Editörler : ayşegül bgm
22 Kasım 2022 12:50   

Kadroya geçtim aday memurluk sınavı olmam gerektiği söyleniyor Acill

2019 ekimde atandım 2022 ekimde kadroya geçtim şuan İzmir il sağlık müdürlüğü aday memurluk eğitimi alıp aday memurluğu sınavına girmem gerektiği söylendi ama 663 sayılı khk nın 45a maddesinde kadroya geçen memurlar hakkında adaylık hükümleri uygulanmaz yazıyor. Kadroya geçip başına böyle bişey gelen var mı acaba ?

22 Kasım 2022 13:47

Devletmemuru3520
Aday Memur

Bizde olmamıştı.

22 Kasım 2022 14:06

Kozuch14
Aday Memur

öyle birşey yok öğretmenlerde var

22 Kasım 2022 18:59

PERSONEL07
Daire Başkanı

eğer size böyle birşey söylenmişse ki bu asla mümkün değil ya size söyleyenin bilgisizliğinden yada siz yanlış anladınız, sağlık bakanlığında aday memur işlemleri yapılmaz sözleşmelilerde 663 zaten açık madde var ve İzmir' de de bu güne kadar yapılmadı.Ancakkkkk, aday memur listesi diye birşey var ,yeni kadrolular o listeye eklenip resmi yazıyla gönderilir sizin kurumunuz o listeye sizi dahil edip müd.gönderdiyse size USES'den aday memur eğitimi açılmışda olabilir bir dilekçe ile başvurun iptalini isteyin o şekilde ise.....

22 Kasım 2022 23:37

Fatih131
Aday Memur
Sizin özelinizdeki konuyu bilmiyorum fakat aday memur hukumleri uygulanmaz derken en az 1 yıl en çok 2 yıl süreli aday memur sayilmaktan kurtuluyor olabilirsiniz. Aday memur eğitimi ve sınavı kanunda olmasına rağmen yakın zamana kadar kurumlar yapmıyordu bunun için diğer arkadaşlar yaşamamış olabilir kısa bir süre eğitim alacaksınız benimki 2014 yılında 2 ay sürmüştü kurumlar personelini boşa düşürmemek için kısaltır eğitim süresini ve sınav genelde formalite olur. Eğitim dediğimiz gorgu kuralları 657 kurum ic tüzüğü vb hem korkulmayacak konular hemde size lazım olabilecek bilgiler
23 Kasım 2022 09:29

gezginnurse
Şef

Sağlıkçılarda öyle bir durum yok hocam bizde kadroya geçtik kimse sınava falan girmedi, direk kadrolu atansaydın ozaman vardı aday memurluk sınavı

23 Kasım 2022 18:45

Descartees
Aday Memur

öyle birşey yok öğretmenlerde var

Kozuch14, 2 hafta önce - Alıntıya git
Öğretmenlerde de 2022 Ocak itibariyle sınav kalktı. Şuan adaylık sınavı yok.
23 Kasım 2022 18:55

PERSONEL07
Daire Başkanı

kadrolu personelde adaylık olur 1 yıldan az 2 yıldan fazla olamaz erken adaylığı biteni biz 1 yıl bekleriz sonra işlemlerini yaparız.Eskidendi o eğitim falan, şimdi USES üzerinden uzaktan olur bakanlık kimin eğitim alıp almadığını sistemden görür almayanları uyarır eğitim temel memurluk bilgileridir,temel eğitim ve hazırlık eğitimi şeklinde 2 ayrı sınava girersin öğretmenlerde var sözleşmeliden kadroya geçince hatta sözleşmeli iken bile, benim iki oğlum öğretmen birisi sözleşmeli idi ordan biliyorum kalkıp kalkmadığını bilmiyorum

24 Kasım 2022 07:34

Muratçeliktepe
Aday Memur
Memur adaylık süresi 1 yıldan az 2 yıldan fazla olamaz.Bu süreler icinde memurlugunu yakmayan zaten adaylığını tamamlamış olur.
24 Kasım 2022 08:30

HKübraaa
Aday Memur
Sizin özelinizdeki konuyu bilmiyorum fakat aday memur hukumleri uygulanmaz derken en az 1 yıl en çok 2 yıl süreli aday memur sayilmaktan kurtuluyor olabilirsiniz. Aday memur eğitimi ve sınavı kanunda olmasına rağmen yakın zamana kadar kurumlar yapmıyordu bunun için diğer arkadaşlar yaşamamış olabilir kısa bir süre eğitim alacaksınız benimki 2014 yılında 2 ay sürmüştü kurumlar personelini boşa düşürmemek için kısaltır eğitim süresini ve sınav genelde formalite olur. Eğitim dediğimiz gorgu kuralları 657 kurum ic tüzüğü vb hem korkulmayacak konular hemde size lazım olabilecek bilgiler
Fatih131, 2 hafta önce - Alıntıya git
Siz sozlesmeli olarak 3+1 li mi atandiniz
Toplam 9 mesaj