Editörler : ecoekonomist
20 Kasım 2022 20:29   

Son 1 ayın gerçek enflasyonu

Son 1 ayda çoğu şeye gizli gizli %25 zam var en az. Ocak ayında %100 zam verseler yine kapanmaz. Halen %30 zam alır mıyız diyen küçük memurlar var !

20 Kasım 2022 20:58

Katibix
Şef
Küçüklükle ne alaka? Bak ben diyorum %30 alırsan öp tepene koy. Hepimiz zamları biliyoruz. Almamız gereken %100 fakat mevcut hükümet vermez. Belli ki yeni memursun ama git 2016 seçimlerini incele. Akp kazanamadığı seçimden sonra yapılan toplu sözleşmede memura %6 verdi. 20 yıldır memura vereceğime oy potansiyeli daha yüksek olan gruba vermeyi tercih ediyorlar. Neyse Ocak zammı açıklandığında gelir burada tekrar konuşuruz büyük memur:)
20 Kasım 2022 21:36

E.Kayı Han
Editor

Konu ekonomi bölümüne taşınmıştır.

22 Kasım 2022 08:36

kitkanun
Memur
Küçüklükle ne alaka? Bak ben diyorum %30 alırsan öp tepene koy. Hepimiz zamları biliyoruz. Almamız gereken %100 fakat mevcut hükümet vermez. Belli ki yeni memursun ama git 2016 seçimlerini incele. Akp kazanamadığı seçimden sonra yapılan toplu sözleşmede memura %6 verdi. 20 yıldır memura vereceğime oy potansiyeli daha yüksek olan gruba vermeyi tercih ediyorlar. Neyse Ocak zammı açıklandığında gelir burada tekrar konuşuruz büyük memur:)
Katibix, 3 hafta önce - Alıntıya git

o seçimle bu seçim bir mi yahu. küçük düşünüyorsun halen :-)

24 Kasım 2022 09:12

yetikhakkı
Memur
Katibix, 3 hafta önce - Alıntıya git

Bu dediğini algilamayacak yuzbinlerce memur var.oyle blolmasaydi memuru açlığa mahkum edebilirler miydi? Ama bu zihniyet sayesinde üç kuruşa muhtaç ettiler memuru.bosver anlatmaya çalışma anlamazlar.

Toplam 4 mesaj