Editörler : Lanet
20 Kasım 2022 22:55   


İmamlara da uzman İmamlık verilmeli

Dün öğretmenlerin başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavları vardı. ilkokul öğretmenleri ve lise öğretmenleri aynı kategoriye girerek sınava tabi tutuldu, aynı sorular soruldu, aralarında hiçbir şey ayırt edilmedi. sorularda kolaymış helal olsun hepsine amma velakin gel gelelim bize, baş imamlık ve uzman imamlık sınavlarına katılacak adaylarda o kadar çok şartlar aranıyor ki sınava ancak belirli sayıda görevli katılabiliyor. yetkililer acilen öğretmenlerden esinlenerek baş imamlık ve uzman imamlık sınavlarında bu ağır şartları kaldırmalalıdırlar. ilkokul mezunu dahi olsa bütün herkesin ortak sınava girmesini eşitlik ilkesi gereğince sağlama durumunda yetkililer. sınavı kazanan başarılı olur, kazanamayan senesine çalışır, bunu yazılı yapmalıdırlar. bu haksızlığın giderilmesi lazım bu ağır şartların kaldırılması, bütün görevdeki imam ve müezzinlerin bu sınavlara eşit şekilde katılması sağlanması elzem. Milli eğitim'de nasıl sen iki yıllıksın Sen öğretmen okul mezunusunya da sen 4 yıllık mezunusun, Sen yüksek lisans yapmışsın, Sen doktora yapmışsın denmediyse bizde de aynı şartlar geçerli olmalıdır. devlet bir imkan tanımış diyanet işleri başkanlığımızın yetkililerinin bunu görevlilerine sunması sevindirici olacaktır. zorlaştırmak değil kolaylaştırmak düstürumuz olmalı. sendikalar onun kazandık bunu kazandık diyorsunuz,neden bu meselenin üzerinde durmuyorsunuz dostlar, herkese selamlar.

İsmail ışık

22 Kasım 2022 22:15

Kolluk kuvveti
Genel Müdür
Uzman imamlık diye dünya literetürüne yeni bir kavram :)) Seyyanen zam istiyoruz deyin daha iyi.
22 Kasım 2022 23:22

Us-lu
Memur

geçenlerde diyanet murakıplık sınavı yaptı inanın ne olduğu belli değildi adamlar bi kaç tane eskiden mevzuat sorardı şimdi bi kaç tane dini soru sormuşlar ve müftülükten aldığım bilgiye 14 tane soru iptal edilmiş bir iki tanesine eyvallah ta 14 tane nedir Allah aşkına! zate 50 tane soru sormuşsun. sizce bu sınavın bir meşrutiyeti kalmışmı?

22 Kasım 2022 23:41

Türkiyeliyim
Aday Memur
Zaten uzman imam ve baş imamlık var hocam, sınavlara girip kazanırsanız uzman olabilisiniz.
25 Kasım 2022 14:51

asır1000
Aday Memur

Diyanette uzmanlık sınavı olduğunu herkes biliyor.Ancak meb in uzmanlık sınavı tarzı ile hiç ilgisi yok.Meb personelimin çoğunun durumunu iyileştireyim demiştir.Ancak diyanet tam tersini yapıyor.İşin ilginç yanı ise olan bitenden kimsenin haberi bile yok.Bırak tepkiyi(:

Toplam 4 mesaj