Editörler : swat3410
21 Kasım 2022 13:00

Oradaki ima oy vermeyeceğimin imasıdır . Rahatsız oldun belli ki . Beni düşünmeyene sandıkta oy yok .

pajarzit, 1 yıl önce

seçim 2 yıl sonra temmuzdaymış.

iamapoliceman
Daire Başkanı
21 Kasım 2022 13:00

Hocam kıskanma olmamalı diyorsunuz amenna, ancak meslektaşlarınızın tutumuna hiç dikkat ettiniz mi? Çoğu ben neden bekçiden düşük maaş alıyorum diyor? :) Ama bu tiplerin hiçbiri polis/bekçi kaç saat çalışıyor ne iş yapıyor can tehlikesi nedir bilmiyor.
demeterrr, 1 yıl önce

Sevgili polis arkadaşım meslekte 16.yılımı çalışan bir İngilizce öğretmeni olarak maaş olarak hepimiz diplerdryiz ve sana hak veriyorum. Vergi dilimine girip 8600 TLmaaş alan öğt varken ve herkesin tam ek dbers almadığı bir ortamda öğretmen ortalama 11 bucuk ile 14 arası maaş alıyor ve herkes bu kadar almıyor. İstdayım ev kirası 7 binden başlıyor. Hepimizin en az 20 bin maaş alması lazım. Sizin çalışma saatleriniz fazla tabi ki sizde hakettiğğniz maaşı almalısınız. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Birbirimizi kıskanarak değil örnek göstererek sizinde iyi şartlarda çalışmanızı canı gönülden istiyorum

salamon14
Aday Memur
21 Kasım 2022 13:11

Ulan ülkenin eğitim seviyesinden zaten öğretmenlerin de seviyesini görmüş oluyorsun, tanıdığım öğretmenlerin çoğunun kendine hayrı yok,genel kültür desen yerlerde ama mesaiye paraya gelince maşallah herkesten iyiler bu nasıl iştir ben anlamadım.
21 Kasım 2022 13:15

Aynen adamlar bizi ine sürüyor reste rest bizde öğretmeni öne sürecez . Öğretmen sıcak sinifta ders anlatıyor akşam evde . Hafta sonu bayram seyran yazın tatil oh . Polis gece soğukta sabaha kadar ölüm korkusu ile nöbet tutuyor ikisi aynı şey diyen beynini kontrol ettirsin beyin cerrahına . Polis öğretmen den 1 buçuk kat fazla maaş almalıdır hatta 2 kat .

iamapoliceman, 1 yıl önce
Hocam kıskanma olmamalı diyorsunuz amenna, ancak meslektaşlarınızın tutumuna hiç dikkat ettiniz mi? Çoğu ben neden bekçiden düşük maaş alıyorum diyor? :) Ama bu tiplerin hiçbiri polis/bekçi kaç saat çalışıyor ne iş yapıyor can tehlikesi nedir bilmiyor.

zaptor
Aday Memur
21 Kasım 2022 13:58

dam üstünde saksağan vur beline kazmayı yoruma bak .

Nizamettin1453, 1 yıl önce

Parası için değil aşk için yapılıyor bu meslek

21 Kasım 2022 16:06

Senin gibileri bedava çalıştıralım . Önden buyur .

Nizamettin1453, 1 yıl önce

Parası için değil aşk için yapılıyor bu meslek

21 Kasım 2022 16:08

Para yoksa bir hayatın bile olmaz yüzde 100 zam seyyanen şarttır polise . Milletvekili 56 bin alıyor Aloooooooooooooo

Kolluk kuvveti
Yasaklı
21 Kasım 2022 16:46

Bu dediklerine polisler içerisinde eşi öğretmen olan yada öğretmenlik okuyup polis olanlar seni linçleyebilir.Meb her öğretmene kendi branşında yaptığı 50 soruluk sınavda Türkçe öğretmenleri 33 ortalama doğru,İngilizce 27,İlköğretim matematik 17 doğru,Lise matemetik öğretmenleri sadece 10 doğru yapabilmiş.Burda sürekli eğitim sistemi ve öğrenciler eleştiriliyor ama aslında bir öğretmen sorunu var.Konuya dönecek olursak bir öğretmen haftalık 15 derse girdiğinde maaşını hakediyor.Saatlik mesaiye göre hesaplarsak öğretmenler tüm memurlardan(kaymakam,general,tüm kurum müdürleri) fazla maaş alıyorlar.
salamon14, 1 yıl önce
Ulan ülkenin eğitim seviyesinden zaten öğretmenlerin de seviyesini görmüş oluyorsun, tanıdığım öğretmenlerin çoğunun kendine hayrı yok,genel kültür desen yerlerde ama mesaiye paraya gelince maşallah herkesten iyiler bu nasıl iştir ben anlamadım.

dieforyou55
Aday Memur
21 Kasım 2022 17:02

Sadece büyükşehirlere zam yapılsın demek kesinlikle çok yanlış olur, sen polis memurusun bugün büyük sehirde isen yarın başka bir şehirdesin, daha az ya da çok kiralar her yerde arttı l, sadece kiraylada endekslemek yanlış büyükşehirde daha uygun bulduğun giyim kuşam alternatif marketler diğer sehirlerde bulunamıyor, geçinmek her poliste zorlaştı, zam gelecekse ki gelmesi gerekli diğer memurlara sağlık eğitim veriliyor o zaman çalışma koşullarına göre en çok çalışan polise de ayrım yapilmadan verilmelidi, nasıl ki 2015 yılında özel hizmet tazminatına yüzde 25 gelmişti ayni o sekilde bugünün şartlarına göre en az 3-4 bin TL gelmeli diye düşünüyorum, inşallah buradan dahi olsa buradan bu talepleri görenler polisi es gecmezler, çünkü polislik gerçekten içerde de dışarıda da olsa batıda da doğuda olsa kolay degil, en az 30 sene çalışılan meslekte yarının garanti değil, trafikciler haric ömür boyu aynı birimde çalışan emin olun devede kulaktır, benim 16 sene oldu meslekte 6-7 kez hem içeri hem dışarı çalıştığım yer değişti, o yüzden abilerim kardeşlerim ayrım yapmadan birbirimizi kırmadan tek bir şey de birleşelim o da tüm polislere seyyanen zam olsun, sağlıcakla kalın.

Cbum
Kapalı
21 Kasım 2022 23:56

Bu forumdaki en aklı başında konu olabilir.

Herkes başta bu hevesle geliyor ama sonradan soğuyor, soğutuluyor insan bir şekilde.

Bu demek değil ki vatanını sevmiyor polisler. Tam tersine bu kadar sevdiği vatanında bu kadar isteyerek girdiği meslek artık ona yük olmaya başlıyor. Sırtında taşıman gereken bir yük gibi düşün.

Kötü anlamda söylemiyorum, günümüz ekonomik şartları ve dünyasında hem vaktinden sonuna kadar fedakarlık edip, hem de karşılığını istediği zaman (lüks yaşamayı geçtim) adeta vatan haini ilan ediliyor.

Bu para için yapılmaz, meslek parayla ölçülemez olayı tamamen boş bir edebiyat.

İnsan ölümüne sevdiği kız/erkek/ideoloji her neyse onun için bile bazı yaşam için elzem şartlar uymuyorsa onu kalbine gömüp o diğer şartlar uğruna yaşamaya devam ediyor.

Meslek de böyle, sen ona, üniformasına ölümüne sevdalı da olsan içten içe her gün seni senden götürüyorsa bir yerlerde bir sıkıntı var demektir.

Devletin, sayın devlet büyüklerinin bu duruma bir el atmasını temenni ediyorum?

Artık tabiri caizse uzay çağına girdik, bir insan evladı evinden, konfor alanından sadece geçimini sağlamak, kirasını ödemek ve aç kalmamak için 13-14-15 kimi zaman 16-17 saat uzak kalmamalı. Bu insanlık suçu olarak kabul edilmeli. Hele ki karşılığını almıyorsa.

Nizamettin1453
Genel Müdür
22 Kasım 2022 20:58

Güzel edebi yazmış da boş temennilerde bulunmuşun. El atılmış hali bu zaten, işi sen boşver sana el atmasınlar başka birşeyde isteme bence.

Cbum, 1 yıl önce

Bu forumdaki en aklı başında konu olabilir.

Herkes başta bu hevesle geliyor ama sonradan soğuyor, soğutuluyor insan bir şekilde.

Bu demek değil ki vatanını sevmiyor polisler. Tam tersine bu kadar sevdiği vatanında bu kadar isteyerek girdiği meslek artık ona yük olmaya başlıyor. Sırtında taşıman gereken bir yük gibi düşün.

Kötü anlamda söylemiyorum, günümüz ekonomik şartları ve dünyasında hem vaktinden sonuna kadar fedakarlık edip, hem de karşılığını istediği zaman (lüks yaşamayı geçtim) adeta vatan haini ilan ediliyor.

Bu para için yapılmaz, meslek parayla ölçülemez olayı tamamen boş bir edebiyat.

İnsan ölümüne sevdiği kız/erkek/ideoloji her neyse onun için bile bazı yaşam için elzem şartlar uymuyorsa onu kalbine gömüp o diğer şartlar uğruna yaşamaya devam ediyor.

Meslek de böyle, sen ona, üniformasına ölümüne sevdalı da olsan içten içe her gün seni senden götürüyorsa bir yerlerde bir sıkıntı var demektir.

Devletin, sayın devlet büyüklerinin bu duruma bir el atmasını temenni ediyorum?

Artık tabiri caizse uzay çağına girdik, bir insan evladı evinden, konfor alanından sadece geçimini sağlamak, kirasını ödemek ve aç kalmamak için 13-14-15 kimi zaman 16-17 saat uzak kalmamalı. Bu insanlık suçu olarak kabul edilmeli. Hele ki karşılığını almıyorsa.

23 Kasım 2022 08:07

Bizi görmüyorlar Polis sahipsiz

sinan0
Aday Memur
24 Kasım 2022 19:15

Yorumları okudum Hepsi çok basitti diyor uzman öğretmenlik sınavına girenler Kolay yoldan ek zammı aldılar Darısı başta EGM gibi diğer hak eden kurumlara inşallah

Nizamettin1453
Genel Müdür
24 Kasım 2022 21:13

emniyette öyle milli eğitim deki gibi 2000 TL lik bir maaş artışı olmaz, mesela belge yönetimindeki bir polis sınava girip ye harekât polisi bile olsa maaşına biraz zam geliyor hatta birde sınava girip komiser yrd. olsa gene durum aynı cüzi bir artış!

BİZ HEP DİYORUZ İDARECİLER DOĞU İLLERİNDEKİ OPERASYON TAZMİNATINI İPTAL ETSİN BÜTÜN İLLERDEKİ POLİSLERE KOMİSERLERE 1000 TL. TAZMİNAT VERSİN.

Beyaz-YaRaSa
Aday Memur
24 Kasım 2022 22:17

++

shasanoglu
Aday Memur
24 Kasım 2022 22:19

Geçinmek nedir gelecek ayın maaşını bu ay yedim ve her ay fark açılıyor

afsin3
Aday Memur
24 Kasım 2022 22:25

Polis zam istiyor kardeşim, polislik askerlik kutsal para için yapılmaz da öğretmenlik imamlık doktorluk hakim savcılık kutsal değil mi.

Bizim teşkilatın birlik beraberliğe ihtiyacı var arkadaş. Net.

Yeni çeri
Memur
24 Kasım 2022 23:03

Bildiğim kadarıyla normal bir polis memuru ortalama 14 bin maaş alıyor. Türkiye şartlarında az para değil

SİSDAĞLI
Memur
24 Kasım 2022 23:07

Yanlış bilgi almışsın.
Yeni çeri, 1 yıl önce
Bildiğim kadarıyla normal bir polis memuru ortalama 14 bin maaş alıyor. Türkiye şartlarında az para değil

afsin3
Aday Memur
24 Kasım 2022 23:13

Uzman polislik sınavı istiyoruz.Akabinde maaşa zam istiyoruz.

Toplam 153 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi