurum nakil dilekçemi onaylamıyor. Ağam dayın emmin varsa kabul olur ancak. Belediyede işler böyleymiş malesef

Mirorkaptan
Aday Memur
01 Kasım 2022 22:39

Verdiginiz bilgiler icin tesekkurler.

cokmuhalif
Aday Memur
16 Aralık 2023 11:33

Hocam özelden mesaj attım size bakabilir misiniz

hsnd, 1 yıl önce

Teorik açıdan kadrolu memurun çakılı olması diye bir durum yok. Burada mevzu geçiş yapabilecek bir kurum bulup muvafakat alabilmekte. Eğer geçmek istediğiniz bir kurumdan boş kadro bulur da çalıştığınız kurumdan da muvafakat yani izin alabilirseniz geçiş yapabilirsiniz. Bir kurumdan diğerine geçiş tayin değil nakille adlandırıldığı için ve muvafakat vermek kurumların takdirinde olduğu için çakılı ifadesi kullanılır. Yıllardır nakil olmaya çalışan memur arkadaşlarımız mevcut maalesef.

cokmuhalif
Aday Memur
16 Aralık 2023 11:35

Hocam size özelden mesaj attım bakabilir misiniz?

Attşükran, 1 yıl önce

Belediyede kadrolu itfaiyeciyim. Sözleşmeli eşimin olduğu şehre nakil almaya çalışıyorum ama kabul etmiyorlar. Kendi kurumum ve karşı kurum nakil dilekçemi onaylamıyor. Ağam dayın emmin varsa kabul olur ancak. Belediyede işler böyleymiş malesef

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi