Editörler : crops35
15 Kasım 2022 14:19

399 tabi çalışanların geçmişi kademe/derece sayılır mı

bir kit kuruluşuna tekniker(teknik hizmetler sınıfına ) olarak atandım .atanma öncesinde 9 yıl kamu işçisi ve 3 yıl özel sektörde çalıştım.hepsinde de sigortam atandığım branşlarla ilgili sgk ya çalışma kodum girildi.

bu geçmişim kademe /derece ilerlemesinde etkili midir.

eğer etkisi varsa hangi kanuna veya yönetmeliğe göre verilmelidir.

reneeee
Şef
16 Kasım 2022 01:13

399da derece/kademe uygulaması yoktur. Maaşınız yıla göre artmaz.

Trengelirhosgelir
Aday Memur
16 Kasım 2022 10:12

399da derece kademe yok mu? Emin misiniz:)

reneeee, 1 yıl önce

Unalyuksel
Aday Memur
16 Kasım 2022 11:50

hocam bende kit kuruluşunda çalışıyorum. Özel sektörde çalıştığım yıllarıın sgk dökümlerini verdim kıdem yılım ve hizmet yılım arttı. Ama özel sektörün yanlış hatırlamıyorsam 3/4 ünü sayıyorlar. Hatta sgk dökümlerinin verdikten sonra 5 yılım dolmuş oldu kurumda ve yüzde 2 kıdem tazminatını aldım.

bahtiyad
Memur
16 Kasım 2022 13:41

Sırf yorum yazmış olmak için yazılmış. 399 ya da 657 fark etmez. Özelde arkadaşın yazdığı gibi bir kısmı; 657 ya da 399 da çalıştığınız kademe derece %99 aynen geçer. 7/4/1' e derecelerde hatrı sayılır maaş artısı olur. Ayrıca 10 yıl hizmet süresine ulaşınca yıllık izin 30 gün olur...

reneeee, 1 yıl önce

calmefuspo
Memur
17 Kasım 2022 15:43

sde kısmen yanlış bilgi verdiniz ama dediğiniz gibi özel sektör çalışmasının 3/4ü sayılıyor buda emekli yıllık izin vs o sürelere etki ediyor kurum içi yükselmelere etki etmiyor ama 399da 7. ve 4. kademe gelince hatırı sayılır maaş artışını olmuyor ister 1 yıllık tekniker ol ister 20 yıllık teknik şef teknik uzman gibi yükselmediysen maaşlar aynı %2-%3-%5 kıdem tazminatı var sadece oda yılla ilgili kademe derece ile ilgisi yok

bahtiyad, 1 yıl önce

Sırf yorum yazmış olmak için yazılmış. 399 ya da 657 fark etmez. Özelde arkadaşın yazdığı gibi bir kısmı; 657 ya da 399 da çalıştığınız kademe derece %99 aynen geçer. 7/4/1' e derecelerde hatrı sayılır maaş artısı olur. Ayrıca 10 yıl hizmet süresine ulaşınca yıllık izin 30 gün olur...

dalıcı76
Genel Müdür
17 Kasım 2022 17:18

Özel sektörde çalışılan süre yıllık iznin 30 güne çıkmasına katkı sağlamaz. Özelde çalıştığım 10 sene sadece yıllık izne katkı sağlamadı. Görevde yükselmede işe yarayabilir ki, benim işime yaradı, 7 sene çalıştığım özel firmadan ayrılırken mühendis olarak çalıştığıma dair çalışma belgesi almıştım, görevde yükselme sınavına bu sayede girebilmiştim. Benim çalıştığım kitte (gerçi artık kit değil) uygulama bu şekildeydi, diğerlerinde farklı olabilir bilemiyorum.
calmefuspo, 1 yıl önce

sde kısmen yanlış bilgi verdiniz ama dediğiniz gibi özel sektör çalışmasının 3/4ü sayılıyor buda emekli yıllık izin vs o sürelere etki ediyor kurum içi yükselmelere etki etmiyor ama 399da 7. ve 4. kademe gelince hatırı sayılır maaş artışını olmuyor ister 1 yıllık tekniker ol ister 20 yıllık teknik şef teknik uzman gibi yükselmediysen maaşlar aynı %2-%3-%5 kıdem tazminatı var sadece oda yılla ilgili kademe derece ile ilgisi yok

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi